İki bellek kartı takıldığında Yuva 2'deki bellek kartının oynadığı rolü seçmek için, G düğmesine basın ve fotoğraf çekimi menüsünde [ Yuva 2'deki kartın rolü] öğesini seçin.

Seçenek

Açıklama

P

[ Taşma ]

Yuva 2'deki kart, yalnızca Yuva 1'deki kart dolduğunda kullanılır.

Q

[ Yedekleme ]

Her resim, biri Yuva 1'deki karta ve tekrar Yuva 2'deki karta olmak üzere iki kez kaydedilir.

R

[ RAW Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ]

  • NEF (RAW) + JPEG ayarlarında çekilen fotoğrafların NEF (RAW) kopyaları yalnızca Yuva 1'deki karta kaydedilir, JPEG kopyaları yalnızca Yuva 2'deki karta kaydedilir.

  • Diğer görüntü kalitesi ayarlarında çekilen resimler, bir kez Yuva 1'deki karta ve tekrar Yuva 2'deki karta olmak üzere aynı ayarda iki kez kaydedilir.

[RAW Yuva 1 - JPEG Yuva 2]
  • [On] fotoğraf çekim menüsündeki [Çoklu pozlama]> [Kaydet ayrı görseller (NEF)] veya [Açık] [HDR (yüksek dinamik aralık)]> [Kaydet bireysel görüntüler için (NEF) seçilirse için seçilirse ] fotoğraf çekimi menüsünde, her bir çoklu pozlamayı veya HDR görüntüsünü oluşturan tek tek NEF (RAW) fotoğrafların işlenmemiş kopyaları, görüntü kalitesi için seçilen seçeneğe bakılmaksızın JPEG kompozitiyle birlikte her iki bellek kartına kaydedilir.

  • Özel Ayar d8 [ Orijinali kaydet (EFFECTS) ] için [ Açık f , d , e , k , l ve m modlarında çekilen resimlerin işlenmemiş NEF (RAW) kopyaları ile birlikte her iki bellek kartına kaydedilir. görüntü kalitesi için seçilen seçeneğe bakılmaksızın son JPEG resmi.

[ Yedekleme ] ve [ RAW Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ]
  • Kontrol paneli ve vizör, en az kullanılabilir alanla kartta kalan poz sayısını gösterir.

  • Kartlardan biri dolduğunda deklanşör devre dışı bırakılır.

Film Kaydetme

Fotoğraf makinesine iki bellek kartı takıldığında, film kaydetmek için kullanılan yuva, film çekim menüsündeki [ Hedef ] öğesi kullanılarak seçilebilir.

Kopyaları Silme

[ Yedekleme ] veya [ RAW Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ] kullanılarak kaydedilen resimleri silerken, her iki kopyayı da silme veya yalnızca geçerli yuvadaki karttaki kopyayı silme seçeneğiniz vardır.

  • İzleme sırasında bu seçeneklerden biri kullanılarak oluşturulan resim vurgulandığında O ( Q ) düğmesine basılması bir onay mesajı görüntüler.

  • Yalnızca geçerli yuvadaki karttaki kopyayı silmek için [ Seçili görüntü ] öğesini vurgulayın ve tekrar O ( Q Kalan karttaki kopya silinmez.

  • Her iki kopyayı da silmek için [ w ve x üzerinde aynı görüntüler ] öğesini O ( Q ) düğmesine basın.