Yeni fotoğraflara çekildikçe telif hakkı bilgisi ekleyin. Telif hakkı bilgileri NX Studio [ Bilgi ] sekmesinde görüntülenebilir.

36 karaktere kadar bir fotoğrafçı adı ve 54 karaktere kadar bir telif hakkı sahibi adı girin. [ Artist ] veya [ Copyright ] öğesini vurgulayın ve bir metin girişi iletişim kutusu görüntülemek için 2 basın. Metin girişi hakkında bilgi için, bkz. “Metin Girişi” ( Metin Girişi ).

Telif Hakkı Bilgilerini Ekle

Sonraki fotoğraflara telif hakkı bilgisi eklemek için [ Telif hakkı bilgisi ekle ] öğesini vurgulayın, 2 düğmesine basın ve yandaki onay kutusunda bir onay ( M ) göründüğünü onaylayın. Değişiklikleri kaydetmek ve çıkmak için J düğmesine basın; telif hakkı bilgileri sonraki tüm fotoğraflara eklenecektir.

Telif Hakkı Bilgileri
  • Sanatçı veya telif hakkı sahibi adlarının yetkisiz kullanımını önlemek için, kamerayı başka bir kişiye ödünç vermeden veya devretmeden önce [ Telif hakkı bilgilerini ekleyin ] öğesini devre dışı bırakın. Ayrıca sanatçı ve telif hakkı alanlarının boş olduğundan emin olmanız gerekir.

  • Nikon, [ Telif hakkı bilgisi ] seçeneğinin kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir zarar veya anlaşmazlık için sorumluluk kabul etmez.

Telif Hakkı Bilgilerini Görüntüleme
  • Telif hakkı bilgileri, kamera fotoğraf bilgi ekranının [ Telif hakkı bilgisi ] sayfasında görüntülenebilir.

  • [ Telif hakkı bilgisi ] sayfasını görüntülemek için, oynatma menüsünde [ Oynatma görüntüleme seçenekleri ] için hem [ Çekim verileri ] hem de [ Telif hakkı bilgisi] öğesini seçin ( M ).