Film kaydederken aşağıdaki noktalara dikkat edin:

 • Bellek kartı yazma hızına bağlı olarak çekim maksimum uzunluktan önce bitebilir ( Çerçeve Boyutu/Kare Hızı ve Film Kalitesi ) ulaşıldığında.

 • Yüz algılamalı AF'de tespit edilebilecek konu sayısının film kaydı sırasında düştüğünü unutmayın.

 • 0 simgesi filmlerin kaydedilemeyeceğini gösterir.

 • [ Nokta ölçümü ] film kaydı sırasında kullanılamaz.

 • Flaş aydınlatması kullanılamaz.

Film Kaydı: Çekim Modu
 • Konu P veya S modunda aşırı veya az pozlanmışsa canlı görüntüyü sonlandırın ve canlı görüntüyü yeniden başlatın veya A modunu seçip diyaframı ayarlayın.

 • Çekim sırasında aşağıdaki pozlama ayarları ayarlanabilir:

  Mod

  Diyafram

  Deklanşör hızı

  ISO duyarlılığı 2

  P , S 1

  3

  A

  4

  — 3

  M

  4

  4

  4 4

  Diğer çekim modları

  1. S modu için pozlama, P moduna eşdeğerdir.

  2. [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Maksimum duyarlılık ] veya [ ISO duyarlılığı (mod M) ] için seçilen seçeneğe bakılmaksızın, film çekimi menüsünde [ Elektronik VR ] için [ Açık ] seçildiğinde üst sınır ISO 51200'dür.

  3. ISO duyarlılığının üst sınırı, film çekimi menüsündeki [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Maksimum duyarlılık ] öğesi kullanılarak seçilebilir.

  4. Film çekimi menüsünde [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Otomatik ISO kontrolü (mod M) ] için [ Açık ] seçilirse, ISO duyarlılığının üst sınırı [ Maksimum duyarlılık ] kullanılarak seçilebilir.

Film Kaydı Sırasında Beyaz Dengesini Ayarlama

Beyaz dengesi, film kaydı sırasında Q / g ( U ) düğmesine basılarak ve ana ayar kadranı döndürülerek ayarlanabilir. Varsa seçilen ayara ilişkin seçenekler, Q / g ( U ) düğmesi basılı tutularak ve alt ayar kadranı döndürülerek seçilebilir ( Farklı Işık Kaynaklarıyla Doğal Renkler Elde Etme (Beyaz Dengesi) ).

M Modunda Film Kaydetme

M modunda enstantane hızı 1/25 s ile 1/8000 s arasındaki değerlere ayarlanabilir ( mevcut en yavaş enstantane hızı kare hızına göre değişir; Çerçeve Boyutu/Kare Hızı ve Film Kalitesi ).

Kablosuz Uzaktan Kumandalar ve Uzaktan Kablolar

Özel Ayar g2 [ Özel kontroller ] > [ Deklanşör ] için [ Film kaydet ] seçilirse, canlı görüntüyü başlatmak için isteğe bağlı kablosuz uzaktan kumandalar ve uzaktan kumanda kabloları üzerindeki deklanşör düğmelerine yarım basılabilir veya tamamen basılabilir. Film kaydını başlatmak ve bitirmek için.

Harici Mikrofon Kullanma

Filmlere ses kaydetmek için isteğe bağlı ME-1 stereo mikrofon veya ME-W1 kablosuz mikrofon kullanılabilir.