Tam çerçeve izleme sırasında yakınlaştırmak için X öğesine dokunun veya J öğesine basın.

Gezinti penceresi

Ekran kılavuzu

Yakınlaştırma etkinken şunları yapabilirsiniz:

  • Görüntünün diğer alanlarını yakınlaştırın veya uzaklaştırın/görüntüleyin : Büyük görüntüler için maksimum yaklaşık 21×, orta boyutlu görüntüler için 16× ve DX ile oluşturulan küçük görüntüler için 10× yakınlaştırmak için X öğesine dokunun veya uzatma hareketlerini kullanın (24× 16) görüntü alanı için seçilmiştir. Uzaklaştırmak için W öğesine dokunun veya kıstırma hareketlerini kullanın. Fotoğraf yakınlaştırılırken, o anda ekranda görünmeyen alanları görüntülemek için çoklu seçiciyi kullanın veya parmağınızı ekran üzerinde kaydırın. Çerçevenin diğer alanlarına hızla ilerlemek için çoklu seçiciyi basılı tutun. Yakınlaştırma oranı değiştirildikten sonra birkaç saniye için bir gezinme penceresi görüntülenir; o anda ekranda görünen alan sarı bir kenarlıkla gösterilir. Gezinme penceresinin altındaki çubuk, yakınlaştırma oranını gösterir ve 1: 1'de yeşile döner.
  • Yüzleri seçin : Yakınlaştırma sırasında algılanan yüzler, gezinme penceresinde beyaz kenarlıklarla gösterilir. Diğer yüzleri görüntülemek için alt ayar kadranını çevirin veya ekran kılavuzuna dokunun.
  • Diğer resimleri görüntüleyin : Diğer fotoğraflardaki aynı konumu geçerli yakınlaştırma oranında görüntülemek için ana ayar kadranını çevirin veya ekranın altındaki e veya f simgelerine dokunun. Bir film görüntülendiğinde oynatma zumu iptal edilir.
  • Çekim moduna dönüş : Çekim moduna çıkmak için deklanşöre yarım basın veya K düğmesine basın.
  • Menüleri görüntüleyin : Menüleri görüntülemek için G düğmesine basın.