Aşağıdaki Nikon yazılımı fotoğraf makinesiyle kullanılabilir:

Bilgisayar yazılımı

Nikon bilgisayar yazılımı, Nikon İndirme Merkezi'nden edinilebilir. Sürümü ve sistem gereksinimlerini kontrol edin ve en son sürümü indirdiğinizden emin olun.

https://downloadcenter.nikonimglib.com/

  • Camera Control Pro 2 (satın alınabilir): Fotoğraf makinesini bir bilgisayardan uzaktan kontrol edin ve fotoğrafları doğrudan bilgisayarın sabit diskine kaydedin. Fotoğraf makinesi bilgisayara bağlıyken Camera Control Pro 2 başlatılırsa, fotoğraf makinesinin üst kontrol panelinde bir PC bağlantı göstergesi ( c ) görüntülenecektir.

  • NX Tether : Fotoğraf makinesi bir bilgisayara bağlıyken bağlı fotoğrafçılık için kullanın. Pozlama, beyaz dengesi ve diğer kamera ayarları, bilgisayar ekranındaki kontroller kullanılarak uzaktan ayarlanabilir.

  • NX Studio * : Nikon dijital kameralarla çekilmiş fotoğrafları ve videoları görüntüleyin ve düzenleyin. NX Studio, Nikon'un benzersiz NEF/NRW (RAW) formatındaki dosyalara ince ayar yapmak ve bunları JPEG veya TIFF'e (NEF/RAW işleme) dönüştürmek için kullanılabilir. Yalnızca NEF/NRW (RAW) resimleri değil, aynı zamanda ton eğrilerini düzenleme ve parlaklık ve kontrastı iyileştirme gibi görevler için Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilmiş JPEG ve TIFF fotoğraflarını da destekler.

    • Önceki sürümler kameradan resim indiremeyebileceği veya NEF (RAW) resimleri açamayacağı için mevcut kullanıcılar en son sürümü indirdiğinden emin olmalıdır.

  • Kablosuz Verici Yardımcı Programı : Kamera bir ağa bağlanacaksa Kablosuz Verici Yardımcı Programı gereklidir. Fotoğraf makinesini bilgisayarla eşleştirin ve Wi-Fi aracılığıyla resimleri indirin.

Akıllı Telefon (Tablet) Uygulamaları

Akıllı telefon uygulamaları Apple App Store® veya Google Play™ üzerinden indirilebilir. En son bilgiler için Nikon web sitesini ziyaret edin.

SnapBridge : Kablosuz bağlantı aracılığıyla fotoğraf makinenizdeki fotoğrafları ve filmleri akıllı cihazınıza indirin.