Görüntü bindirme, orijinallerden ayrı olarak kaydedilen yeni bir resim oluşturmak için mevcut iki NEF (RAW) fotoğrafını birleştirir.

+

 1. Görüntü bindirme öğesini seçin.

  Rötuş menüsünde Görüntü bindirme öğesini vurgulayın ve 2 düğmesine basın. Resim bindirme seçenekleri, Resim 1 vurgulanmış olarak görüntülenecektir; sadece bu kamera ile oluşturulan NEF (RAW) resimleri listeleyen bir resim seçimi diyalog penceresini görüntülemek için J düğmesine basın.

 2. İlk resmi seçin.

  Bindirmedeki ilk fotoğrafı vurgulamak için çoklu seçiciyi kullanın. Vurgulanan fotoğrafı tam kare görüntülemek için X düğmesine dokunun ve basılı tutun. Vurgulanan fotoğrafı seçmek ve önizleme ekranına dönmek için J düğmesine basın.

 3. İkinci resmi seçin.

  Seçilen resim Resim 1 olarak görünecektir. Resim 2'yi vurgulayın ve J düğmesine basın, ardından Adım 2'de açıklandığı gibi ikinci fotoğrafı seçin.

 4. Kazancı ayarlayın.

  Görüntü 1 veya Görüntü 2'yi vurgulayın ve 0,1 ile 2,0 arasındaki değerlerden kazancı seçmek için 1 veya 3 basarak bindirme için pozlamayı optimize edin. İkinci görüntü için tekrarlayın. Varsayılan değer 1.0'dır; kazancı yarıya indirmek için 0,5'i veya ikiye katlamak için 2.0'ı seçin. Kazancın etkileri Önizleme sütununda görülebilir.

 5. Yer paylaşımını önizleyin.

  Kompozisyonu önizlemek için, imleci Önizleme sütununa yerleştirmek üzere 4 veya 2 basın, ardından Kaplama'yı vurgulamak için 1 veya 3 basın ve J düğmesine basın (önizlemedeki renklerin ve parlaklığın son görüntüden farklı olabileceğini unutmayın). Kaplamayı önizleme görüntülemeden kaydetmek için Kaydet'i seçin. Adım 4'e dönmek ve yeni fotoğraflar seçmek veya kazancı ayarlamak için W öğesine dokunun.

 6. Kaplamayı kaydedin.

  Kaplamayı kaydetmek için önizleme görüntülenirken J düğmesine basın. Bir bindirme oluşturulduktan sonra, ortaya çıkan görüntü tam çerçeve görüntülenecektir.

Görüntü Bindirme

Yalnızca aynı görüntü alanına ve bit derinliğine sahip NEF (RAW) fotoğrafları birleştirilebilir. Kaplama, JPEG iyi formatında kaydedilir ve aynı fotoğraf bilgilerine (kayıt tarihi, ölçüm, deklanşör hızı, diyafram, çekim modu, pozlama telafisi, odak uzaklığı ve görüntü yönü dahil) ve beyaz dengesi ve Picture Control değerlerine sahiptir. Resim 1 için seçilen fotoğraf. Geçerli görüntü yorumu, kaydedildiğinde kaplamaya eklenir; ancak telif hakkı bilgileri kopyalanmaz.