“NEF (RAW) işleme”, NEF (RAW) fotoğraflarını JPEG gibi diğer biçimlere dönüştürmek için kullanılır. NEF (RAW) fotoğraflarının JPEG kopyalarını kamerada oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. NEF (RAW) işlemeyi seçin.

  Rötuş menüsünde NEF (RAW) işlemeyi vurgulayın ve 2 düğmesine basın.

 2. Görüntülerin nasıl seçileceğini seçin.

  Aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapın:

  • Resim(ler)i seç : Bir veya daha fazla resmi manuel olarak seçin.
  • Tarih seç : Seçilen tarihlerde çekilen tüm NEF (RAW) resimlerin JPEG kopyalarını oluşturun.
  • Tüm resimleri seç : Bellek kartındaki tüm NEF (RAW) resimlerin JPEG kopyalarını oluşturun (4. Adıma geçin).

 3. Fotoğrafları seçin.

  Adım 2'de Resim(ler)i seç'i seçerseniz, yalnızca bu kamera ile oluşturulan NEF (RAW) resimleri listeleyen bir resim seçim iletişim kutusu görüntülenecektir. Çoklu seçiciyi kullanarak görüntüleri vurgulayın ve seçmek veya seçimi kaldırmak için W düğmesine dokunun; seçilen görüntüler bir L simgesiyle gösterilir. Vurgulanan görüntüyü tam ekran görüntülemek için X düğmesine dokunun ve basılı tutun. Seçiminiz tamamlandığında Adım 4'e geçmek için J düğmesine basın.

  Adım 2'de Tarih seç'i seçtiyseniz, bir tarih listesi görüntülenecektir. Çoklu seçiciyi kullanarak tarihleri vurgulayın ve seçmek veya seçimi kaldırmak için 2 basın. Seçilen tarihlerde çekilen tüm NEF (RAW) resimleri seçmek için J düğmesine basın ve 4. Adıma ilerleyin.

 4. JPEG kopyaları için ayarları seçin.

  Aşağıda listelenen ayarları yapın veya fotoğraf çekildiğinde geçerli olan ayarı kullanmak için Orijinal'i (varsa) seçin (orijinal ayarlar önizlemenin altında listelenir). Poz telafisinin yalnızca -2 ile +2 EV arasındaki değerlere ayarlanabileceğini unutmayın.

  1 Görüntü kalitesi
  2 Görüntü boyutu
  3 Beyaz dengesi
  4 Pozlama telafisi
  5 Resim Kontrolünü Ayarla

  6 Yüksek ISO NR
  7 renk uzayı
  8 Vinyet kontrolü
  9 kırınım telafisi
  10 Aktif D-Lighting
 5. Fotoğrafları kopyalayın.

  EXE'yi vurgulayın ve seçilen fotoğrafın bir JPEG kopyasını oluşturmak için J düğmesine basın (birden fazla fotoğraf seçilirse, bir onay iletişim kutusu görüntülenecektir; Evet'i vurgulayın ve seçilen fotoğrafların JPEG kopyalarını oluşturmak için J düğmesine basın). Fotoğrafları kopyalamadan çıkmak için K düğmesine basın.