“C” fotoğraf makinesi donanım yazılımı sürüm 1.30 ile kullanılabilen yeni özellikler aşağıda açıklanmıştır.

Netleme Noktası Seçim Hızı (C 1.20 ve Sonrası)

Özel Ayar a17 [ Netleme noktası seçenekleri ]'ne bir [ Netleme noktası seçim hızı ] seçeneği eklendi. Alt seçici veya çoklu seçicide 1 , 3 , 4 veya 2 basılı tutularak vizör çekimi için netleme noktalarının değiştirilebileceği hız, [ Normal ], [ Yüksek ] ve [ Ekstra yüksek ] arasından seçilebilir.

Maruz Kalma Bakımı (C 1.30 ve Sonrası)

Yeni bir seçenek, [ Deneyimi koru. f/ değiştiğinde ], Özel Ayarlar menüsüne b8 konumunda eklendi. M pozlama modunda, fotoğraf çekimi menüsünde [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Otomatik ISO duyarlılığı kontrolü ] için [ Kapalı ] seçildiğinde farklı bir diyafram aralığına sahip bir lense geçmek gibi eylemler, diyaframda istenmeyen değişikliklere ve sonuç olarak ayrıca maruz kalmaya. [ Keep Exp. f/ değiştiğinde ], pozlamayı sabit tutmak için kameranın deklanşör hızını veya ISO duyarlılığını ayarlamasına izin verir.

 • Maruz kalma bakımı ayrıca aşağıdaki durumlarda maruziyeti sabit tutar:

  • minimum ve maksimum yakınlaştırmada farklı maksimum diyafram açıklığına sahip yakınlaştırma lenslerinde yakınlaştırmayı ayarlayın,

  • bir tele dönüştürücü takın veya

  • Mikro lens kullanırken çekim mesafesini değiştirin.

 • Diyaframdaki değişiklikleri telafi etmek için değiştirilen ayar, [ Deklanşör hızı ] ve [ ISO duyarlılığı ] arasından seçilebilir. Pozlama bakımını devre dışı bırakmak için [ Pozlama bakımı kapalı ] öğesini seçin.

 • Objektife ve çekim koşullarına bağlı olarak, kamera bazen pozlamayı sabit tutamayabilir.

 • Pozlama bakımı filmlerde kullanılamaz.

Çekim İşlevlerini Geri Çağırma (C 1.20 ve Sonrası)

Özel Ayar f3 [ Özel kontroller ]'e A [ Çekim fonksiyonlarını geri çağır (basılı tut) ] öğesi eklendi. Bu rolü bir kontrole atamak, vizör çekimi sırasında kontrole bir kez basarak pozlama modu ve ölçüm gibi ayarlar için önceden kaydedilmiş değerleri geri çağırmanızı sağlar. Kontrole ikinci kez basılarak önceki değerler geri yüklenebilir.

 • Düğmeye basıldığında geri çağrılan ayarları seçmek için [ Çekim fonksiyonlarını geri çağır (basılı tutun) ] öğesini vurgulayın ve 2 düğmesine basın. Mevcut öğeler ve seçenekler çoğunlukla [ Çekim fonksiyonlarını geri çağırma ] ile paylaşılır. İstisna, [ AF-ON ] için seçilen ve [ Çekim fonksiyonlarını geri çağır (basılı tut) ] kullanılarak kaydedilemeyen seçenektir.

 • Geri çağrılan ayarlar etkinken vizördeki ve üst kontrol panelindeki pozlama modu göstergeleri yanıp söner.

 • Ayarları geri çağırdıktan sonra, ayar kadranlarını kullanarak deklanşör hızını ve diyaframı ayarlayabilirsiniz.

  • P modu için ayarlamalar esnek program kullanılarak yapılır.

  • Özel Ayar b4 [ Kolay poz telafisi ] için [ Kapalı ] dışında bir seçenek seçilirse, poz telafisi bir ayar kadranı döndürülerek ayarlanabilir.

 • Ayarların kaydedilemeyeceği veya geri çağrılamayacağı koşullar, [ Çekim fonksiyonlarını geri çağırma ] ile aynıdır.

 • [ Çekim fonksiyonlarını geri çağırma (basılı tutun) ], [ Önizleme düğmesi ], [ Fn1 düğmesi ], [ Fn2 düğmesi ], [ Dikey çekim için Fn düğmesi ], [ AF-ON düğmesi ], [ Alt seçici merkezi ], [ Dikey çekim için AF-ON düğmesi ], [ Film kayıt düğmesi ] veya [ Lens odak işlev düğmeleri ].

