Tam çerçeve izlemede görüntülenen bir fotoğrafı yakınlaştırmak için X düğmesine veya çoklu seçicinin ortasına basın veya ekrana iki hızlı dokunuş yapın. [ FX (36 × 24) ] biçimli fotoğraflar maksimum yaklaşık 21× ( Büyük resimler), 16× ( Orta ) veya 10× ( Küçük ) yakınlaştırılabilir. Yakınlaştırma sırasında algılanan yüzler beyaz kenarlıklarla gösterilir; diğer yüzleri görüntülemek için alt ayar kadranını çevirin.

Oynatma Yakınlaştırmasını Kullanma

Operasyon

Tanım

Yakınlaştır veya uzaklaştır

  • Yakınlaştırmak için X düğmesine basın veya uzatma hareketlerini kullanın.

  • Uzaklaştırmak için W ( M ) tuşuna basın veya kıstırma hareketlerini kullanın.

Yakınlaştırma oranı değiştirildiğinde bir gezinme penceresi görüntülenir ve şu anda görünen alan sarı bir kenarlıkla gösterilir. Gezinme penceresinin altındaki bir çubuk, yakınlaştırma oranını gösterir ve 1: 1'de yeşile döner. Navigasyon penceresi birkaç saniye sonra ekrandan silinir.

Resmin diğer alanlarını görüntüleyin

Görüntünün monitörde görünmeyen alanlarını görüntülemek için çoklu seçiciyi veya kaydırma hareketlerini kullanın. Çerçevenin diğer alanlarına hızla ilerlemek için çoklu seçiciyi basılı tutun.

Resmi kırp *

Resmi ekranda görünen alana göre kırpmak için i düğmesine basın ve [ Hızlı kırp ] öğesini seçin.

Yüzleri seçin

Yakınlaştırma sırasında algılanan yüzler, gezinme penceresinde beyaz kenarlıklarla gösterilir. Diğer yüzleri görüntülemek için alt ayar kadranını çevirin veya ekran kılavuzuna dokunun.

Diğer resimleri görüntüle

Yakınlaştırma oranını değiştirmeden diğer fotoğraflarda aynı konumu görüntülemek için ana ayar kadranını çevirin (bir film seçmek yakınlaştırmayı iptal eder). Ekranın alt kısmındaki e veya f simgesine dokunarak diğer fotoğrafları da görüntüleyebilirsiniz.

Resimleri koruyun

Geçerli resim için korumayı açıp kapatmak için g ( h / Q ) düğmesine basın ( Resimleri Silinmekten Koruma ).

Çekime devam et

Çekim moduna çıkmak için deklanşöre yarım basın veya K düğmesine basın.

Menüleri görüntüle

Menüleri görüntülemek için G düğmesine basın.

  • [ Hızlı kırpma ], RGB histogramları görüntülendiğinde i menüsünde kullanılamaz ( RGB Histogramı ).