Kamerayı yüksek çözünürlüklü video cihazlarına bağlamak için isteğe bağlı High-Definition Multimedia Interface ( HDMI ) kablosu veya C tipi HDMI kablosu (üçüncü taraf tedarikçilerden ayrı olarak edinilebilir) kullanılabilir. Bir HDMI kablosunu bağlamadan veya çıkarmadan önce daima fotoğraf makinesini kapatın.

1

Kameraya bağlantı için HDMI konektörü

2

Harici cihaza bağlantı için HDMI konektörü *

  • HDMI aygıtındaki konektörle eşleşen konektöre sahip bir kablo seçin.

HDMI TV'lere bağlanma

  • Fotoğraf makinesini bir HDMI televizyona veya başka bir ekrana bağladıktan sonra cihazı HDMI kanalına ayarlayın, ardından fotoğraf makinesini açın ve K düğmesine basın. Oynatma sırasında görüntüler televizyon ekranında görüntülenecektir.

  • Ses seviyesi televizyon kontrolleri kullanılarak ayarlanabilir; kamera kontrolleri kullanılamaz.

  • Fotoğraf makinesi SnapBridge uygulamasını çalıştıran bir akıllı cihazla eşleştirilirse, fotoğraf makinesi bir TV'ye bağlıyken cihaz, oynatmayı uzaktan kontrol etmek için kullanılabilir. Ayrıntılar için SnapBridge uygulamasının çevrimiçi yardımına bakın.

HDMI Kaydedicilere Bağlanma

Kamera, videoyu doğrudan bağlı HDMI kaydedicilere kaydedebilir. Hatta bazı kayıt cihazları, kamera kontrollerine yanıt olarak kaydı başlatacak ve durduracaktır. HDMI çıkışı ayarlarını yapmak için kurulum menüsündeki [ HDMI ] öğesini kullanın.

Çıkış Çözünürlüğü

HDMI cihazına gönderilen görüntülerin formatını seçin. [ Otomatik ] seçilirse, kamera uygun formatı otomatik olarak seçecektir.

Gelişmiş

HDMI cihazına bağlantı için ayarları yapın.

Seçenek

Tanım

[ Çıkış aralığı ]

Çoğu durumda [ Otomatik ] önerilir. Kamera, HDMI cihazı için doğru RGB video sinyali çıkış aralığını belirleyemezse, RGB video sinyali giriş aralığı 16 ila 235 olan cihazlar için [ Sınırlı aralık ] veya RGB video sinyali giriş aralığı olan cihazlar için [ Tam aralık ] seçimini yapabilirsiniz. sinyal giriş aralığı 0 ila 255'tir. Gölgelerde ayrıntı kaybı fark ederseniz [ Sınırlı aralık ] seçeneğini, gölgeler "soluk" veya çok parlaksa [ Tam aralık ] seçeneğini seçin.

[ Harici kayıt kontrolü ]

Harici kayıt kontrolünün etkinleştirilmesi, kamera HDMI aracılığıyla Atomos Açık Protokolünü destekleyen üçüncü taraf bir kaydediciye ( Atomos SHOGUN , NINJA veya SUMO serisi Monitör kaydediciler) bağlandığında kamera kontrollerinin kaydı başlatmak ve durdurmak için kullanılmasına olanak tanır. Fotoğraf makinesinin ekranında bir simge görüntülenecektir: Film canlı görüntüsünde A görüntülenirken, film kaydı sırasında B görüntülenir. Kayıt sırasında, görüntünün cihaza kaydedildiğinden emin olmak için kaydediciyi ve kaydedici ekranını kontrol edin (harici kayıt kontrolü etkinken cihaza görüntü çıkışının kesintiye uğrayabileceğini unutmayın). Bekleme zamanlayıcısının süresi dolduğunda kamera ekranı otomatik olarak kapanacak ve HDMI çıkışı sonlandırılacaktır; filmleri harici bir cihaza kaydederken Özel Ayar c2 [ Bekleme zamanlayıcısı ] seçeneğini seçin ve [ Sınırsız ] seçeneğini veya beklenen kayıt süresinden daha uzun bir süreyi seçin. Cihaz özellikleri ve çalışması hakkında daha fazla bilgi için kayıt cihazıyla birlikte verilen kılavuza bakın.

[ Çıktı veri derinliği ]

[ 8 bit ] ve [ 10 bit ] arasından seçim yapın.

[ N-Log/HDR çıkış seçenekleri ]

Film kaydederken parlak noktalardaki ve gölgelerdeki ayrıntıları koruyun ve aşırı doygun renklerden kaçının. [ N-Log ], post prodüksiyon sırasında renk derecelendirmesi yapılacak çekimler için tasarlanmıştır. [ HDR (HLG) ], HDR yayını gibi uygulamalar için görüntüleri HLG formatında kaydetmek için kullanılır.

  • Görüntüler doğrudan harici cihaza kaydedilecektir. Fotoğraf makinesi hafıza kartına kaydedilemez.

  • Bu seçenek yalnızca EFCT dışındaki modlarda [ Çıkış veri derinliği ] için [ 10 bit ] seçildiğinde kullanılabilir.

  • Film çekimi menüsündeki [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Maksimum duyarlılık ] ve [ ISO duyarlılığı (Mod M) ] öğeleri sırasıyla ISO 1600 ila 51200 ve ISO 800 ila 51200 arasındaki değerlere ayarlanabilir.

[ Yardımı görüntüle ]

[ N- Log/HDR çıkış seçenekleri ] için [ N- Log ] veya [ HDR (HLG) ] seçili olarak kaydedilen video çekiminin canlı önizlemesi için [ Açık ] seçeneğini seçin. Önizlemedeki renkler, gelişmiş kontrast için basitleştirilmiştir ancak bunun gerçekte kaydedilen görüntü üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

HDMI Çıkışı

Filmler 1920 × 1080 120p, 1920 × 1080 100p veya 1920 × 1080 ağır çekim çerçeve boyutlarında kaydedildiğinde veya fotoğraf makinesi Camera Control Pro 2 çalıştıran bir cihaza bağlandığında HDMI çıkışı kullanılamaz.

[ 10 Bit ] [ Çıkış Veri Derinliği ] için seçildi

[ 10 bit ] yalnızca uyumlu kaydedicilerle kullanılabilir. Fotoğraf çekilemez; film kaydı sırasında çerçeve boyutu olarak 3840 × 2160 seçildiğinde aşağıdaki ek kısıtlamalar geçerlidir:

  • Filmler, fotoğraf makinesine takılı hafıza kartlarına kaydedilmez.

  • Monitördeki simgeler ve karakterler düşük çözünürlükte görüntülenecektir.

  • Görüş açısı yaklaşık %90'dır.

HDR (HLG) Çıkışı

Optimum renk üretimi ancak depolama aygıtınız, bilgisayarınız, monitörünüz, işletim sisteminiz ve yazılımınız da dahil olmak üzere ekipmanınız HDR'yi (HLG) destekliyorsa elde edilebilir. Bağlı cihazdan HDR'yi (HLG) desteklediğini belirten bir sinyal alınırsa kamera "gamma: HLG" tanımlayıcısıyla yanıt verecektir.