Film kaydederken aşağıdaki noktalara dikkat edin:

 • Bellek kartı yazma hızına bağlı olarak, çekim maksimum uzunluktan önce bitebilir ( Çerçeve Boyutu/Kare Hızı ve Film Kalitesi ) değerine ulaşılır.

 • Film kaydı sırasında yüz algılamalı AF'de algılanabilen konu sayısının düştüğünü unutmayın.

 • 0 simgesi, filmlerin kaydedilemeyeceğini gösterir.

 • [ Nokta ölçümü ] film kaydı sırasında kullanılamaz.

 • Flaş aydınlatması kullanılamaz.

Film Kaydı: Çekim Modu
 • Konu P veya S modunda fazla veya az pozlanmışsa, canlı görüntüyü sonlandırın ve canlı görüntüyü yeniden başlatın veya A modunu seçin ve diyaframı ayarlayın.

 • Aşağıdaki pozlama ayarları çekim sırasında ayarlanabilir:

  mod

  diyafram

  Deklanşör hızı

  ISO duyarlılığı 2

  P , S 1

  -

  -

  - 3

  A

  4

  -

  - 3

  m

  4

  4

  44

  Diğer çekim modları

  -

  -

  -

  1. S modu için pozlama, P moduna eşdeğerdir.

  2. [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Maksimum duyarlılık ] veya [ ISO duyarlılığı (M modu) ] için seçilen seçeneğe bakılmaksızın, film çekimi menüsünde [ Elektronik VR ] için [ Açık ] seçildiğinde üst sınır ISO 51200'dür.

  3. ISO duyarlılığı için üst sınır , film çekimi menüsündeki [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Maksimum duyarlılık ] öğesi kullanılarak seçilebilir.

  4. Film çekimi menüsünde [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Otomatik ISO kontrolü (M modu) ] için [ Açık ] seçilirse, ISO duyarlılığı için üst sınır [ Maksimum duyarlılık ] kullanılarak seçilebilir.

Film Kaydı Sırasında Beyaz Dengesini Ayarlama

Beyaz dengesi, film kaydı sırasında Q / g ( U ) düğmesine basılarak ve ana ayar kadranını çevirerek ayarlanabilir. Seçilen ayar için seçenekler varsa, Q / g ( U ) düğmesi basılı tutularak ve alt ayar kadranı döndürülerek seçilebilir ( Farklı Işık Kaynaklarıyla Doğal Renkler Elde Etme (Beyaz Dengesi) ).

M Modunda Film Kaydetme

M modunda deklanşör hızı 1 / 25 s ile 1 / 8000 s arasındaki değerlere ayarlanabilir (mevcut en yavaş obtüratör hızı kare hızına göre değişir; Çerçeve Boyutu/Kare Hızı ve Film Kalitesi ).

Kablosuz Uzaktan Kumandalar ve Uzaktan Kumanda Kabloları

Özel Ayar g2 [ Özel kontroller ] > [ Deklanşör ] için [ Film kaydet ] seçilirse, canlı görüntüyü başlatmak için isteğe bağlı kablosuz uzaktan kumandalar ve uzaktan kumanda kabloları üzerindeki deklanşörlere yarım basılabilir veya sonuna kadar basılabilir Film kaydını başlatmak ve bitirmek için

Harici Mikrofon Kullanma

Filmler için ses kaydetmek için isteğe bağlı ME-1 stereo mikrofon veya ME-W1 kablosuz mikrofon kullanılabilir.