Aşağıdaki Nikon yazılımı fotoğraf makinesiyle kullanılabilir:

Bilgisayar yazılımı
  • Camera Control Pro 2 (satın alınabilir): Fotoğraf makinesini bir bilgisayardan uzaktan kontrol edin ve fotoğrafları doğrudan bilgisayarın sabit diskine kaydedin. Camera Control Pro 2'de hedef olarak [ PC ] seçilirse, fotoğraf makinesi bilgisayara bağlıyken Camera Control Pro 2 başlatılırsa fotoğraf makinesi kontrol panelinde bir PC bağlantı göstergesi ( c ) görüntülenecektir.

  • NX Bağlantısı : Fotoğraf makinesi bir bilgisayara bağlıyken bağlı fotoğrafçılık için kullanın. Pozlama, beyaz dengesi ve diğer kamera ayarları, bilgisayar ekranındaki kontroller kullanılarak uzaktan ayarlanabilir.

  • NX Studio * : Nikon dijital kameralarla çekilmiş fotoğrafları ve videoları görüntüleyin ve düzenleyin. NX Studio, Nikon'un benzersiz NEF/NRW (RAW) formatındaki dosyalara ince ayar yapmak ve bunları JPEG veya TIFF'e (NEF/RAW işleme) dönüştürmek için kullanılabilir. Yalnızca NEF/NRW (RAW) resimleri değil, aynı zamanda ton eğrilerini düzenleme ve parlaklık ve kontrastı iyileştirme gibi görevler için Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilmiş JPEG ve TIFF fotoğraflarını da destekler.

    • Önceki sürümler kameradan resim indiremeyebileceği veya NEF (RAW) resimleri açamayacağı için mevcut kullanıcılar en son sürümü indirdiğinden emin olmalıdır.

  • Kablosuz Verici Yardımcı Programı : Kamera bir ağa bağlanacaksa, Kablosuz Verici Yardımcı Programı gereklidir. Fotoğraf makinesini bilgisayarla eşleştirin ve Wi-Fi aracılığıyla resimleri indirin.

Nikon bilgisayar yazılımı, Nikon İndirme Merkezi'nden edinilebilir. Sürümü ve sistem gereksinimlerini kontrol edin ve en son sürümü indirdiğinizden emin olun.
https://downloadcenter.nikonimglib.com/

Akıllı Telefon (Tablet) Uygulamaları

SnapBridge : Fotoğrafları ve filmleri kablosuz bağlantı aracılığıyla fotoğraf makinesinden akıllı bir cihaza yükleyin.

  • SnapBridge uygulaması Apple App Store®'a veya Google Play TM üzerine yüklenebilir.

  • SnapBridge uygulamasıyla ilgili en son bilgiler için Nikon web sitesini ziyaret edin.