Aşağıdaki Nikon yazılımı fotoğraf makinesiyle kullanılabilir:

Bilgisayar yazılımı
  • Camera Control Pro 2 (satın alınabilir): Fotoğraf makinesini bir bilgisayardan uzaktan kontrol edin ve fotoğrafları doğrudan bilgisayarın sabit diskine kaydedin.
  • ViewNX-i * : Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilmiş fotoğrafları ve filmleri görüntülemek ve düzenlemek için bir araçtan daha fazlası olan ViewNX-i, resimlerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için diğer Nikon görüntüleme uygulamalarıyla birlikte kullanılabilir. Ayrıca çevrimiçi hizmetlere sorunsuz erişim sağlar.
  • Capture NX-D : Nikon'un benzersiz NEF/NRW (RAW) formatlarında çekilmiş fotoğraflara ince ayar yapın veya bunları JPEG veya TIFF'e (NEF/RAW işleme) dönüştürün. Capture NX-D, yalnızca NEF/NRW (RAW) resimlerle değil, aynı zamanda ton eğrilerini düzenleme ve parlaklık ve kontrastı iyileştirme gibi görevler için Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilmiş JPEG ve TIFF fotoğraflarıyla da kullanılabilir.
  • Kablosuz Verici Yardımcı Programı : Kamera bir ağa bağlanacaksa Kablosuz Verici Yardımcı Programı gereklidir. Fotoğraf makinesini bilgisayarla eşleştirin ve Wi-Fi aracılığıyla resimleri indirin.
  • Nikon bilgisayar yazılımı, Nikon İndirme Merkezi'nden edinilebilir. Sürümü ve sistem gereksinimlerini kontrol edin ve en son sürümü indirdiğinizden emin olun.
    https://downloadcenter.nikonimglib.com/

Önceki sürümler kamerayı desteklemeyebileceğinden, mevcut kullanıcılar en son sürümü indirdiğinden emin olmalıdır.

Akıllı telefon (tablet) uygulamaları

SnapBridge : Kablosuz bağlantı aracılığıyla fotoğraf makinenizdeki fotoğrafları ve filmleri akıllı cihazınıza indirin.

  • SnapBridge uygulaması, Apple App Store®'da ve Google Play 'de mevcuttur.
  • SnapBridge uygulamasıyla ilgili en son bilgiler için web sitemizi ziyaret edin.