"C" üretici yazılımı sürüm 1.10 ile sunulan özellikler

Fotoğraf makinesi "C" donanım yazılımı sürüm 1.10 ile kullanılabilen yeni özellikler aşağıda açıklanmıştır.

Güçlü yakınlaştırma lensleri için destek

Özel Ayarlar f2 "Özel kontroller (çekim)" ve g2 "Özel kontroller" için yeni seçenekler: "Power zoom +" ve "Power zoom −"

Özel Ayarlar f2 [ Özel kontroller (çekim) ] ve g2 [ Özel kontroller ] için kamera kontrollerine atanabilecek rollere [ Güçlü zoom + ] ve [ Güçlü zoom − ] eklendi. [ Güçlü yakınlaştırma + ] öğesini [ Fn1 düğmesi ] öğesine atarsanız, Fn1 düğmesine basarken elektronik olarak yakınlaştırabilirsiniz (güçlü yakınlaştırma). [ Güçlü yakınlaştırma − ] öğesini [ Fn2 düğmesi ] öğesine atarsanız, Fn2 düğmesine basarken elektronik olarak uzaklaştırma yapabilirsiniz.

 • Bu seçenekler yalnızca güçlü zum lensleri için geçerlidir.
 • Özel Ayar f2 [ Özel kontroller (çekim) ] veya g2 [ Özel kontroller ] öğesinde [ Fn1 düğmesi ], [ Güçlü zum + ] olarak ayarlandığında, [ Fn2 düğmesi ] için [ Güçlü zum - ] seçilir.
 • Özel Ayar f2 [ Özel kontroller (çekim) ] veya g2 [ Özel kontroller ] öğesinde [ Fn2 düğmesi ], [ Güçlü zum - ] olarak ayarlandığında, [ Fn1 düğmesi ] için [ Güçlü zum + ] seçilir.
 • Otoportre modunda, Fn1 ve Fn2 düğmelerini kullanan güçlü yakınlaştırma işlemi devre dışı bırakılır.

Özel Ayarlar için yeni seçenekler: f7 ve g5 "Power zoom (PZ) düğmesi seçenekleri"

[ Güçlü zum (PZ) düğmesi seçenekleri ], Özel Ayarlar f7 ve g5 olarak eklendi. Güçlü yakınlaştırma ayarlarını yapın.

ÖğeTanım
[ X / W düğmelerini kullanın ][ Açık ] seçilirse, X düğmesine basarken elektronik olarak yakınlaştırabilir ve W düğmesine basarken uzaklaştırabilirsiniz (güçlü yakınlaştırma).
 • MC-N10 Remote Grip kameraya bağlıysa, [ On ] seçildiğinde remote grip'in X ve W düğmeleriyle de yakınlaştırabilirsiniz.
 • ML-L7 Uzaktan Kumanda fotoğraf makinesine bağlıysa, [ Açık ] seçildiğinde uzaktan kumandanın + kumanda (telefoto) ve - kumanda (geniş açısı) ile de yakınlaştırabilirsiniz.
[ Güçlü yakınlaştırma hızı ]Daha yavaş bir hız için negatif değerler veya daha yüksek bir hız için pozitif değerler seçerek güçlü zum rolüne atanan düğmeleri kullanarak merceğin yakınlaştırma ve uzaklaştırma hızını seçebilirsiniz.
 • Özel Ayar g5 [ Güçlü zum (PZ) düğmesi seçenekleri ]'nde [ Kayıt öncesi/sonrası ] ve [ Kayıt sırasında ] ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz.
 • Bu seçenekler yalnızca güçlü zum lensleri için geçerlidir.
 • Bu menü öğesinin eklenmesi, Özel Ayar [ Vurgu ekranı ] sayısını g5'ten g6'ya değiştirmiştir.

Objektif gürültüsü

Video çekimlerinde yakınlaştırma sırasında lensten gelen gürültü duyulabilir. Güçlü yakınlaştırma rolü atanan düğmeleri kullandığınızda lens paraziti fark ederseniz, Özel Ayar g5 [ Güçlü yakınlaştırma (PZ) düğme seçenekleri ] > [ Güçlü yakınlaştırma hızı ] > [ Kayıt sırasında ] ayarını daha yavaş yakınlaştırma hızlarına ayarlamanız önerilir.

Kamera işlem sesleri

Yakınlaştırmak için kamera düğmelerine basıldığında işlem sesleri video çekimlerinde duyulabilir. Güçlü yakınlaştırma için düğmeleri kullanırken işlem seslerinden endişe ediyorsanız, yakınlaştırma için aşağıdakileri kullanmanızı öneririz.

