Güçlü Yakınlaştırma Lensleri için Destek

Özel Ayarlar için Yeni Seçenekler f2 "Özel Kontroller (Çekim)" ve g2 "Özel Kontroller": "Güçlü Zum +" ve "Güçlü Zum −"

Özel Ayarlar f2 Özel kontroller (çekim) ve g2 Özel kontroller için kamera kontrollerine atanabilen rollere Güçlü zoom + ve Güçlü zoom − eklendi. Güçlü yakınlaştırma +' yı Fn1 düğmesine atarsanız, Fn1 düğmesine basarken elektronik olarak yakınlaştırabilirsiniz (güçlü yakınlaştırma). Fn2 düğmesine Güçlü yakınlaştırma − atarsanız, Fn2 düğmesine basarken elektronik olarak uzaklaştırma yapabilirsiniz.

 • Bu seçenekler yalnızca güçlü zum lensleri için geçerlidir.
 • Özel Ayarda Fn1 düğmesi f2 Özel kontroller (çekim) veya g2 Özel kontroller Güçlü zoom + olarak ayarlandığında, Fn2 düğmesi için Güçlü zoom − seçilir.
 • Özel Ayarda Fn2 düğmesi f2 Özel kontroller (çekim) veya g2 Özel kontroller Güçlü zoom − olarak ayarlandığında, Fn1 düğmesi için Güçlü zoom + seçilir.
 • Otoportre modunda, Fn1 ve Fn2 düğmelerini kullanan güçlü yakınlaştırma işlemi devre dışı bırakılır.

Özel Ayarlar için Yeni Seçenekler: f7 ve g5 "Power Zoom (PZ) Düğme Seçenekleri"

Güçlü yakınlaştırma (PZ) düğmesi seçenekleri, Özel Ayarlar f7 ve g5 olarak eklendi. Güçlü yakınlaştırma ayarlarını yapın.

Öğe Tanım
x / w düğmelerini kullanın

Açık seçilirse, X düğmesine basarken elektronik olarak yakınlaştırabilir ve W düğmesine basarken uzaklaştırabilirsiniz (güçlü yakınlaştırma).

 • ML-L7 Uzaktan Kumanda kameraya bağlıysa, Açık seçildiğinde uzaktan kumandanın + düğmesi (telefoto) ve - düğmesi (geniş açı) ile de yakınlaştırabilirsiniz.
Güçlü yakınlaştırma hızı

Daha yavaş bir hız için negatif değerler veya daha yüksek bir hız için pozitif değerler seçerek güçlü zum rolüne atanan düğmeleri kullanarak merceğin yakınlaştırma ve uzaklaştırma hızını seçebilirsiniz.

 • Özel Ayar g5 Güçlü yakınlaştırma (PZ) düğmesi seçeneklerinde , Kayıt öncesi/sonrası ve Kayıt sırasında ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz.
 • Bu seçenekler yalnızca güçlü zum lensleri için geçerlidir.
 • Bu menü öğesinin eklenmesi, Özel Ayar Vurgu ekranının sayısını g5'ten g6'ya değiştirmiştir.

Objektif Gürültüsü

Video çekimlerinde yakınlaştırma sırasında lensten gelen gürültü duyulabilir. Güçlü yakınlaştırma rolüne atanan düğmeleri kullandığınızda lens paraziti fark ederseniz, Özel Ayar g5 Güçlü yakınlaştırma (PZ) düğme seçenekleri > Güçlü yakınlaştırma hızı > Kayıt sırasında daha düşük yakınlaştırma hızlarına ayarlanması önerilir.

Kamera İşlem Sesleri

Yakınlaştırmak için kamera düğmelerine basıldığında işlem sesleri video çekimlerinde duyulabilir. Güçlü yakınlaştırma için düğmeleri kullanırken işlem seslerinden endişe ediyorsanız, yakınlaştırma için aşağıdakileri kullanmanızı öneririz.

 • SnapBridge uygulamasının yüklü olduğu bir akıllı cihaz ( SnapBridge uygulamasının sürümüne bağlı olarak güçlü yakınlaştırma kullanılamayabilir)
 • ML-L7 Uzaktan Kumanda

Kurulum Menüsü için Yeni Seçenek: "Zoom Konumunu Kaydet (PZ Lensler)"

Ayarlar menüsüne Zoom konumunu kaydet (PZ lensler) seçeneği eklendi. Açık seçilirse, kamera kapatıldığında etkin olan yakınlaştırma konumunu kaydedecek ve kamera açıldığında geri yükleyecektir.

 • Bu seçenek yalnızca güçlü zum lensleri için geçerlidir.
 • Mercek farklı bir ürün adına sahip bir mercekle değiştirilirse yakınlaştırma konumu sıfırlanır.

Çekim Ekranında Yeni Odak Uzaklığı Göstergesi

Çekim ekranına bir odak uzaklığı göstergesi eklendi. Yalnızca güçlü zum lensleriyle görüntülenir.

EN-EL25a Pil Desteği

Uyumlu aksesuarlara EN-EL25a Şarj Edilebilir Li-ion Pil eklendi. EN-EL25a EN-EL25 ile aynı şekilde çalışır.