Fotoğraf makinesine isteğe bağlı bir flaş ünitesi takmak ve flaşı kullanarak fotoğraf çekmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Üniteyi aksesuar pabucuna monte edin.

  Ayrıntılar için üniteyle birlikte verilen kılavuza bakın.

 2. Kamerayı ve flaş ünitesini açın.

  Flaş şarj olmaya başlayacaktır; şarj tamamlandığında flaş hazır göstergesi ( c ) görüntülenecektir.

 3. Flaş ayarlarını yapın.

  Flaş kontrol modunu ( 0 Flaş Kontrol Modu ) ve flaş modunu ( Opsiyonel Flaş Ünitelerinde 0 Flaş Modu Mevcuttur) seçin.

 4. Deklanşör hızını ve diyaframı ayarlayın.

 5. Fotoğraf çekin.

Üçüncü Taraf Flaş Birimleri

Fotoğraf makinesi, fotoğraf makinesinin X kontaklarına 250 V üzerinde voltaj uygulayacak flaş üniteleriyle veya aksesuar yuvasındaki kısa devre kontaklarıyla kullanılamaz. Bu tür flaş ünitelerinin kullanılması, yalnızca kameranın normal çalışmasına müdahale etmekle kalmaz, aynı zamanda kameranın ve/veya flaşın flaş senkronizasyon devrelerine de zarar verir.

Yalnızca Nikon Flaş Aksesuarlarını Kullanın

Yalnızca Nikon flaş ünitelerini kullanın. Aksesuar pabucuna uygulanan negatif voltajlar veya 250 V'un üzerindeki voltajlar yalnızca normal çalışmayı engellemekle kalmaz, kamera veya flaşın senkronizasyon devresine de zarar verir.

i-TTL Flaş Kontrolü

Nikon Creative Lighting System'ı destekleyen isteğe bağlı bir flaş ünitesi fotoğraf makinesine takıldığında ve TTL'ye ayarlandığında, i-TTL modunda çalışır ve i-TTL dengeli dolgu flaşı ve benzeri kullanılarak flaşlı fotoğrafçılık için monitör ön flaşları kullanılır. i-TTL flaş kontrolü, Nikon Creative Lighting System'ı desteklemeyen flaş ünitelerinde kullanılamaz.

Stüdyo Flaşlı Aydınlatma

Arka perde senkronizasyonu, doğru şekilde senkronize olmayacaklarından büyük stüdyo flaşlı aydınlatma üniteleriyle kullanılamaz.