Nikon fotoğraf makineniz için çeşitli aksesuarlar mevcuttur.

Güç kaynakları
 • EN-EL25a / EN-EL25 Şarj Edilebilir Li-ion Pil : Ek EN-EL25a / EN-EL25 piller yerel satıcılardan ve Nikon servis temsilcilerinden temin edilebilir. EN-EL25a ve EN-EL25 kullanıldığında pil kapasitesi farklı olduğundan çekilebilecek çekim sayısı (pil ömrü) farklılık gösterir ( 0 Pil Dayanıklılığı ).
 • MH-32 Pil Şarj Cihazı : MH-32 EN-EL25a / EN-EL25 pilleri şarj etmek için kullanılabilir.
 • EH-73P AC Şarj Adaptörü : EH-73P fotoğraf makinesine takılı EN-EL25a / EN-EL25 pilleri şarj etmek için kullanılabilir (pil yalnızca fotoğraf makinesi kapalıyken şarj olur).
filtreler
 • Lensi korumak için Nötr Renk (NC) filtreleri kullanılabilir.
 • Gölgelenmeyi önlemek için, konu parlak bir ışığa karşı çerçevelendiğinde veya çerçeve içinde parlak bir ışık kaynağı olduğunda filtreleri kullanmaktan kaçının.
 • Matriks ölçümü, poz faktörleri (filtre faktörleri) 1× (Y44, Y48, Y52, O56, R60, X0, X1, C-PL, ND2S, ND4,) olan filtreler için istenen sonuçları üretemezse merkez ağırlıklı ölçüm önerilir. ND4S, ND8, ND8S, ND400, A2, A12, B2, B8, B12). Ayrıntılar için filtre kılavuzuna bakın.
 • Özel efekt fotoğrafçılığına yönelik filtreler, otomatik netlemeyi veya netleme göstergesini ( I ) etkileyebilir.
USB kabloları UC-E21 USB kablosu : Kameraya bağlantı için Micro-B konektörlü ve USB cihazına bağlantı için A tipi konektörlü bir USB kablosu.
Sıcak ayakkabı adaptörleri AS-15 Senk Terminal Adaptörü : Stüdyo flaş ışıklarını veya diğer flaş ekipmanlarını bir senkronizasyon terminali aracılığıyla bağlamak için AS-15'i kamera bağlantı yuvasına monte edin.
Aksesuar ayakkabı kapakları BS-1 Aksesuar Yuvası Kapağı : Flaş ünitesi takılı olmadığında aksesuar yuvasını koruyan bir kapak.
Gövde kapakları BF-N1 Gövde Kapağı : Gövde kapağı, lens yerinde olmadığında fotoğraf makinesine toz girmesini önler.
Vizör mercek aksesuarları

DK-30 Vizör Lastiği : DK-30, vizördeki görüntünün daha kolay görülmesini sağlayarak göz yorgunluğunu önler.

Kaldırmak

Yer değiştirmek

Adaptörleri monte edin

FTZ Montaj Adaptörü : NIKKOR F montajlı objektiflerin, değiştirilebilir Z montajlı objektifleri destekleyen dijital fotoğraf makinelerinde kullanılmasına izin veren bir adaptör. Resim açısı, 35 mm format eşdeğeri odak uzaklığı yaklaşık 1,5 kat daha uzun olan bir merceğe eşdeğerdir.

 • FTZ montaj adaptörlerinin takılması, çıkarılması, bakımı ve kullanılması hakkında bilgi için montaj adaptörü kılavuzuna bakın.
mikrofonlar
 • ME-1 Stereo Mikrofon : Stereo ses kaydetmek ve ekipman gürültüsünü (otomatik odaklama sırasında lens tarafından üretilen sesler gibi) alma olasılığını azaltmak için ME-1'i kamera mikrofon jakına bağlayın.
 • ME-W1 Kablosuz Mikrofon : Bu kablosuz Bluetooth mikrofonu kamera dışı kayıt için kullanın.
Uzaktan kumandalar

ML-L7 Uzaktan Kumanda : Fotoğraf makinesiyle eşleştirildikten sonra, ML-L7 uzaktan fotoğraf çekmek ve film kaydetmek için kullanılabilir.

