İsteğe bağlı Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arabirimi (HDMI) kablosu veya bir C tipi HDMI kablosu (üçüncü taraf tedarikçilerden ayrıca satılır) kamerayı yüksek çözünürlüklü video cihazlarına bağlamak için kullanılabilir. Bir HDMI kablosunu bağlamadan veya bağlantısını kesmeden önce her zaman fotoğraf makinesini kapatın.

1

Kameraya bağlantı için HDMI konektörü

2

Harici cihaza bağlantı için HDMI konektörü *

  • HDMI aygıtındaki konektörle eşleşen konektöre sahip bir kablo seçin.

HDMI TV'lere bağlanma

  • Fotoğraf makinesini bir HDMI televizyona veya başka bir ekrana bağladıktan sonra cihazı HDMI kanalına ayarlayın, ardından fotoğraf makinesini açın ve K düğmesine basın. Oynatma sırasında, görüntüler televizyon ekranında görüntülenecektir.

  • Ses seviyesi, televizyon kontrolleri kullanılarak ayarlanabilir; kamera kontrolleri kullanılamaz.

  • Fotoğraf makinesi, SnapBridge uygulamasını çalıştıran bir akıllı cihazla eşleştirilmişse, fotoğraf makinesi bir TV'ye bağlıyken cihaz, oynatmayı uzaktan kontrol etmek için kullanılabilir. Ayrıntılar için SnapBridge uygulamasının çevrimiçi yardımına bakın.

HDMI Kaydedicilere Bağlanma

Kamera, videoyu doğrudan bağlı HDMI kaydedicilere kaydedebilir. Hatta bazı kayıt cihazları, kamera kontrollerine yanıt olarak kaydı başlatır ve durdurur. HDMI çıkışı ayarlarını yapmak için kurulum menüsündeki [ HDMI ] öğesini kullanın.

Çıkış Çözünürlüğü

HDMI cihazına görüntü çıkışı için formatı seçin. [ Otomatik ] seçilirse, kamera uygun formatı otomatik olarak seçecektir.

ileri

HDMI cihazına bağlantı için ayarları yapın.

Seçenek

Açıklama

[ Çıkış aralığı ]

[ Otomatik ] çoğu durumda önerilir. Kamera, HDMI cihazı için doğru RGB video sinyali çıkış aralığını belirleyemiyorsa, RGB video sinyali giriş aralığı 16 ila 235 olan cihazlar için [Sınırlı aralık ] veya RGB videoya sahip cihazlar için [Tam aralık] öğesini seçebilirsiniz. 0 ila 255 sinyal giriş aralığı. Gölgelerde ayrıntı kaybı fark ederseniz [ Sınırlı aralık ] öğesini, gölgeler "soluk" veya çok parlaksa [ Tam aralık ] öğesini seçin.

[ Harici kayıt kontrolü ]

Harici kayıt kontrolünün etkinleştirilmesi, kamera HDMI aracılığıyla Atomos Açık Protokolünü destekleyen bir üçüncü taraf kayıt cihazına (Atomos SHOGUN, NINJA veya SUMO serisi Monitör kaydediciler) bağlandığında kaydı başlatmak ve durdurmak için kamera kontrollerinin kullanılmasına izin verir. Fotoğraf makinesi ekranında bir simge görüntülenecektir: Film canlı görüntüsünde A görüntülenir, film kaydı sırasında B Kayıt sırasında, görüntünün cihaza kaydedildiğinden emin olmak için kayıt cihazını ve kayıt cihazı ekranını kontrol edin (harici kayıt kontrolü etkinken cihaza görüntü çıkışının kesintiye uğrayabileceğini unutmayın). Bekleme zamanlayıcısı sona erdiğinde kamera ekranı otomatik olarak kapanacak ve HDMI çıkışını sonlandıracaktır; filmleri harici bir cihaza kaydederken, Özel Ayar c2 [ Bekleme zamanlayıcısı ]'nı seçin ve [ Sınır yok ]'u veya öngörülen kayıt süresinden daha uzun bir süreyi seçin. Cihaz özellikleri ve çalışması hakkında daha fazla bilgi için kayıt cihazıyla birlikte verilen kılavuza bakın.

[ Çıkış verisi derinliği ]

[ 8 bit ] ve [ 10 bit ] arasından seçim yapın.

[ N-Log/HDR çıktı seçenekleri ]

Film kaydederken vurgulardaki ve gölgelerdeki ayrıntıları koruyun ve aşırı doygun renklerden kaçının. [ N-Log ], post prodüksiyon sırasında renk derecelendirmesi yapılacak çekimler için tasarlanmıştır. [ HDR (HLG) ], HDR yayını gibi uygulamalar için görüntüleri HLG formatında kaydetmek için kullanılır.

  • Görüntüler doğrudan harici cihaza kaydedilecektir. Kamera hafıza kartına kaydedilemez.

  • Bu seçenek yalnızca EFCT dışındaki modlarda [Çıkış verisi derinliği ] için [10 bit ] seçildiğinde kullanılabilir.

  • Film çekimi menüsündeki [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Maksimum duyarlılık ] ve [ ISO duyarlılığı (Mod M) ] öğeleri sırasıyla ISO 1600 ila 51200 ve ISO 800 ila 51200 değerlerine ayarlanabilir.

[ Yardımı görüntüle ]

[On] seçin [N-Log] veya [N-Log / HDR çıkış seçenekleri] için seçilen [HDR (HLG)] ile kaydedilmiş video görüntüleri canlı ön izleme için. Önizlemedeki renkler, gelişmiş kontrast için basitleştirilmiştir, ancak bunun gerçekte kaydedilen çekim üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

HDMI Çıkışı

Filmler 1920 × 1080 120p, 1920 × 1080 100p veya 1920 × 1080 ağır çekim çerçeve boyutlarında kaydedildiğinde veya fotoğraf makinesi Camera Control Pro 2 çalıştıran bir cihaza bağlandığında HDMI çıkışı kullanılamaz.

[ 10 Bit ] [ Çıkış Verisi Derinliği ] için seçildi

[ 10 bit ] yalnızca uyumlu kaydedicilerle kullanılabilir. Fotoğraf çekilemez; film kaydı sırasında çerçeve boyutu için 3840 × 2160 seçildiğinde aşağıdaki ek kısıtlamalar geçerlidir:

  • Filmler, fotoğraf makinesine takılı bellek kartlarına kaydedilmez.

  • Ekrandaki simgeler ve karakterler düşük çözünürlükte görüntülenecektir.

  • Görüş açısı yaklaşık %90'dır.

HDR (HLG) Çıkışı

Optimum renk üretimi, yalnızca depolama aygıtınız, bilgisayarınız, monitörünüz, işletim sisteminiz ve yazılımınız dahil olmak üzere ekipmanınız HDR'yi (HLG) destekliyorsa elde edilebilir. Bağlı cihazdan HDR'yi (HLG) desteklediğini belirten bir sinyal alınırsa, kamera bir "gama: HLG" tanımlayıcısı ile yanıt verir.