Bu ürün, Amerika Birleşik Devletleri İhracat İdaresi Düzenlemeleri (EAR) tarafından kontrol edilmektedir. Bu yazı itibariyle ambargoya veya özel kontrollere tabi olan aşağıdaki ülkeler dışındaki ülkelere ihracat için Birleşik Devletler hükümetinin izni gerekli değildir: Küba, İran, Kuzey Kore, Sudan ve Suriye (liste değişebilir).

Bazı ülkelerde veya bölgelerde kablosuz cihazların kullanımı yasaklanmış olabilir. Bu ürünün kablosuz özelliklerini satın aldığınız ülkenin dışında kullanmadan önce bir Nikon yetkili servis temsilcisiyle iletişime geçin.

Bu cihazdaki Bluetooth vericisi 2,4 GHz bandında çalışır.

ABD ve Kanada'daki Müşteriler için Bildirim

Bu cihaz, FCC Kuralları ve Yenilik, Bilim ve Ekonomik Kalkınma Kanada'nın lisanstan muaf RSS'lerinin 15. bölümü ile uyumludur. Çalıştırma aşağıdaki iki koşula tabidir: (1) bu cihaz zararlı enterferansa neden olamaz ve (2) bu cihaz, istenmeyen çalışmaya neden olabilecek enterferans da dahil olmak üzere alınan her türlü enterferansı kabul etmelidir.

FCC UYARISI

FCC, bu cihazda yapılan ve Nikon Corporation tarafından açıkça onaylanmayan herhangi bir değişiklik veya modifikasyonun, kullanıcının cihazı çalıştırma yetkisini geçersiz kılabileceği konusunda kullanıcıya bilgi verilmesini şart koşar.

FCC gereksinimi 15.407(c) ile uyumluluk

Veri iletimi her zaman, MAC üzerinden dijital ve analog temel bant üzerinden ve son olarak RF çipine aktarılan yazılım tarafından başlatılır. MAC tarafından birkaç özel paket başlatılır. Dijital temel bant bölümünün RF vericisini açmasının tek yolu bunlardır ve daha sonra paketin sonunda kapatılır. Bu nedenle, verici yalnızca yukarıda belirtilen paketlerden biri iletilirken açık olacaktır. Başka bir deyişle, bu cihaz, iletilecek bilginin olmaması veya çalışma hatası olması durumunda otomatik olarak iletimi durdurur.

Frekans Toleransı: ±20 ppm

FCC Radyo Frekansı Girişim Bildirimi

Not: Bu ekipman test edilmiş ve FCC Kurallarının 15. Bölümüne göre B Sınıfı dijital cihaz sınırlarına uygun bulunmuştur. Bu sınırlar, bir konut kurulumunda zararlı enterferansa karşı makul koruma sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu ekipman radyo frekansı enerjisi üretir, kullanır ve yayabilir ve talimatlara uygun olarak kurulmaz ve kullanılmazsa, radyo iletişiminde zararlı parazitlere neden olabilir. Ancak, belirli bir kurulumda parazit oluşmayacağının garantisi yoktur. Bu ekipman, ekipmanı kapatıp açarak belirlenebilecek şekilde radyo veya televizyon alımında zararlı parazite neden olursa, kullanıcının aşağıdaki önlemlerden bir veya daha fazlasını alarak paraziti düzeltmeye çalışması önerilir:

 • Alıcı antenin yönünü veya yerini değiştirin.

 • Ekipman ve alıcı arasındaki mesafeyi artırın.

 • Ekipmanı, alıcının bağlı olduğundan farklı bir devre üzerindeki bir prize bağlayın.

 • Yardım için satıcıya veya deneyimli bir radyo/TV teknisyenine danışın.

ortak konum

Bu verici, başka bir anten veya verici ile birlikte konumlandırılmamalı veya çalıştırılmamalıdır.

Nikon Inc., 1300 Walt Whitman Road, Melville, New York 11747-3064, ABD

Tel.: 631-547-4200

FCC/ISED RF Maruz Kalma Bildirimi

Mevcut bilimsel kanıtlar, düşük güçlü kablosuz cihazların kullanımıyla herhangi bir sağlık sorununun ilişkili olduğunu göstermemektedir. Bununla birlikte, bu düşük güçlü kablosuz cihazların kesinlikle güvenli olduğuna dair bir kanıt yoktur. Düşük güç Kablosuz cihazlar, kullanılırken mikrodalga aralığında düşük seviyelerde radyo frekansı enerjisi (RF) yayar. Yüksek düzeyde RF sağlık etkileri (dokuyu ısıtarak) üretebilirken, ısıtma etkileri oluşturmayan düşük düzeyli RF'ye maruz kalma, bilinen hiçbir olumsuz sağlık etkisine neden olmaz. Düşük seviyeli RF maruziyetlerine ilişkin birçok çalışmada herhangi bir biyolojik etki bulunmamıştır. Bazı çalışmalar bazı biyolojik etkilerin oluşabileceğini öne sürdü, ancak bu tür bulgular ek araştırmalarla doğrulanmadı. Bu ürün test edilmiş ve kontrolsüz bir ortam için belirlenen FCC/ISED radyasyona maruz kalma sınırlarına uygun bulunmuştur ve FCC radyo frekansına (RF) Maruz Kalma Yönergeleri ile ISED radyo frekansına (RF) Maruz kalma kurallarının RSS-102'sine uygundur. Lütfen FCC web sitesine yüklenen SAR testi raporuna bakın.

