Aşağıdaki adımları izleyerek kamerayla ilgili sorunları çözebilirsiniz. Satıcınıza veya Nikon yetkili servis temsilcisine danışmadan önce bu listeyi kontrol edin.

Adım 1

Aşağıdaki bölümlerde listelenen yaygın sorunları kontrol edin:

Adım 2

Kamerayı kapatın ve pili çıkarın. Yaklaşık bir dakika bekledikten sonra pili tekrar takın ve kamerayı açın.

Çekimi yeni bitirdiyseniz, pili çıkarmadan önce en az bir dakika bekleyin, çünkü fotoğraf makinesi hafıza kartına veri yazmaya devam ediyor olabilir.

Adım 3

Nikon web sitelerinde arama yapın.

Destek bilgileri ve sık sorulan soruların yanıtları için ülkeniz veya bölgeniz için web sitesini ziyaret edin ( 0 Yaşam Boyu Öğrenme ). Kameranız için en son üretici yazılımını indirmek için şu adresi ziyaret edin:
https://downloadcenter.nikonimglib.com

Adım 4

Nikon yetkili servis temsilcisine danışın.

Varsayılan Ayarları Geri Yükleme

Geçerli ayarlara bağlı olarak, bazı menü öğeleri ve diğer özellikler kullanılamayabilir. Gri görünen menü öğelerine veya normalde kullanılamayan özelliklere erişmek için, kurulum menüsündeki Tüm ayarları sıfırla öğesini kullanarak varsayılan ayarları geri yüklemeyi deneyin ( 0 Tüm Ayarları Sıfırla ). Ancak kablosuz ağ profillerinin, telif hakkı bilgilerinin ve kullanıcı tarafından oluşturulan diğer girişlerin de sıfırlanacağını unutmayın. Sıfırlandıktan sonra ayarlar geri yüklenemez.