Pili veya hafıza kartlarını takmadan veya çıkarmadan önce, kamera güç anahtarının KAPALI konumda olduğundan emin olun. Turuncu pil mandalını bir tarafa basılı tutmak için pili kullanarak pili gösterilen yönde yerleştirin. Mandal, pil tam olarak takıldığında pili yerine kilitler. Bellek kartını gösterilen yönde tutarak, yerine oturana kadar düz bir şekilde yuvaya doğru kaydırın.

Ön

Pili Çıkarma

Pili çıkarmak için kamerayı kapatın ve pil yuvası kapağını açın. Pili çıkarmak için pil mandalına okla gösterilen yönde basın ve ardından pili elinizle çıkarın.

Hafıza Kartlarını Çıkarma

Hafıza kartı erişim lambasının kapalı olduğunu onayladıktan sonra, fotoğraf makinesini kapatın, pil yuvası kapağını açın ve kartı çıkarmak için içeri doğru bastırın ( q ). Kart daha sonra elle ( w ) çıkarılabilir.

Pil seviyesi

Pil seviyesi, kamera açıkken çekim ekranında gösterilir.

monitör

Vizör

  • Pil seviyesi göstergesi, pil seviyesi azaldıkça L den K ve son olarak H değişir. Pil seviyesi H düştüğünde, çekimi askıya alın ve pili şarj edin veya yedek pil hazırlayın.
  • "Deklanşör devre dışı. Pili şarj edin.” görüntülendiğinde pili şarj edin veya değiştirin.

Kalan Maruz Kalma Sayısı

Fotoğraf makinesi açıkken, çekim ekranı mevcut ayarlarda çekilebilecek fotoğraf sayısını gösterir (1000'in üzerindeki değerler en yakın yüzlüğe yuvarlanır; örneğin 1400 ile 1499 arasındaki değerler 1,4 k olarak gösterilir).

monitör

Vizör

Hafıza kartları

  • Hafıza kartları kullanımdan sonra sıcak olabilir. Hafıza kartlarını kameradan çıkarırken dikkatli olun.
  • Bellek kartlarını takmadan veya çıkarmadan önce gücü kapatın. Formatlama sırasında veya veriler kaydedilirken, silinirken veya bir bilgisayara veya başka bir cihaza kopyalanırken hafıza kartlarını kameradan çıkarmayın, kamerayı kapatmayın veya pili çıkarmayın. Bu önlemlere uyulmaması, veri kaybına veya kamera veya kartın zarar görmesine neden olabilir.
  • Kart terminallerine parmaklarınızla veya metal nesnelerle dokunmayın.
  • Kart muhafazasına kuvvet uygulamayın. Bu önlemin alınmaması karta zarar verebilir.
  • Bükmeyin, düşürmeyin veya güçlü fiziksel darbelere maruz bırakmayın.
  • Suya, ısıya, yüksek düzeyde neme veya doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.
  • Hafıza kartlarını bilgisayarda biçimlendirmeyin.

Hafıza Kartı Yok

Hafıza kartı takılı değilse, çekim ekranında bir “hafıza kartı yok” göstergesi ve [–E–] görünür.

Yazmaya Karşı Koruma Anahtarı

SD bellek kartlarında, yanlışlıkla veri kaybını önlemek için bir yazmaya karşı koruma anahtarı bulunur. Bu anahtar “kilitli” konumundayken, hafıza kartı formatlanamaz ve fotoğraflar silinemez veya kaydedilemez (deklanşörü serbest bırakmaya çalışırsanız ekranda bir uyarı görüntülenecektir). Hafıza kartının kilidini açmak için anahtarı "yazma" konumuna kaydırın.

Yazmaya karşı koruma anahtarı