Aşağıdaki Nikon yazılımı fotoğraf makinesiyle kullanılabilir:

Bilgisayar yazılımı
 • Camera Control Pro 2 (satın alınabilir): Fotoğraf makinesini bir bilgisayardan uzaktan kontrol edin ve fotoğrafları doğrudan bilgisayarın sabit diskine kaydedin.
 • NX Tether : Fotoğraf makinesi bir bilgisayara bağlıyken bağlı fotoğrafçılık için kullanın. Pozlama, beyaz dengesi ve diğer kamera ayarları, bilgisayar ekranındaki kontroller kullanılarak uzaktan ayarlanabilir.
 • NX Studio * : Nikon dijital kameralarla çekilmiş fotoğrafları ve videoları görüntüleyin ve düzenleyin. NX Studio, Nikon'un benzersiz NEF/NRW (RAW) formatındaki dosyalara ince ayar yapmak ve bunları JPEG veya TIFF'e (NEF/RAW işleme) dönüştürmek için kullanılabilir. Yalnızca NEF/NRW (RAW) resimleri değil, aynı zamanda ton eğrilerini düzenleme ve parlaklık ve kontrastı iyileştirme gibi görevler için Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilmiş JPEG ve TIFF fotoğraflarını da destekler.

   Önceki sürümler kameradan resim indiremeyebileceği veya NEF (RAW) resimleri açamayacağı için mevcut kullanıcılar en son sürümü indirdiğinden emin olmalıdır.
 • Kablosuz Verici Yardımcı Programı : Kamera bir ağa bağlanacaksa Kablosuz Verici Yardımcı Programı gereklidir. Fotoğraf makinesini bilgisayarla eşleştirin ve Wi-Fi aracılığıyla resimleri indirin.
 • Nikon bilgisayar yazılımı, Nikon İndirme Merkezi'nden edinilebilir. Sürüm ve sistem gereksinimlerini kontrol edin ve en son sürümü indirdiğinizden emin olun.
  https://downloadcenter.nikonimglib.com/
Akıllı telefon (tablet) uygulamaları

SnapBridge : Kablosuz bağlantı aracılığıyla fotoğraf makinenizdeki fotoğrafları ve filmleri akıllı cihazınıza indirin.

 • SnapBridge uygulaması, Apple App Store®'da ve Google Play 'de mevcuttur.
 • SnapBridge uygulamasıyla ilgili en son bilgiler için web sitemizi ziyaret edin.