Çekim ayarlarının son resmin renk tonunu ve parlaklığını nasıl etkileyeceğini yansıtmak için kameranın vizördeki veya monitördeki önizlemeyi ayarlayıp ayarlamayacağını seçin. Seçilen seçeneğe bakılmaksızın, kamera ayarlarının etkileri video modunda her zaman görünür.

Seçenek

Tanım

V

[ Ayarların etkilerini göster ]

Beyaz dengesi, Picture Controls ve pozlama telafisi gibi ayarlarda yapılan değişikliklerin etkileri çekim ekranında görülebilir.

  • Çekim ekranında V görünecektir.

W

[ Görüntüleme kolaylığı için ayarlayın ]

Beyaz dengesi, Picture Controls ve pozlama telafisi gibi ayarlarda yapılan değişikliklerin etkileri çekim ekranında görünmez. [ Görüntüleme kolaylığı için ayarla ] vurgulandığında 2 basıldığında [ Otomatik ] ve [ Özel ] seçenekleri görüntülenir.

  • [ Otomatik ]: Renk, parlaklık ve diğer ayarlar, uzun süreli kullanımlarda kolay görüntüleme için ayarlanır.

  • [ Özel ]: [ Beyaz dengesi ], [ Picture Control Ayarla ] ve [ Gölgeleri aydınlat ] öğelerinde bireysel ayarlamalar yapmak için 2 düğmesine basın.

    • [ Beyaz dengesi ]: [ Geçerli ayarı önizleyin ], [ Otomatik ] ve [ Renk sıcaklığını seç ] arasından seçim yapın. Çekim ekranı için renk sıcaklığını seçmek için [ Renk sıcaklığını seç ] öğesini seçin.

    • [ Resim Kontrolünü Ayarla ]: [ Geçerli ayarı önizleyin ] ve [ Görüntüleme kolaylığı için ayarla ] arasından seçim yapın.

    • [ Gölgeleri aydınlat ]: Kameranın ekrandaki gölgeleri (karanlık alanları) ne kadar aydınlatacağını veya ne kadar aydınlatacağını seçin; mevcut seçenekler [ Kapalı ], [ +1 ], [ +2 ] ve [ +3 ]'dir. Değer ne kadar yüksek olursa, etki o kadar büyük olur.

  • Çekim ekranında W görünecektir.

A Özel Ayarlar: Kamera Ayarlarında İnce Ayar

bir: Odaklanma

b: Ölçüm/Pozlama

c: Zamanlayıcılar/AE Kilidi

d: Çekim/Görüntüleme

e: Basamaklama/Flaş

f: Kontroller

g: Video