Fotoğraf makinesini ViewNX-i çalıştıran bir bilgisayara bağlamak için verilen USB kablosu kullanılıyorsa, resimleri görüntülenebilecekleri, düzenlenebilecekleri ve düzenlenebilecekleri bilgisayara kopyalayabilirsiniz. Bilgisayarlara kablosuz bağlantı kurma hakkında bilgi için, "Bilgisayarlara veya Akıllı Cihazlara Kablosuz Bağlantılar Kurma" bölümündeki " Bilgisayarlara Wi-Fi ile Bağlanma " ( 0 Wi-Fi ile Bilgisayarlara Bağlanma) konusuna bakın.

ViewNX-i'yi Yükleme

Aşağıdaki web sitesinden ViewNX-i yükleyiciyi indirin ve kurulumu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin (önceki sürümler kamerayı desteklemeyebileceğinden mevcut kullanıcılar en son sürümü indirdiğinden emin olmalıdır). İnternet bağlantısı gereklidir. Sistem gereksinimleri ve diğer bilgiler için bölgenize ait Nikon web sitesine bakın.

https://downloadcenter.nikonimglib.com/

NX-D'yi Yakala

Fotoğraflarda ince ayar yapmak veya NEF (RAW) resimlerin ayarlarını değiştirmek ve bunları başka biçimlerde kaydetmek için Nikon'un Capture NX-D yazılımını kullanın. Capture NX-D şuradan indirilebilir:
https://downloadcenter.nikonimglib.com/

Resimleri Bilgisayara Kopyalama

Ayrıntılı talimatlar için ViewNX-i çevrimiçi yardımına bakın.

 1. USB kablosunu bağlayın.

  Fotoğraf makinesini kapattıktan ve bir hafıza kartının takıldığından emin olduktan sonra, verilen USB kablosunu gösterildiği gibi bağlayın.

  USB Hub'ları

  Kamerayı doğrudan bilgisayara bağlayın; kabloyu bir USB hub veya klavye aracılığıyla bağlamayın.

  Güvenilir Bir Güç Kaynağı Kullanın

  Veri aktarımının kesintiye uğramamasını sağlamak için kamera pilinin tam olarak şarj edilmiş olduğundan emin olun.

  Bağlantı Kabloları

  Arabirim kablolarını bağlarken veya çıkarırken kameranın kapalı olduğundan emin olun. Zorlamayın veya konektörleri açılı olarak yerleştirmeye çalışmayın.

 2. Aç kamerayı.

  ViewNX-i'nin Nikon Transfer 2 bileşeni başlayacaktır (bir program seçmenizi isteyen bir mesaj görüntülenirse, Nikon Transfer 2'yi seçin). Nikon Transfer 2 otomatik olarak başlamazsa, ViewNX-i'yi başlatın ve “İçe Aktar” simgesine tıklayın.

  Windows 7

  Aşağıdaki iletişim kutusu görüntülenirse, aşağıda açıklandığı gibi Nikon Transfer 2'yi seçin.

  1. Resimleri ve videoları içe aktar altında, Programı değiştir'i tıklayın. Bir program seçimi iletişim kutusu görüntülenecektir; Nikon Transfer 2'yi seçin ve Tamam'ı tıklayın.

  2. Çift tıklama .

  Windows 10 ve Windows 8.1

  Windows 10 ve Windows 8.1, kamera bağlandığında bir Otomatik Kullan istemi görüntüleyebilir. İletişim kutusuna dokunun veya tıklayın ve ardından Nikon Transfer 2'yi seçmek için Nikon Transfer 2'ye dokunun veya tıklayın.

  macOS/OS X

  Nikon Transfer 2 otomatik olarak başlamazsa, kameranın bağlı olduğunu onaylayın ve ardından Image Capture'ı (macOS veya OS X ile birlikte gelen bir uygulama) başlatın ve kamera algılandığında açılan uygulama olarak Nikon Transfer 2'yi seçin.

 3. Aktarımı Başlat 'ı tıklayın.

  Hafıza kartındaki resimler bilgisayara kopyalanacaktır.

  Aktarımı Başlat'ı tıklayın

  Filmleri Aktarma

  Filmleri hafıza kartı başka bir fotoğraf makinesine takılıyken aktarmaya çalışmayın. Bunu yapmak, filmlerin aktarılmadan silinmesine neden olabilir.

  Transfer Sırasında

  Aktarım devam ederken kamerayı kapatmayın veya USB kablosunu çıkarmayın.

 4. Kamerayı kapatın.

  Aktarım tamamlandığında kamerayı kapatın ve USB kablosunu çıkarın.