Fotoğraf makinesi TV'lere, kaydedicilere ve HDMI konektörleri olan diğer cihazlara bağlanabilir. İsteğe bağlı HDMI kablosunu ( Diğer Uyumlu Aksesuarlar ) veya üçüncü taraf tip C HDMI kablosunu kullanın. Bu öğeler ayrıca satın alınmalıdır. Bir HDMI kablosunu bağlamadan veya bağlantısını kesmeden önce her zaman fotoğraf makinesini kapatın.

1

Kameraya bağlantı için HDMI konektörü

2

Harici cihaza bağlantı için HDMI konektörü *

 • HDMI aygıtındaki konektörle eşleşen konektöre sahip bir kablo seçin.

TV'ler

 • TV'yi HDMI giriş kanalına ayarladıktan sonra fotoğraf makinesini açın ve fotoğrafları televizyon ekranında görüntülemek için K düğmesine basın.

 • Ses çalma ses düzeyi, TV'deki kontroller kullanılarak ayarlanabilir. Kamera kontrolleri kullanılamaz.

 • Fotoğraf makinesi, SnapBridge uygulamasını çalıştıran bir akıllı cihazla eşleştirilmişse, fotoğraf makinesi bir TV'ye bağlıyken cihaz, oynatmayı uzaktan kontrol etmek için kullanılabilir. Ayrıntılar için SnapBridge uygulamasının çevrimiçi yardımına bakın.

kaydediciler

Kamera, videoyu doğrudan bağlı HDMI kaydedicilere kaydedebilir. HDMI çıkışı ayarlarını yapmak için kurulum menüsündeki [ HDMI ] öğesini kullanın. Bazı kaydediciler, kamera kontrollerine yanıt olarak kaydı başlatır ve durdurur.

Çıkış Çözünürlüğü

HDMI cihazına görüntü çıkışı için formatı seçin. [ Otomatik ] seçilirse, kamera uygun formatı otomatik olarak seçecektir.

Gelişmiş

HDMI cihazına bağlantı için ayarları yapın.

Seçenek

Tanım

[ Çıkış aralığı ]

RGB video sinyali giriş aralığı, HDMI cihazına göre değişir. Çoğu durumda çıkış aralığını HDMI cihazıyla eşleştiren [ Otomatik ] önerilir. Kamera, HDMI cihazı için doğru RGB video sinyali çıkış aralığını belirleyemiyorsa, aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz:

 • [ Sınırlı aralık ]: RGB video sinyali giriş aralığı 16 ila 235 olan cihazlar için. Gölgelerde bir ayrıntı kaybı fark ederseniz bu seçeneği seçin.

 • [ Tam aralık ]: RGB video sinyali giriş aralığı 0 ila 255 olan cihazlar için. Gölgelerin "soluk" veya çok parlak olduğunu fark ederseniz bu seçeneği seçin.

[ Ekranda canlı görüntü ]

Canlı görüntü çekimi sırasında HDMI cihazının çekim bilgilerini gösterip göstermediğini seçin. Çekim bilgilerinin 3840 × 2160 çerçeve boyutunda görüntülenmeyeceğini unutmayın ( Çerçeve Boyutu/Kare Hızı ve Film Kalitesi ) [ Açık ] seçildiğinde bile.

[ Çift monitör ]

Kameranın HDMI cihazındaki ekranı yansıtıp yansıtmayacağını seçin. [ Kapalı (yalnızca HDMI) ] seçimi kamera monitörünü kapatır ve pilin boşalmasını azaltır.

 • [ Canlı ekran görüntüsü ] için [ Kapalı ] seçildiğinde, [ Açık ] konumunda [ Çift monitör ] düzeltilir.

[ Harici kayıt kontrolü ]

[ Açık ] seçimi, kamera HDMI aracılığıyla Atomos Açık Protokolünü destekleyen bir üçüncü taraf kaydediciye bağlandığında kaydı başlatmak ve durdurmak için kamera kontrollerinin kullanılmasına izin verir.

 • Atomos SHOGUN, NINJA ve SUMO serisi Monitör kaydedicilerde harici kayıt kontrolü mevcuttur. Aygıt özellikleri ve çalışması hakkında daha fazla bilgi için üreticiyle iletişime geçin veya kayıt cihazıyla birlikte verilen belgelere bakın.

 • Özel Ayar c2 [ Bekleme zamanlayıcısı ] için seçilen süre sona erdiğinde kamera ekranı otomatik olarak kapanacak ve HDMI çıkışını sonlandıracaktır. Filmleri harici bir cihaza kaydederken, Özel Ayar c2 [ Bekleme zamanlayıcısı ]'nı seçin ve [ Sınır yok ]'u veya öngörülen kayıt süresinden daha uzun bir süreyi seçin.

 • [ Açık ] seçildiğinde fotoğraf makinesinin ekranında bir simge görüntülenecektir: Film çekilirken A , filmler kaydedilirken B görüntülenir. Kayıt sırasında, çekimin cihaza kaydedildiğinden emin olmak için kaydedici ve kaydedici ekranını kontrol edin.

 • [ Açık ] seçilmesinin cihaza görüntü çıkışını bozabileceğini unutmayın.