Kullanılabilir seçenekler mod kadranı ile seçilen moda bağlıdır.

Seçenek

Tanım

Uygun

I

[ Doldurma flaşı ] (ön perde senkronizasyonu)

Bu mod çoğu durum için önerilir. P ve A modlarında, enstantane hızı otomatik olarak 1/200 s (veya Otomatik FP Yüksek Hızlı Senkronizasyon ile 1/8000 s) ile 1/60 s arasındaki değerlere ayarlanacaktır.

b , P , S , A , M , EFCT ( j ve m hariç)

J

[ Kırmızı göz azaltma ] (kırmızı göz azaltma)

Portreler için kullanın. Flaş, fotoğraf çekilmeden önce patlayarak "kırmızı göz"ü azaltır (kırmızı göz azaltma özelliğine sahip bir flaş ünitesi gereklidir). Hareketli nesnelerde veya hızlı deklanşör tepkisinin gerekli olduğu diğer durumlarda önerilmez. Çekim sırasında kamerayı hareket ettirmeyin.

b , P , S , A , M, EFCT ( j ve m hariç)

L

[ Yavaş senkronizasyon ] (yavaş senkronizasyon)

[ Dolgu flaşı ] seçeneğinde olduğu gibi, gece veya düşük ışık altında arka plan aydınlatmasını yakalamak için deklanşör hızının otomatik olarak yavaşlaması dışında. Hem konuyu hem de arka planı yakalamak istediğinizde kullanın. Fotoğraf makinesinin sarsılmasından kaynaklanan bulanıklığı önlemek için tripod kullanılması önerilir.

P , A

K

[ Yavaş senk + kırmızı göz ] (yavaş senk ile kırmızı göz azaltma)

[ Kırmızı göz azaltma ] seçeneğinde olduğu gibi, gece veya düşük ışık altında arka plan aydınlatmasını yakalamak için enstantane hızının otomatik olarak yavaşlaması dışında. Portrelere arka plan aydınlatması eklemek istediğinizde kullanın. Fotoğraf makinesinin sarsılmasından kaynaklanan bulanıklığı önlemek için tripod kullanılması önerilir.

P , A

M

[ Arka perde senkronizasyonu ] (arka perde senkronizasyonu)

Flaş, deklanşör kapanmadan hemen önce patlayarak, hareketli ışık kaynaklarının arkasında bir ışık akışı etkisi yaratır. Fotoğraf makinesinin sarsılmasından kaynaklanan bulanıklığı önlemek için tripod kullanılması önerilir. Bu seçeneği seçtikten sonra P veya A'nın seçilmesi flaş modunu yavaş senkronizasyona ayarlar.

P , S , A , M

s

[ Flaş kapalı ]

Flaş patlamıyor.

b , P , S , A , M, EFCT

Stüdyo Flaş Aydınlatması

Doğru senkronizasyon sağlanamadığı için arka perde senkronizasyonu stüdyo flaş sistemleriyle kullanılamaz.

Flaş Modu Seçme

N ( Y ) düğmesini basılı tutun ve ana ayar kadranını çevirin.

  • Seçilen seçenek monitörde görüntülenir.