Ticari markalar ve lisanslar

  • SD, SDHC ve SDXC logoları, SD-3C, LLC'nin ticari markalarıdır.
  • Windows, Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerde Microsoft Corporation'ın tescilli bir ticari markası veya ticari markasıdır.
  • Apple ® , App Store ® , Apple logoları, iPhone ® , iPad ® , Mac ve macOS, Apple Inc.'in ABD ve/veya diğer ülkelerde tescilli ticari markalarıdır.
  • Android, Google Play ve Google Play logosu, Google LLC'nin ticari markalarıdır. Android robotu, Google tarafından oluşturulan ve paylaşılan çalışmadan çoğaltılır veya değiştirilir ve Creative Commons 3.0 Atıf Lisansında açıklanan şartlara göre kullanılır.
  • IOS, Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerde Cisco Systems, Inc.'in ticari markası veya tescilli ticari markasıdır ve lisans altında kullanılmaktadır.
  • HDMI, HDMI logosu ve High-Definition Multimedia Interface, HDMI Licensing, LLC'nin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır.
  • Bluetooth ® kelime markası ve logosu, Bluetooth SIG, Inc.'e ait tescilli ticari markalardır ve bu tür markaların Nikon tarafından her türlü kullanımı lisanslıdır.
  • Wi-Fi ve Wi-Fi logosu, Wi-Fi Alliance'ın ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır.
  • Bu belgede veya Nikon ürününüzle sağlanan diğer belgelerde adı geçen diğer tüm ticari adlar, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır.
  • Made for Apple rozetinin kullanılması, bir aksesuarın özellikle rozette tanımlanan Apple ürünlerine bağlanmak üzere tasarlandığı ve geliştirici tarafından Apple performans standartlarını karşıladığının onaylandığı anlamına gelir. Apple, bu aygıtın çalışmasından veya güvenlik ve düzenleme standartlarına uygunluğundan sorumlu değildir. Bu aksesuarın bir Apple ürünüyle kullanılmasının kablosuz performansını etkileyebileceğini lütfen unutmayın.

FreeType Lisansı (FreeType2)

Bu yazılımın bazı bölümlerinin telif hakkı © 2012 The FreeType Project'e aittir ( https://www.freetype.org ). Her hakkı saklıdır.

MIT Lisansı (HarfBuzz)

Bu yazılımın bazı bölümlerinin telif hakkı © 2018 The HarfBuzz Project'e aittir ( https://www.freedesktop.org/wiki/Software/HarfBuzz ). Her hakkı saklıdır.
HİÇBİR DURUMDA TELİF HAKKI SAHİBİ BU YAZILIMIN VE BELGELERİNİN KULLANIMINDAN KAYNAKLANAN DOĞRUDAN, DOLAYLI, ÖZEL, ARIZİ VEYA DOLAYLI ZARARLARDAN HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU OLMAYACAKTIR, TELİF HAKKI SAHİBİ BÖYLE BİR HASAR OLASILIĞI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSA DAHİ . TELİF HAKKI SAHİBİ, SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK İLE İLGİLİ ZIMNİ GARANTİLER DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HERHANGİ BİR GARANTİYİ ÖZELLİKLE REDDEDER. BURADA SAĞLANAN YAZILIM "OLDUĞU GİBİ" ESASINDADIR VE TELİF HAKKI SAHİBİNİN BAKIM, DESTEK, GÜNCELLEME, İYİLEŞTİRME VEYA DEĞİŞİKLİK SAĞLAMAK İÇİN HİÇBİR YÜKÜMLÜLÜĞÜ YOKTUR.

Unicode ® Karakter Veritabanı Lisansı (Unicode ® Karakter Veritabanı)

Bu ürünün yazılımı, Unicode ® Karakter Veritabanı Lisansı açık kaynak yazılımını kullanır. Yazılım lisansının koşulları aşağıdaki gibidir:
TELİF HAKKI VE İZİN BİLDİRİMİ
Telif Hakkı © 1991-2022 Unicode, Inc. Tüm hakları saklıdır.
Kullanım Koşulları altında dağıtılan
https://www.unicode.org/copyright.html .
Unicode veri dosyalarının ve herhangi bir ilgili belgenin ("Veri Dosyaları") veya Unicode yazılımının ve herhangi bir ilgili belgenin ("Yazılım") bir kopyasını alan herhangi bir kişiye Veri Dosyalarıyla işlem yapma izni burada ücretsiz olarak verilmektedir. Veri Dosyalarının veya Yazılımın kopyalarını kullanma, kopyalama, değiştirme, birleştirme, yayınlama, dağıtma ve/veya kopyalarını satma ve Veri Dosyalarının veya Yazılımın sağlandığı kişilerin şunları yapmasına izin verme hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kısıtlama olmaksızın veya Yazılım yani, şu şartla ki

(i) bu telif hakkı ve izin bildirimi, Veri Dosyalarının veya Yazılımın tüm kopyalarında görünür veya
(ii) bu telif hakkı ve izin bildirimi ilgili Dokümantasyonda görünür.

VERİ DOSYALARI VE YAZILIM, SATILABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE ÜÇÜNCÜ TARAF HAKLARININ İHLAL EDİLMESİ GARANTİLERİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇBİR GARANTİ OLMAKSIZIN "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMAKTADIR. HİÇBİR DURUMDA TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA BU BİLDİRİMDE DAHİL OLANLAR HERHANGİ BİR İDDİADAN VEYA HERHANGİ BİR ÖZEL DOLAYLI VEYA DOLAYLI ZARARDAN VEYA KULLANIM, VERİ VEYA KÂR KAYBINDAN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR ZARARDAN, SÖZLEŞME, İHMAL VEYA EYLEMDEN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR ZARARDAN HİÇBİR DURUMDA SORUMLU OLMAYACAKTIR. VERİ DOSYALARININ VEYA YAZILIMIN KULLANIMI VEYA PERFORMANSIYLA BAĞLANTILI OLARAK ORTAYA ÇIKAN DİĞER HAKSIZ EYLEMLER.
Bu bildirimde yer alanlar dışında, bir telif hakkı sahibinin adı, telif hakkı sahibinin önceden yazılı izni olmaksızın bu Veri Dosyalarının veya Yazılımın satışını, kullanımını veya diğer işlemlerini teşvik etmek için reklam veya başka bir şekilde kullanılmayacaktır.

ESÜ Patent Portföy Lisansı

BU ÜRÜN, BİR TÜKETİCİNİN KİŞİSEL VE TİCARİ OLMAYAN KULLANIMI İÇİN ESÜ PATENT PORTFÖYÜ LİSANSI KAPSAMINDA LİSANSLANMIŞTIR.

(i) VİDEOYU ESÜ STANDARDINA UYGUN ŞEKİLDE KODLAYIN (“AVC VİDEO”) VE/VEYA
(ii) KİŞİSEL VE TİCARİ OLMAYAN BİR FAALİYETLE İLGİLENEN BİR TÜKETİCİ TARAFINDAN KODLANAN VE/VEYA ESÜ VİDEO SAĞLAMA LİSANSLI BİR VİDEO SAĞLAYICINDAN ELDE EDİLEN AVC VİDEOSUNUN KODUNU ÇÖZÜN.

BAŞKA HERHANGİ BİR KULLANIM İÇİN HİÇBİR LİSANS VERİLMEZ VEYA ZIMNİ OLMAYACAKTIR.
MPEG LA, LLC'DEN EK BİLGİ ELDE EDİLEBİLİR
BAKIN https://www.mpegla.com