 • Kamerayı uzaktan kumandayla eşleştirmek için kamera kurulum menüsünde Kablosuz uzaktan kumanda (ML-L7) seçenekleri > Kablosuz uzaktan kumandayı kaydet seçeneğini kullanın.
 • Kamera aynı anda yalnızca bir uzaktan kumanda ile eşleştirilebilir. Arka arkaya birden fazla uzaktan kumandayla eşleştirilirse, kamera yalnızca en son eşleştirildiği uzaktan kumandaya yanıt verir.
 • Bekleme zamanlayıcısı sona erdikten ve ekran ve vizör ekranları kapandıktan sonra fotoğraf makinesini yeniden etkinleştirmek için uzaktan kumandayı açın ve uzaktan kumanda deklanşör veya film kayıt düğmesini basılı tutun.
 • Daha fazla bilgi için, Uzaktan kumanda kılavuzuna veya Referans Kılavuzunun “Menü Kılavuzu” bölümündeki kurulum menüsü Kablosuz uzaktan kumanda (ML-L7) seçenekleri öğesindeki bölüme bakın.

Kullanılabilirlik ülke veya bölgeye göre değişebilir. En son bilgiler için web sitemize veya broşürlerimize bakın.

AC Adaptörlerini Şarj Etme

EN-EL25a / EN-EL25 şarj edilebilir Li-ion piller, fotoğraf makinesine takıldığında, fotoğraf makinesi isteğe bağlı bir EH-73P AC şarj adaptörüne bağlıyken şarj olur. Her iki pil de tükendiğinde yaklaşık 3 saat 30 dakikada tamamen şarj olur. Gereken ülke veya bölgelerde, AC şarj adaptörlerinin fiş adaptörü takılı olarak sağlandığını unutmayın; Fiş adaptörünün şekli, satıldığı ülkeye göre değişir.

 1. EN-EL25a / EN-EL25 fotoğraf makinesine takın ( 0 Pili ve Bellek Kartını Takın ).

 2. Fotoğraf makinesinin kapalı olduğunu doğruladıktan sonra, fotoğraf makinesiyle birlikte verilen USB kablosunu kullanarak AC şarj adaptörünü bağlayın ve adaptörü prize takın. Yalnızca bir UC-E21 USB kablosu ve bir EH-73P şarj adaptörü kullanın; diğer şarj adaptörlerini veya üçüncü taraf USB-AC adaptörlerini veya akıllı telefon şarj cihazlarını kullanmayın. Fişi veya fiş adaptörünü açılı değil düz bir şekilde prize takın ve AC şarj adaptörünü prizden çekerken aynı önlemi alın.

  Şarj lambası

  Fotoğraf makinesi şarj lambası, şarj işlemi sırasında sarı renkte yanar ve şarj işlemi tamamlandığında söner. Kamera bağlıyken kullanılabilse de, kamera açıkken pilin şarj olmayacağını ve kameranın AC şarj adaptöründen güç çekmeyeceğini unutmayın.

 3. Şarj işlemi tamamlandığında şarj AC adaptörünün fişini çekin ve bağlantısını kesin.

Şarj Lambası

Pil, örneğin pilin uyumlu olmaması veya fotoğraf makinesinin sıcaklığının artması nedeniyle AC şarj adaptörü kullanılarak şarj edilemiyorsa, şarj lambası yaklaşık 30 saniye boyunca hızlı bir şekilde yanıp sönecek ve ardından kapanacaktır. Şarj lambası kapalıysa ve pilin şarj olduğunu gözlemlemediyseniz, kamerayı açın ve pil seviyesini kontrol edin.