Kamera, üçüncü taraf bir HDMI kablosu (D tipi) kullanılarak yüksek çözünürlüklü video cihazlarına bağlanabilir. Bir HDMI kablosunu bağlamadan veya bağlantısını kesmeden önce her zaman fotoğraf makinesini kapatın.

kameraya bağlan

Yüksek tanımlı cihaza bağlanın (HDMI cihazı için konektörlü kablo seçin)

HDMI TV'lere bağlanma

Fotoğraf makinesini bir HDMI televizyona veya başka bir ekrana bağladıktan sonra cihazı HDMI kanalına ayarlayın, ardından fotoğraf makinesini açın ve K düğmesine basın. Oynatma sırasında, görüntüler televizyon ekranında görüntülenecektir. Ses seviyesi, televizyon kontrolleri kullanılarak ayarlanabilir; kamera kontrolleri kullanılamaz.

Diğer HDMI Cihazlarına Bağlanma

HDMI çıkışı ayarlarını yapmak için kurulum menüsündeki HDMI seçeneğini kullanın.

  • Çıkış Çözünürlüğü : Görüntülerin HDMI cihazına çıkış biçimini seçin. Otomatik seçilirse, kamera uygun formatı otomatik olarak seçecektir.
  • Çıkış aralığı : Çoğu durumda Otomatik önerilir. Kamera, HDMI cihazı için doğru RGB video sinyali çıkış aralığını belirleyemezse, RGB video sinyali giriş aralığı 16 ila 235 olan cihazlar için Sınırlı aralık veya RGB video sinyali giriş aralığı olan cihazlar için Tam aralık'ı seçebilirsiniz. 0 ila 255. Gölgelerde ayrıntı kaybı fark ederseniz Sınırlı aralık'ı, gölgeler "soluk" veya çok parlaksa Tam aralık'ı seçin.

HDMI Çıkışı

Filmler 1920 × 1080 120p, 1920 × 1080 100p veya 1920 × 1080 ağır çekim film çerçeve boyutlarında kaydedilirken veya fotoğraf makinesi Camera Control Pro 2 çalıştıran bir bilgisayara bağlıyken HDMI çıkışı kullanılamaz.