İki bellek kartı takıldığında Yuva 2'deki bellek kartının oynadığı rolü seçmek için, fotoğraf çekimi menüsünde [ Yuva 2'deki kartın rolü ] öğesini seçin.

Seçenek

Tanım

P

[ taşma ]

Yuva 2'deki kart, yalnızca Yuva 1'deki kart dolduğunda kullanılır.

Q

[ Yedekleme ]

Her resim, biri Yuva 1'deki karta ve tekrar Yuva 2'deki karta olmak üzere iki kez kaydedilir.

R

[ RAW Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ]

 • NEF (RAW) + JPEG ayarlarında çekilen fotoğrafların NEF (RAW) kopyaları yalnızca Yuva 1'deki karta kaydedilir, JPEG kopyalar yalnızca Yuva 2'deki karta kaydedilir.

 • Diğer görüntü kalitesi ayarlarında çekilen resimler, bir kez Yuva 1'deki karta ve tekrar Yuva 2'deki karta olmak üzere aynı ayarda iki kez kaydedilir.

O

[ JPEG Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ]

 • Her bir bellek kartına bir tane olmak üzere iki JPEG kopyası kaydedilir.

 • Yuva 1'deki karta kaydedilen kopya, T düğmesi veya fotoğraf çekimi menüsü aracılığıyla seçilen görüntü kalitesi ve boyutunda kaydedilir. Yuva 2'deki karta kaydedilen kopya, [ JPEG temel ] görüntü kalitesinde ve [ Orta ] veya [ Küçük ] boyutta kaydedilir. Boyut, [ JPEG Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ] vurgulandığında 2 düğmesine basılarak seçilebilir.

 • NEF (RAW) veya NEF (RAW) + JPEG görüntü kalitelerinde bu seçenek [ Yedekleme ] ile eşdeğerdir.

 • Yuva 2'deki karta kaydedilen görüntülerin boyutu arka kontrol panelinde görüntülenir.

[ RAW Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ]

Fotoğraf çekimi menüsünde [ Çoklu pozlama ] > [ Tek tek görüntüleri kaydet (NEF) ] için [ Açık ] seçilirse veya [ HDR (yüksek dinamik aralık) ] > [ Tek tek görüntüleri kaydet (NEF) için [ Açık ] seçilirse ] fotoğraf çekimi menüsünde, her bir çoklu pozlamayı veya HDR görüntüsünü oluşturan tek tek NEF (RAW) fotoğrafların işlenmemiş kopyaları, görüntü kalitesi için seçilen seçeneğe bakılmaksızın JPEG kompozitiyle birlikte her iki bellek kartına kaydedilir.

[ Yedekleme ], [ RAW Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ] ve [JPEG Yuva 1 - JPEG Yuva 2]
 • Vizör ve üst kontrol paneli, en az kullanılabilir alanla kartta kalan poz sayısını gösterir.

 • Kartlardan biri dolduğunda deklanşör devre dışı bırakılır.

Çift Formatlı Fotoğrafları Görüntüleme
 • Çift formatlı fotoğrafların oynatılacağı yuvayı seçmek için oynatma menüsündeki [ Çift formatlı kayıt PB yuvası ] öğesini kullanın.

 • Çift formatlı fotoğrafları görüntülerken, i menüsündeki [ Diğer karttaki kopyalamaya atla ] öğesini kullanarak diğer kopyayı görüntüleyebilirsiniz.

Film Kaydetme

Fotoğraf makinesine iki bellek kartı takıldığında, film kaydetmek için kullanılan yuva, film çekim menüsündeki [ Hedef ] öğesi kullanılarak seçilebilir.

Kopyaları Silme

[ Yedekleme ], [ RAW Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ] veya [ JPEG Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ] kullanılarak kaydedilen resimleri silerken, her iki kopyayı da silme veya yalnızca geçerli yuvadaki karttaki kopyayı silme seçeneğiniz vardır. .

 • İzleme sırasında bu seçeneklerden biri kullanılarak oluşturulan bir resim vurgulandığında O ( Q ) düğmesine basılması bir onay mesajı görüntüler.

 • Yalnızca geçerli yuvadaki karttaki kopyayı silmek için [ Seçili görüntü ] öğesini vurgulayın ve tekrar O ( Q ) düğmesine basın.

 • Her iki kopyayı da silmek için [ w ve x üzerinde aynı görüntüler ] öğesini vurgulayın ve O ( Q ) düğmesine basın.

 • Resme bir sesli not eklenirse, bir onay iletişim kutusu görüntülenecektir. Yalnızca sesli notu silmek için [ Yalnızca sesli not] öğesini vurgulayın ve O ( Q ) düğmesine basın.

Seçenekleri Sil

Bir resim silindiğinde görüntülenen seçenekleri belirlemek için oynatma menüsündeki [ Her iki yuvadan resimleri sil ] öğesini kullanın.