Tam çerçeve izlemede görüntülenen bir resmi yakınlaştırmak için X ( T ) veya J düğmesine basın veya ekrana iki hızlı dokunuş yapın.

Oynatma Yakınlaştırma

İle

Açıklama

Görüntünün diğer alanlarını yakınlaştırın veya uzaklaştırın/görüntüleyin

Yaklaşık olarak maksimum yaklaşık 24× (FX/36 × 24 formatında büyük görüntüler), 18× (orta boyutlu görüntüler) veya 12× (küçük görüntüler) yakınlaştırmak için X ( T ) düğmesine basın veya uzatma hareketlerini kullanın. W ( Y ) tuşuna basın veya kıstırma hareketlerini kullanın. Fotoğraf yakınlaştırılırken, görüntünün monitörde görünmeyen alanlarını görüntülemek için çoklu seçiciyi kullanın veya parmağınızı ekran üzerinde kaydırın. Çerçevenin diğer alanlarına hızla ilerlemek için çoklu seçiciyi basılı tutun. Yakınlaştırma oranı değiştirildiğinde gezinme penceresi görüntülenir; o anda monitörde görünen alan sarı kenarlıkla gösterilir. Gezinme penceresinin altındaki çubuk, yakınlaştırma oranını gösterir ve 1: 1'de yeşile döner.

Görüntüyü kırp

Ekranda o anda görünen alana kırpma görüntüsü oluşturmak için, i düğmesine basın, [ Hızlı kırp ] öğesini J düğmesine basın. RGB histogramı görüntülendiğinde [ Hızlı kırpma ] seçeneğinin kullanılamadığını unutmayın ( RGB Histogramı ).

Yüzleri seçin

Yakınlaştırma sırasında algılanan yüzler, gezinme penceresinde beyaz kenarlıklarla gösterilir. Diğer yüzleri görüntülemek için alt ayar kadranını çevirin veya ekran kılavuzuna dokunun.

Diğer resimleri görüntüle

Diğer fotoğraflarda aynı konumu geçerli yakınlaştırma oranında görüntülemek için ana ayar kadranını çevirin veya e veya f Bir film görüntülendiğinde oynatma zumu iptal edilir.

Koruma durumunu değiştir

Görüntülerdeki korumayı korumak veya kaldırmak için Q / g ( U ) düğmesine basın ( Fotoğrafları Silinmekten Koruma ).

Çekim moduna dön

Çekim moduna çıkmak için deklanşöre yarım basın veya K

Ekran menüleri

Menüleri görüntülemek için G düğmesine basın.