Flaş senkronizasyon hızını seçin.

Seçenek

Açıklama

[ 1/200 sn (Otomatik FP) ]

Otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon, uyumlu flaş üniteleriyle etkinleştirilir ve diğer flaş üniteleri için maksimum senkronizasyon hızı 1 / 200 s olarak ayarlanır.

  • P ve A modlarında, gerçek obtüratör hızı 1/200 s'den daha hızlıysa , otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon etkinleştirilecektir. Flaş, otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu destekliyorsa, kamera 1 / 8000 s kadar hızlı enstantane hızlarını seçebilir.

  • S ve M modlarında, kullanıcı, otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu destekleyen flaş ünitelerini kullanırken 1 / 8000 s kadar hızlı enstantane hızlarını seçebilir.

[ 1/200 sn ]

1 / 200 ila 1 / 60 s arasında olabilen, seçilen değere ayarlanmış flaş senkronizasyon hızı.

[ 1/160 sn ]

[ 1/125 sn ]

[ 1/100 sn ]

[ 1/80 sn ]

[ 1/60 sn ]

Deklanşör Hızını Flaş Senkronizasyon Hız Sınırında Sabitleme

S ve M modlarında, deklanşör hızı, mümkün olan en düşük deklanşör hızından (30 s veya “ Süre ”) sonraki deklanşör hızı seçilerek Özel Ayar e1 [ Flaş senk hızı ] için seçilen değerde sabitlenebilir. Çekim ekranında ve kontrol panelinde flaş senk hızıyla birlikte bir X (flaş senk göstergesi) belirecektir.

Otomatik FP Yüksek Hızlı Senkronizasyon
  • Otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon, flaşın kamera tarafından desteklenen en yüksek deklanşör hızında kullanılmasına olanak tanır. [ 1/200 s (Otomatik FP) ] seçildiğinde, fotoğraf makinesi flaş senk hızından daha yüksek deklanşör hızlarında otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu etkinleştirir. Bu, konu parlak güneş ışığında arkadan aydınlatıldığında bile azaltılmış alan derinliği için maksimum diyaframı seçmeyi mümkün kılar.

  • [ 1/200 s (Otomatik FP) ] seçildiğinde flaş bilgi ekranı “FP” gösterir.

A Özel Ayarlar: Kamera Ayarlarının İnce Ayarlanması

a: Otomatik odaklama

b: Ölçüm/Pozlama

c: Zamanlayıcılar/AE Kilidi

d: Çekim/Görüntüleme

e: Basamaklama/Flaş

f: Kontroller

g: Film