Tam çerçeve izlemede görüntülenen bir resmi yakınlaştırmak için X ( T ) veya J düğmesine basın veya ekrana iki kez hızlı dokunun.

Oynatma Yakınlaştırması

İle

Tanım

Yakınlaştırın veya uzaklaştırın/görüntünün diğer alanlarını görüntüleyin

Maksimum yaklaşık 24× ( FX /36 × 24 formatındaki büyük resimler), 18× (orta boy resimler) veya 12× (küçük resimler) yakınlaştırmak için X ( T ) düğmesine basın veya uzatma hareketlerini kullanın. Uzaklaştırmak için W ( Y ) tuşuna basın veya sıkıştırma hareketlerini kullanın. Fotoğraf yakınlaştırıldığında, görüntünün ekranda görünmeyen alanlarını görüntülemek için çoklu seçiciyi kullanın veya parmağınızı ekranın üzerinde kaydırın. Çerçevenin diğer alanlarına hızla ilerlemek için çoklu seçiciyi basılı tutun. Yakınlaştırma oranı değiştirildiğinde gezinme penceresi görüntülenir; monitörde o anda görünen alan sarı kenarlıkla gösterilir. Gezinme penceresinin altındaki çubuk, yakınlaştırma oranını gösterir ve 1:1'de yeşile döner.

Görüntüyü kırp

Ekranda o anda görünen alana görüntü kırpma oluşturmak için i tuşuna basın, [ Hızlı kırpma ] seçeneğini vurgulayın ve J tuşuna basın. RGB histogramı görüntülendiğinde [ Hızlı kırpma ] seçeneğinin kullanılamayacağını unutmayın ( RGB Histogramı ).

Yüzleri seç

Yakınlaştırma sırasında algılanan yüzler, gezinme penceresinde beyaz kenarlıklarla gösterilir. Diğer yüzleri görüntülemek için alt ayar kadranını çevirin veya ekran kılavuzuna dokunun.

Diğer resimleri görüntüle

Diğer fotoğraflarda aynı konumu geçerli yakınlaştırma oranında görüntülemek için ana ayar kadranını çevirin veya ekranın altındaki e veya f simgelerine dokunun. Bir film görüntülendiğinde oynatma yakınlaştırması iptal edilir.

Koruma durumunu değiştir

Görüntüleri korumak veya korumayı kaldırmak için Q / g ( U ) tuşlarına basın ( Fotoğrafların Silinmeye Karşı Korunması ).

Çekim moduna dön

Çekim moduna çıkmak için deklanşöre yarım basın veya K düğmesine basın.

Menüleri görüntüle

Menüleri görüntülemek için G tuşuna basın.