HDMI cihazlarına bağlanma

Fotoğraf makinesi TV'lere, kayıt cihazlarına ve HDMI konektörleri olan diğer cihazlara bağlanabilir. Üçüncü taraf bir HDMI kablosu (Tip D) kullanın. Bu öğeler ayrıca satın alınmalıdır. Bir HDMI kablosunu bağlamadan veya çıkarmadan önce her zaman fotoğraf makinesini kapatın.

1Kameraya bağlantı için HDMI konektörü
2Harici cihaza bağlantı için HDMI konektörü*
 1. HDMI aygıtındaki konektörle eşleşen konektöre sahip bir kablo seçin.

televizyonlar

 • TV'yi HDMI giriş kanalına ayarladıktan sonra, fotoğraf makinesini açın ve resimleri televizyon ekranında görüntülemek için K düğmesine basın.
 • Ses yürütme ses düzeyi, TV'deki kontroller kullanılarak ayarlanabilir. Kamera kontrolleri kullanılamaz.
 • Fotoğraf makinesi SnapBridge uygulamasını çalıştıran bir akıllı cihazla eşleştirilmişse, fotoğraf makinesi bir TV'ye bağlıyken cihaz oynatmayı uzaktan kontrol etmek için kullanılabilir. Ayrıntılar için SnapBridge uygulamasının çevrimiçi yardımına bakın.

Kaydediciler

Kamera videoyu doğrudan bağlı HDMI kayıt cihazlarına kaydedebilir. HDMI çıkışı ayarlarını yapmak için kurulum menüsündeki [ HDMI ] öğesini kullanın. Bazı kayıt cihazları, kamera kontrollerine yanıt olarak kaydı başlatır ve durdurur.

Çıkış çözünürlüğü

HDMI aygıtına gönderilen görüntülerin biçimini seçin. [ Otomatik ] seçilirse, kamera uygun formatı otomatik olarak seçecektir.

Gelişmiş

HDMI cihazına bağlantı için ayarları yapın.

SeçenekAçıklama
[ Çıkış aralığı ]RGB video sinyali giriş aralığı, HDMI cihazına göre değişir. Çoğu durumda, çıkış aralığını HDMI aygıtıyla eşleştiren [ Otomatik ] önerilir. Kamera, HDMI cihazı için doğru RGB video sinyali çıkış aralığını belirleyemezse, aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz:
 • [ Sınırlı aralık ]: RGB video sinyali giriş aralığı 16 ila 235 olan cihazlar için. Gölgelerde ayrıntı kaybı fark ederseniz bu seçeneği seçin.
 • [ Tam aralık ]: RGB video sinyali giriş aralığı 0 ila 255 olan cihazlar için. Gölgelerin "soluk" veya çok parlak olduğunu fark ederseniz bu seçeneği seçin.
[ Harici kayıt kontrolü ][ Açık ] öğesinin seçilmesi, kamera HDMI aracılığıyla Atomos Açık Protokolünü destekleyen bir üçüncü taraf kayıt cihazına bağlandığında kaydı başlatmak ve durdurmak için kamera kontrollerinin kullanılmasına olanak tanır.
 • Atomos SHOGUN, NINJA ve SUMO serisi Monitör kayıt cihazlarında harici kayıt kontrolü mevcuttur. Cihaz özellikleri ve çalışması hakkında daha fazla bilgi için, üreticiyle iletişime geçin veya kayıt cihazıyla birlikte verilen belgelere bakın.
 • Özel Ayar c3 [ Kapanma gecikmesi ] > [ Bekleme zamanlayıcısı ] için seçilen süre dolduğunda, kamera ekranı otomatik olarak kapanır ve HDMI çıkışı sona erer. Videoları harici bir cihaza kaydederken [ Bekleme zamanlayıcısı ]'nı seçin ve [ Sınırsız ]'ı veya beklenen kayıt süresinden daha uzun bir süreyi seçin.
 • [ Açık ] seçildiğinde fotoğraf makinesi ekranında bir simge görüntülenecektir: Bekleme sırasında A , video kaydı sırasında B görüntülenir. Kayıt sırasında, çekimin cihaza kaydedildiğinden emin olmak için kayıt cihazını ve kayıt cihazı ekranını kontrol edin.
 • [ Açık ] seçilirse ve kameraya bir hafıza kartı takılı değilse, harici bir kayıt cihazında video kaydı sırasında REC lambası yanmayacaktır.
 • [ Açık ] öğesinin seçilmesinin cihaza yapılan görüntü çıkışını bozabileceğini unutmayın.

HDMI çıkışı yok

Video çerçeve boyutu ve hızı 1920×1080 120p, 1920×1080 100p veya 1920×1080 ağır çekim olarak ayarlanmışsa, HDMI çıkışı kullanılamaz.

yakınlaştır

Video kaydı sırasında ekranı yakınlaştırırsanız, kaydedilen video HDMI cihazlarda 1:1 (%100) oranında görüntülenecektir. Video kaydı beklemedeyken, çerçeve boyutunu 3840 × 2160 olarak ayarlar ve ekranı yakınlaştırırsanız, HDMI cihazlarındaki ekran 1920 × 1080 çerçeve boyutunda olacaktır.