Rötuş menüsünü görüntülemek için kamera menülerinde N sekmesini seçin.

Rötuş menüsündeki seçenekler, mevcut resimlerin kırpılmış veya rötuşlanmış kopyalarını oluşturmak için kullanılır. Rötuş menüsü yalnızca fotoğraf makinesine fotoğraf içeren bir bellek kartı takıldığında görüntülenir.

Seçenek

Yalnızca G basılarak ve N sekmesi seçilerek seçilebilir.

Yalnızca i düğmesine basılarak ve rötuşlanmış bir görüntü veya orijinal görüntülendiğinde Rötuş seçilerek görüntülenebilir.

Rötuşlu Kopyalar Oluşturma

Rötuşlanmış bir kopya oluşturmak için:

 1. Rötuş menüsünde bir öğe seçin.

  Bir öğeyi vurgulamak için 1 veya 3 , seçmek için 2 basın.

 2. Bir resim seçin.

  Bir resmi vurgulayın ve J düğmesine basın. Vurgulanan resmi tam ekran görüntülemek için X düğmesine dokunun ve basılı tutun.

  Rötuş

  NEF + JPEG görüntü kalitesi ayarlarında kaydedilen görüntülerde, yalnızca NEF (RAW) görüntüsüne rötuş yapılır. Fotoğraf makinesi, diğer cihazlarla oluşturulan görüntüleri görüntüleyemeyebilir veya rötuş yapamayabilir.

 3. Rötuş seçeneklerini seçin.

  Daha fazla bilgi için, seçilen öğenin bölümüne bakın. Rötuşlanmış bir kopya oluşturmadan çıkmak için G düğmesine basın.

  Kapanma Gecikmesi

  Kısa bir süre herhangi bir işlem yapılmazsa ekran kapanacak ve işlem iptal edilecektir. Kaydedilmemiş tüm değişiklikler kaybolacak. Ekranın açık kalma süresini artırmak için, Özel Ayar c3 ( Güç kapatma gecikmesi ) > Menüler'i kullanarak daha uzun bir menü görüntüleme süresi seçin.

 4. Rötuşlanmış bir kopya oluşturun.

  Rötuşlanmış bir kopya oluşturmak için J düğmesine basın. Rötuşlanmış kopyalar bir p simgesiyle gösterilir.

Geçerli Görüntüye Rötuş Yapma

Geçerli görüntünün rötuşlanmış bir kopyasını oluşturmak için i düğmesine basın ve Rötuş öğesini seçin.

Rötuş Kopyaları

Çoğu seçenek, diğer rötuş seçenekleri kullanılarak oluşturulan kopyalara uygulanabilir, ancak ( Film kırp hariç) her seçenek yalnızca bir kez uygulanabilir (birden çok düzenlemenin ayrıntı kaybına neden olabileceğini unutmayın). Geçerli görüntüye uygulanamayan seçenekler grileşir ve kullanılamaz.

Görüntü kalitesi

 • NEF (RAW) görüntülerinden oluşturulan kırpılmış ve yeniden boyutlandırılmış kopyalar, JPEG iyi Görüntü kalitesinde kaydedilir.
 • JPEG görüntülerinden oluşturulan kopyalar, orijinaliyle aynı kalitededir.

Görüntü boyutu

NEF (RAW) işleme , Kırpma ve Yeniden Boyutlandırma ile oluşturulan kopyalar dışında, kopyalar orijinalle aynı boyuttadır.