Mevcut seçenekler, mod kadranı ile seçilen moda bağlıdır.

Seçenek

Açıklama

Uygun

I

[ Dolgu flaşı ] (ön perde senkronizasyonu)

Bu mod çoğu durum için önerilir. Modları P ve A olarak, deklanşör hızı otomatik olarak 1/200 s (veya 1/8000 sn Otomatik FP Yüksek Hızlı Sync ile) ve 1/60 s arasında değerlere ayarlanacaktır.

b , P , S , A , M , EFCT ( j ve m hariç)

J

[ Kırmızı göz azaltma ] (kırmızı göz azaltma)

Portreler için kullanın. Flaş, fotoğraf çekilmeden önce patlayarak “kırmızı göz”ü azaltır (kırmızı göz azaltma özelliğine sahip bir flaş ünitesi gereklidir). Hareketli nesnelerde veya hızlı deklanşör yanıtının gerekli olduğu diğer durumlarda önerilmez. Çekim sırasında kamerayı hareket ettirmeyin.

b , P , S , A , M, EFCT ( j ve m hariç)

L

[ Yavaş senkronizasyon ] (yavaş senkronizasyon)

[ Dolgu flaşı ] ile ilgili olarak, obtüratör hızının gece veya düşük ışık altında arka plan aydınlatmasını yakalamak için otomatik olarak yavaşlaması dışında. Hem konuyu hem de arka planı yakalamak istediğinizde kullanın. Fotoğraf makinesi sarsıntısının neden olduğu bulanıklığı önlemek için bir tripod kullanılması önerilir.

P , Bir

K

[ Yavaş senk + kırmızı göz ] (yavaş senk ile kırmızı göz azaltma)

Deklanşör hızının gece veya düşük ışık altında arka plan aydınlatmasını yakalamak için otomatik olarak yavaşlaması dışında [ Kırmızı göz azaltma] ile ilgilidir. Portrelere arka plan aydınlatması eklemek istediğinizde kullanın. Fotoğraf makinesi sarsıntısının neden olduğu bulanıklığı önlemek için bir tripod kullanılması önerilir.

P , Bir

M

[ Arka perde senkronizasyonu ] (arka perde senkronizasyonu)

Flaş, deklanşör kapanmadan hemen önce patlar ve hareketli ışık kaynaklarının arkasında bir ışık akışı etkisi yaratır. Fotoğraf makinesi sarsıntısının neden olduğu bulanıklığı önlemek için bir tripod kullanılması önerilir. Bu seçeneği seçtikten sonra P veya A'yı seçmek, flaş modunu yavaş senkronizasyona ayarlar.

P , S , A , M

s

[ Flaş kapalı ]

Flaş patlamıyor.

b , P , S , A , M, EFCT

Stüdyo Flaşlı Aydınlatma

Doğru senkronizasyon elde edilemediği için arka perde senkronizasyonu stüdyo flaş sistemleri ile kullanılamaz.

Bir Flaş Modu Seçme

N ( Y ) düğmesini basılı tutun ve ana ayar kadranını çevirin.

  • Seçilen seçenek monitörde görüntülenir.