Ethernet ve WT-6 aşağıdaki görevler için kullanılabilir.

FTP Sunucularına veya Bilgisayarlara Yükleyin

Resimleri sadece bilgisayarlara kopyalamakla kalmaz, aynı zamanda ftp sunucularına da yükleyebilirsiniz ( Bilgisayarlara ve FTP Sunucularına Yükleyin ). Resimler çekildikleri gibi yüklenebilir.

Bilgisayar Tabanlı Uzaktan Çekim (Kamera Kontrol Modu)

Camera Control Pro 2'yi (ayrı olarak satılır) bir ağ bilgisayarına kurmak, kamera ayarları üzerinde tam kontrol sağlar ve uzaktan fotoğraf çekmenize ve bunları doğrudan bilgisayarın sabit diskine kaydetmenize olanak tanır ( Kamera Kontrolü ).

Tarayıcı Tabanlı Uzaktan Çekim (HTTP Sunucu Modu)

Kamerayı ağ bilgisayarlarından ve akıllı cihazlardan kontrol etmek için bir web tarayıcısı kullanın ( HTTP Sunucusu ). Özel bir uygulama gerekmez.

Kamera Tabanlı Uzaktan Çekim (Senkronize Yayın)

Bir veya daha fazla uzak kameradaki panjurları kontrol etmek için bir ana kamera kullanılabilir ( Senkronize Yayın ). Kameralarda WT-6 kablosuz vericiler takılı olmalıdır.

Saat Senkronizasyonu (Tarih ve Saati Senkronize Et)

Bir ağ aracılığıyla iki kameradaki saatleri senkronize edin ( Kamera Saatlerinin Senkronize Edilmesi ).

Ethernet Bağlantıları

Kamera bir Ethernet kablosu aracılığıyla bir ağa bağlandığında kablosuz LAN ayarları gerekli değildir.

FTP Sunucuları
  • Sunucular, Windows 10 (Enterprise/Pro/Home), Windows 8.1 ve Windows 8.1 (Enterprise/Pro) ile kullanılabilen, IIS (İnternet Bilgi Hizmetleri) dahil olmak üzere standart ftp hizmetleri kullanılarak yapılandırılabilir.

  • İnternet ftp bağlantıları ve üçüncü taraf yazılımı çalıştıran ftp sunucularına bağlantı desteklenmez.

HTTP Sunucu Modu

İnternet bağlantıları http sunucu modunda desteklenmez.

Yönlendiriciler
  • Yönlendirici aracılığıyla diğer ağlardaki bilgisayarlara bağlantı desteklenmez. Yalnızca aynı ağdaki bilgisayarlara bağlanabilirsiniz.

  • Ancak bir yönlendirici aracılığıyla ftp sunucularına bağlantı desteklenir.

Güvenlik Duvarı Ayarları

21 ve 32768 - 61000 arasındaki TCP bağlantı noktaları [ FTP ] için, 22 ve 32768 - 61000 arasındaki TCP bağlantı noktaları [ SFTP ] için kullanılır. TCP bağlantı noktası 15740 ve UDP bağlantı noktası 5353, bilgisayarlara bağlantılar için kullanılır. Sunucu güvenlik duvarı bu bağlantı noktalarına erişime izin verecek şekilde yapılandırılmamışsa dosya aktarımı engellenebilir.