Telif hakkı bilgisi

  1. G düğmesi
  2. B ayar menüsü

Yeni fotoğraflara çekildikleri anda telif hakkı bilgilerini ekleyin. Telif hakkı bilgileri, NX Studio'nun [ Bilgi ] sekmesinde görüntülenebilir.

Sanatçı/Telif Hakkı

Fotoğrafçının (maksimum 36 karakter) ve telif hakkı sahibinin (maksimum 54 karakter) adlarını girin. [ Sanatçı ] veya [ Telif Hakkı ] öğesini vurgulayın ve bir metin giriş diyalogu görüntülemek için 2 basın. Metin girişi hakkında bilgi için bkz. "Metin girişi" ( Metin girişi ).

Telif hakkı bilgilerini ekleyin

Sonraki fotoğraflara telif hakkı bilgisi eklemek için [ Telif hakkı bilgisi ekle ] öğesini vurgulayın, 2 tuşuna basın ve bitişikteki onay kutusunda bir onay işaretinin ( M ) göründüğünü onaylayın. Değişiklikleri kaydetmek ve çıkmak için J düğmesine basın; telif hakkı bilgisi sonraki tüm fotoğraflara eklenecektir.

Telif hakkı bilgisi

  • Sanatçı veya telif hakkı sahibi adlarının yetkisiz kullanımını önlemek için, kamerayı başka bir kişiye ödünç vermeden veya devretmeden önce [ Telif hakkı bilgilerini ekle ] öğesinin seçilmediğinden emin olun. Ayrıca sanatçı ve telif hakkı alanlarının boş olduğundan emin olmanız gerekir.
  • Nikon, [ Telif hakkı bilgisi ] seçeneğinin kullanımından kaynaklanan herhangi bir hasar veya ihtilaf için sorumluluk kabul etmez.

fotoğraf bilgisi

Telif hakkı bilgisi, fotoğraf bilgisi ekranında gösterilen çekim verilerine dahildir.