Yeni Alt Seçici Merkezi Seçeneği (C 1.20 ve Sonrası)

Yeni bir seçenek, [ Alt seçici merkezini tercih et], f13 konumunda Özel Ayarlar menüsüne eklendi. Varsayılan ayarlarda alt seçici, merkeze basıldığında netleme noktasını konumlandırmak için kullanılamasa da, [ Alt seçici merkezini tercih et] için [ Kapalı ] öğesinin seçilmesi, merkezi tutmanıza ve alt düğmeye basarak netleme noktasını konumlandırmanıza izin verir. seçici yukarı, aşağı, sola veya sağa.

 • Bu, Özel Ayar f3 [ Özel kontroller ] > [ Alt seçici merkezi ] için seçilen rolde alt seçicinin merkezini aynı anda kullanırken odak noktasını konumlandırmanıza olanak tanır. Alt seçicinin merkezine [ AF alanı modu ] atanmışsa, artık netleme noktasını seçme özelliğini kaybetmeden AF alanı modlarını geçici olarak değiştirmek için alt seçicinin merkezini tutabilirsiniz. .

Otomatik AF İnce Ayarı (C 1.11 ve Sonrası)

“Otomatik AF İnce Ayarı”nın ( Otomatik AF İnce Ayarı ) 4. Adımında zoom lensler için görüntülenen istem değişti. X düğmesine basmak sizi doğrudan kalan yakınlaştırma konumunu ([ WIDE ] veya [ TELE ]) seçebileceğiniz bir diyaloğa döndürür.

Oldu

Maksimum açı veya maksimum zum için AF ince ayarını tamamladıktan sonra, kalan öğe için işlemi tekrarlamanız gerekecektir. X düğmesine basın, [ Mevcut lens için değerin üzerine yaz] öğesini seçin ve Adım 2 ila 4'ü tekrarlayın.

Şimdi

Maksimum açı veya maksimum zum için AF ince ayarını tamamladıktan sonra, X düğmesine basın ve kalan zum konumunu seçin ([ GENİŞ ] veya [ TELE ]). Seçilen öğe için otomatik ince ayarı tamamlamak için Adım 3 ve 4'ü tekrarlayın.

Bant Seçimi (C 1.10 ve Sonrası)

Kullanıcılar artık D6'ya bağlı bir WT-6 kablosuz verici aracılığıyla bir kablosuz ağa bağlanırken seçilen SSID için bandı (2,4 GHz veya 5 GHz) seçebilirler. Seçilen bantlarda çalışan ağlara bağlanmak için:

 1. Kurulum menüsünde, [ Kablolu LAN/WT ] > [ Seçenekler ] > [ Yönlendirici frekans bandı ] öğesine gidin ve bir yönlendirici frekans bandı seçin.
  • Yalnızca seçilen bantta çalışan ağlara bağlanmak için [ 2,4 GHz ] veya [ 5 GHz ] öğesini seçin.

  • Her iki bantta da çalışan ağlara bağlanmak için [ 2,4 GHz/5 GHz ] öğesini seçin.

 2. Kurulum menüsünde, [ Kablolu LAN/WT ] > [ Ağ ayarları ] öğesine gidin ve [ Profil oluştur ] öğesini seçin.
 3. [ Bağlantı sihirbazı ] öğesini seçin.
 4. Bir bağlantı türü seçin ve profile bir ad verin.
 5. Bir bağlantı yöntemi seçmeniz istendiğinde, [ Kablosuz ağ ara ] öğesini seçin.
  • Kamera, civarda aktif olan ağları arayacak ve SSID'lerini listeleyecektir.

  • Yalnızca [ Yönlendirici frekans bandı ] için seçilen bant veya bantlarda çalışan ağlar listelenecektir. Bant, ağ SSID'sinin yanında listelenir.

  • Her iki bantta da çalışan kablosuz yönlendiriciler aracılığıyla bağlanırken [ 2,4 GHz/5 GHz ] öğesini seçerseniz, kamera kablosuz verici tarafından algılanan bant veya bantlardaki SSID'leri listeler.

 6. Ekrandaki yönergeleri takip edin.
  • Kurulum tamamlandığında kamera seçilen ağa bağlanabilir.

  • Mevcut ağ için bant, bir bağlantı kurulduğunda [ Kablolu LAN/WT ] ekranında görünür.