Film kaydederken aşağıdaki noktalara dikkat edin:

 • Bellek kartı yazma hızına bağlı olarak, çekim maksimum uzunluktan önce bitebilir ( Çerçeve Boyutu/Kare Hızı ve Film Kalitesi ) değerine ulaşılır.

 • [ Yüz öncelikli AF ] seçeneğinde algılanabilen konu sayısının film kaydı sırasında düştüğünü unutmayın.

 • 0 simgesi ( Filmler ) filmlerin kaydedilemeyeceğini gösterir.

 • [ Nokta ölçümü ] film kaydı sırasında kullanılamaz.

 • Flaş aydınlatması ( Bir Fotoğraf Makinesi Flaşının Kullanılması ) kullanılamaz.

Film Kaydı: Pozlama Modu
 • Konu P veya S modunda fazla veya az pozlanmışsa, canlı görüntüden çıkın ve yeniden başlatın veya A modunu seçin ve diyaframı ayarlayın.

 • Aşağıdaki pozlama ayarları çekim sırasında ayarlanabilir:

mod

diyafram

Deklanşör hızı

ISO duyarlılığı2

P , S 1

-

-

- 3

A

4

-

- 3

m

4

4

44

 1. S modundaki pozlama kontrolü, P modundaki ile aynıdır.

 2. ISO duyarlılığı Yüksek 0,3 ila Yüksek 5 arasında bir değere ayarlandığında, video çekimi menüsünde [ Elektronik VR ] için [ Açık ] seçilirse, ISO duyarlılığı 102400 ile sınırlandırılacaktır.

 3. ISO duyarlılığı için üst sınır, film çekimi menüsündeki [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Maksimum duyarlılık ] öğesi kullanılarak seçilebilir.

 4. Film çekimi menüsünde [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Otomatik ISO kontrolü (M modu) ] için [ Açık ] seçilirse, ISO duyarlılığı için üst sınır [ Maksimum duyarlılık ] kullanılarak seçilebilir.

Film Kaydı Sırasında Beyaz Dengesini Ayarlama

Beyaz dengesi, film kaydı sırasında U düğmesini basılı tutarak ve ana ayar kadranını çevirerek ayarlanabilir. [ Otomatik ] veya [ Floresan ] seçilirse, alt ayar kadranı döndürülerek bir alt seçenek seçilebilir.

M Modunda Film Kaydetme

M modunda deklanşör hızı 1 / 25 s ile 1 / 8000 s arasındaki değerlere ayarlanabilir (mevcut en yavaş obtüratör hızı kare hızına göre değişir).

Kablosuz Uzaktan Kumandalar ve Uzaktan Kumanda Kabloları

Özel Ayar g2 [ Özel kontroller ] > [ Deklanşör ] için [ Film kaydet ] seçilirse, canlı görüntüyü başlatmak için isteğe bağlı kablosuz uzaktan kumandalar ve uzaktan kumanda kabloları üzerindeki deklanşörlere yarım basılabilir veya sonuna kadar basılabilir Film kaydını başlatmak ve bitirmek için

Harici Mikrofon Kullanma

Film sesini kaydetmek için isteğe bağlı ME-1 stereo mikrofonlar veya ME-W1 kablosuz mikrofonlar kullanılabilir.