Fotoğraf makinesine güç sağlamak için ürünle birlikte verilen AC şarj adaptörünün veya USB aracılığıyla bağlanan bilgisayarların kullanılıp kullanılamayacağını seçin (USB güç dağıtımı). USB güç dağıtımı, pilin tüketimini sınırlarken kameranın kullanılmasına izin verir.

Seçenek

Tanım

[ AÇIK ]

Kamera açıkken bağlı cihazlardan güç çeker. Bağlı cihazlar, Bluetooth yüklemesi devam ediyorsa veya hafıza kartı erişim lambası yanıyorsa, kamera kapalıyken de güç sağlayacaktır.

[ KAPALI ]

Kamera hiçbir zaman bağlı cihazlardan güç çekmez.

  • Güç yalnızca pil takıldığında kameraya sağlanacaktır.

  • Fotoğraf makinesine harici bir kaynak tarafından güç verildiğinde, çekim ekranında ve kontrol panelinde bir USB güç dağıtım simgesi görünür.

Bilgisayar USB Güç Dağıtımı
  • Fotoğraf makinesine güç sağlamak için bir bilgisayar kullanmadan önce, bilgisayarın Tip C USB konektörüyle donatıldığını kontrol edin. Fotoğraf makinesini bilgisayara bağlamak için bir UC-E25 USB kablosu (ayrı satılır) kullanın.

  • Modele ve ürün özelliklerine bağlı olarak, bazı bilgisayarlar kameraya güç sağlamak için akım sağlamayacaktır.

“Güç Dağıtımı” ve “Şarj”

Kamera işlemleri için güç kaynağına "güç dağıtımı" adı verilirken, yalnızca kamera pilini şarj etmek için güç sağlandığında "şarj etme" terimi kullanılır. Harici cihazlar tarafından sağlanan gücün kameraya güç sağlamak veya pili şarj etmek için kullanıldığı koşullar aşağıda gösterilmiştir.

[USB güç dağıtımı] için seçilen seçenek

Güç düğmesi

için kullanılan harici güç kaynağı

[ AÇIK ]

Açık (bekleme zamanlayıcısı etkin) 1

Güç dağıtımı

Açık (bekleme zamanlayıcısı kapalı)

2 şarj

Kapalı

2 şarj

[ KAPALI ]

Açık (bekleme zamanlayıcısı etkin) 1

-

Açık (bekleme zamanlayıcısı kapalı)

2 şarj

Kapalı

2 şarj

  1. Güç anahtarının "KAPALI" konumda olduğu ancak Bluetooth yüklemesinin devam ettiği veya bellek kartı erişim lambasının yandığı durumları içerir.

  2. Fotoğraf makinesine takılan EN-EL18d, EN-EL18c ve EN-EL18b pilleri, fotoğraf makinesi birlikte verilen AC şarj adaptörüne veya USB aracılığıyla bir bilgisayara bağlandığında şarj olur. Ancak, kurulum menüsünde [ Pil bilgisi ] > [ Pil yaşı ] için "4" ( l ) ile gösterilen pillerin şarj edilemeyeceğini unutmayın.