 • SnapBridge uygulamasının yüklü olduğu bir akıllı cihaz ( SnapBridge uygulamasının sürümüne bağlı olarak güçlü yakınlaştırma kullanılamayabilir)
 • ML-L7 Uzaktan Kumanda
 • MC-N10 Uzaktan Tutma Yeri

Kurulum menüsü için yeni seçenek: "Zum konumunu kaydet (PZ lensler)"

Ayarlar menüsüne bir [ Zum konumunu kaydet (PZ lensler) ] seçeneği eklendi. [ Açık ] seçilirse, kamera kapatıldığında geçerli olan yakınlaştırma konumunu kaydedecek ve kamera açıldığında geri yükleyecektir.

 • Bu seçenek yalnızca güçlü zum lensleri için geçerlidir.
 • Mercek farklı bir ürün adına sahip bir mercekle değiştirilirse yakınlaştırma konumu sıfırlanır.

Çekim ekranında odak uzaklığı için yeni gösterge

Çekim ekranına bir odak uzaklığı göstergesi eklendi. Yalnızca güçlü zum lensleriyle görüntülenir.

Özel Ayar için yeni seçenek: g7 "Kırmızı REC çerçeve göstergesi"

[ Kırmızı KAYIT çerçevesi göstergesi ], Özel Ayar g7 olarak eklendi. [ Açık ] seçilirse, video kaydı devam ederken çekim ekranının çevresinde kırmızı bir kenarlık görünür. Bu, kayıt devam ederken sizi uyararak kaçırılan çekimlerin önlenmesine yardımcı olur.

Kurulum menüsü için yeni seçenek: “ USB ”

Kurulum menüsüne bir [ USB ] seçeneği eklendi. Bu eklemeyle birlikte, NX MobileAir akıllı telefon uygulamasını çalıştıran bir iPhone artık bir USB kablosuyla bağlanan kameradan resimleri içe aktarabilir.

 • Bilgisayarlara veya Android cihazlara bağlanırken [ MTP/PTP ] öğesini seçin.
 • NX MobileAir kullanmak için yalnızca üçüncü taraf bir USB-C Lightning kablosu aracılığıyla iPhone'lara bağlanırken [ iPhone ] öğesini seçin (uyumlu USB-C - Lightning kabloları hakkında bilgi için, NX MobileAir çevrimiçi yardımına bakın).
 • Kamera bir iPhone bağlı olsun ya da olmasın, [ iPhone ] seçimi aşağıda listelenen özellikleri devre dışı bırakacaktır. Bu özelliklere erişmek için [ MTP/PTP ] öğesini seçin.
  • harici kamera ağ bileşenleri
  • kurulum menüsündeki [ Kablosuz uzaktan kumanda (ML-L7) seçenekleri ] öğesi
  • kameraya güç sağlamak veya pil USB üzerinden şarj etmek (ayrıca kameraya güç sağlayamaz veya zincire bağlı bir AC şarj adaptörü kullanarak pili şarj edemezsiniz)
 • NX MobileAir uygulaması, Apple App Store ve Google Play 'den edinilebilir.

Video kayıt süresi için yeni gösterge

Video kaydı sırasında çekim ekranına bir video kayıt süresi (kaydedilen görüntü uzunluğu) göstergesi eklendi.

[Odak konumunu geri çağır] kullanılırken otomatik odaklama işlemi değiştirildi

Özel Ayar f2 [ Özel kontroller (çekim) ] veya g2 [ Özel kontroller ] içinde [ Lens Fn2 düğmesi ] için [ Odak konumunu geri çağır ] seçildiğinde otomatik odaklama işlemi değiştirildi. Kayıtlı odak konumu geri çağrılırken, lens Fn2 düğmesine basıldığında odak modu artık manuel odak olarak değişecektir. Objektif Fn2 düğmesine basılırken deklanşöre yarım basılırsa fotoğraf makinesi yeniden netleme yapmayacaktır.

MC-N10 Uzaktan Tutma Desteği

MC-N10 Remote Grip, uyumlu aksesuarlara eklendi. MC-N10 , kameraya bağlandığında video kaydı, fotoğrafçılık ve kamera ayarlarının yapılması gibi görevler için kullanılabilir. Üçüncü taraf kamera ekipmanına takmak için bir rozet ile donatılmıştır. ARRI uyumlu bir rozet adaptörü aracılığıyla üçüncü taraf kamera ekipmanına monte edilen MC-N10 ile, hareketlerini izlemek için kamerayı kaydırırken hareketli nesneleri odakta tutabilir veya pozlama gibi ayarları yapmak için uygun şekilde yerleştirilmiş kontrollerini kullanabilirsiniz. kameraya dokunmadan beyaz dengesi.

EN-EL25a pil desteği

Uyumlu aksesuarlara EN-EL25a Şarj Edilebilir Li-ion Pil eklendi. EN-EL25a, EN-EL25 ile aynı şekilde çalışır.