ISO duyarlılığı ayarları

  1. G düğmesi
  2. C fotoğraf çekimi menüsü

Fotoğraflar için ISO duyarlılığı ayarlarını yapın.

SeçenekAçıklama
[ ISO hassasiyeti ]ISO 100 ila 51200 değerlerinden birini seçin. ISO 51200'ün yaklaşık 1 EV veya 2 EV üzerinde genişletilmiş ayarlar da mevcuttur. b modunda, ayar ISO-A (AUTO) olarak sabitlenir ve fotoğraf makinesi ISO duyarlılığını otomatik olarak ayarlar.
[ Otomatik ISO duyarlılığı kontrolü ]

Otomatik ISO duyarlılığı kontrolünü etkinleştirmek için [ Açık ] öğesini vurgulayın ve J düğmesine basın. [ Kapalı ] seçilirse, [ ISO duyarlılığı ] kullanıcı tarafından seçilen değerde sabit kalacaktır.

[ Maksimum hassasiyet ]

Çok yükseğe çıkarılmasını önlemek için otomatik ISO duyarlılığı denetimi için üst sınırı seçin.

[ c ile maksimum hassasiyet ]

İsteğe bağlı bir flaş ünitesi kullanılarak çekilen fotoğraflar için üst ISO hassasiyet sınırını seçin.

[ Minimum deklanşör hızı ]

P ve A modlarında düşük pozlamayı önlemek için otomatik ISO duyarlılığı kontrolünün devreye gireceği deklanşör hızını (1/4000 - 30 s) seçin. [ Otomatik ] seçilirse, kamera lens odak uzunluğuna göre minimum deklanşör hızını seçecektir. Örneğin, uzun bir lens takıldığında kamera sarsıntısının neden olduğu bulanıklığı önlemek için kamera otomatik olarak daha yüksek minimum deklanşör hızları seçecektir.

  • Otomatik deklanşör hızı seçim seçeneklerini görüntülemek için [ Otomatik ] öğesini vurgulayın ve 2 düğmesine basın. Otomatik deklanşör hızı seçimi, daha hızlı veya daha yavaş minimumlar seçilerek ince ayar yapılabilir. Hızlı hareket eden nesnelerin fotoğrafını çekerken bulanıklığı azaltmak için daha hızlı ayarlar kullanılabilir.
  • [ Maksimum duyarlılık ] için seçilen ISO duyarlılığında optimum poz elde edilemezse, deklanşör hızları seçilen minimum değerin altına düşebilir.