Aşağıdaki Nikon yazılımı fotoğraf makinesiyle kullanılabilir:

Bilgisayar yazılımı
  • Camera Control Pro 2 (satın alınabilir): Kamerayı bir bilgisayardan uzaktan kontrol edin ve fotoğrafları doğrudan bilgisayarın sabit diskine kaydedin. Camera Control Pro 2 hedef olarak [ PC ] seçilirse, kamera bilgisayara bağlıyken Camera Control Pro 2 başlatılırsa, kamera kontrol panelinde bir PC bağlantı göstergesi ( c ) görüntülenecektir.

  • NX Tether : Fotoğraf makinesi bir bilgisayara bağlandığında bağlı fotoğrafçılık için kullanın. Pozlama, beyaz dengesi ve diğer kamera ayarları, bilgisayar ekranındaki kontroller kullanılarak uzaktan ayarlanabilir.

  • NX Studio * : Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilmiş fotoğrafları ve videoları görüntüleyin ve düzenleyin. NX Studio, Nikon benzersiz NEF /NRW ( RAW ) formatındaki dosyalara ince ayar yapmak ve bunları JPEG veya TIFF'e ( NEF / RAW işleme) dönüştürmek için kullanılabilir. Yalnızca NEF /NRW ( RAW ) resimleri değil aynı zamanda ton eğrilerini düzenleme ve parlaklık ve kontrastı geliştirme gibi görevler için Nikon dijital kameralarla çekilen JPEG ve TIFF fotoğrafları da destekler.

    • Önceki sürümler fotoğraf makinesinden resim indiremeyebileceğinden veya NEF ( RAW ) resimleri açamayabileceğinden, mevcut kullanıcılar en son sürümü indirdiğinden emin olmalıdır.

  • Wireless Transmitter Utility : Kamera bir ağa bağlanacaksa Wireless Transmitter Utility gereklidir. Fotoğraf makinesini bilgisayarla eşleştirin ve fotoğrafları Wi-Fi aracılığıyla indirin.

Nikon bilgisayar yazılımı Nikon İndirme Merkezi'nden edinilebilir. Sürümü ve sistem gereksinimlerini kontrol edin ve en son sürümü indirdiğinizden emin olun.
https://downloadcenter.nikonimglib.com/

Akıllı Telefon (Tablet) Uygulamaları

SnapBridge : Kablosuz bağlantı aracılığıyla fotoğraf makinesindeki fotoğrafları ve filmleri akıllı cihaza yükleyin.

  • SnapBridge uygulaması Apple App Store veya Google PlayTM'den indirilebilir.

  • SnapBridge uygulamasıyla ilgili en son bilgiler için Nikon web sitesini ziyaret edin.