RSS-247 Sayı 2 §6.4 ile Uyumluluk

Veri iletimi her zaman, MAC üzerinden dijital ve analog temel bant üzerinden ve son olarak RF çipine aktarılan yazılım tarafından başlatılır. MAC tarafından birkaç özel paket başlatılır. Dijital temel bant bölümünün RF vericisini açmasının tek yolu bunlardır ve daha sonra paketin sonunda kapatılır. Bu nedenle, verici yalnızca yukarıda belirtilen paketlerden biri iletilirken açık olacaktır. Başka bir deyişle, bu cihaz, iletilecek bilginin olmaması veya çalışma hatası olması durumunda otomatik olarak iletimi durdurur.

Kanada'daki Müşteriler için Bildirim

Yalnızca iç mekanda kullanım içindir (5150-5350MHz).

Avrupa'daki ve Radyo Ekipmanı Yönergesine Uyan Ülkelerdeki Müşteriler için Bildirim

Burada Nikon Corporation, Z 7II ve Z 6II radyo ekipmanı türlerinin 2014/53/EU Yönergesi ile uyumlu olduğunu beyan eder.

AB uygunluk beyanlarının tam metinleri aşağıdaki internet adreslerinde mevcuttur:

Z7II :
https://imaging.nikon.com/support/pdf/DoC_N1932.pdf

Z6II :
https://imaging.nikon.com/support/pdf/DoC_N1929.pdf

Wifi

 • Çalışma frekansı:

  • 2412–2462 MHz (kanal 11; Afrika, Asya, Bolivya ve Okyanusya)

  • 2412–2462 MHz (kanal 11) ve 5180–5825 MHz (ABD, Kanada, Meksika)

  • 2412–2462 MHz (kanal 11) ve 5180–5805 MHz (Amerika'daki diğer ülkeler)

  • 2412–2462 MHz (kanal 11) ve 5745–5805 MHz (Gürcistan)

  • 2412–2462 MHz (kanal 11) ve 5180–5320 MHz (diğer Avrupa ülkeleri)

 • Maksimum çıkış gücü (EIRP):

  • 2,4 GHz bant: 5,2 dBm

  • 5 GHz bandı: 5,3 dBm (Gürcistan)

  • 5 GHz bandı: 8,3 dBm (diğer ülkeler)

Bluetooth

 • Çalışma frekansı:

  • Bluetooth: 2402–2480 MHz

  • Bluetooth Düşük Enerji: 2402–2480 MHz

 • Maksimum çıkış gücü (EIRP):

  • Bluetooth: –0.3 dBm

  • Bluetooth Düşük Enerji: –1.8 dBm

Singapur'daki Müşteriler için Bildirim

Bu cihaz radyo frekansı yönetmeliklerine uygundur. Cihaza yapıştırılmayan sertifika etiketlerinin içeriği aşağıda verilmiştir.

Tayland'daki Müşteriler için Bildirim
Güvenlik

Bu ürünün avantajlarından biri, başkalarının kapsama alanı içinde herhangi bir yerde kablosuz veri alışverişi için serbestçe bağlanmasına izin vermesi olsa da, güvenlik etkinleştirilmezse aşağıdakiler meydana gelebilir:

 • Veri hırsızlığı: Kötü niyetli üçüncü taraflar, kullanıcı kimliklerini, parolaları ve diğer kişisel bilgileri çalmak için kablosuz iletimleri engelleyebilir.

 • Yetkisiz erişim: Yetkisiz kullanıcılar ağa erişebilir ve verileri değiştirebilir veya başka kötü niyetli eylemler gerçekleştirebilir. Kablosuz ağların tasarımı nedeniyle, özel saldırılar, güvenlik etkinleştirildiğinde bile yetkisiz erişime izin verebilir.

 • Güvenli olmayan ağlar: Açık ağlara bağlanmak yetkisiz erişime neden olabilir. Yalnızca güvenli ağları kullanın.

Uygunluk İşareti

Kameranın uyumlu olduğu standartlar, kurulum menüsündeki [ Uygunluk işareti ] seçeneği kullanılarak görüntülenebilir.

sertifikalar