Fotoğraf makinesine iki bellek kartı takıldığında ikincil yuvadaki kartın oynadığı rolü seçin.

Seçenek

Açıklama

P

[ Taşma ]

İkincil yuvadaki kart, yalnızca birincil yuvadaki kart dolduğunda kullanılır.

Q

[ Yedekleme ]

Her resim, bir kez birincil yuvadaki karta ve tekrar ikincil yuvadaki karta olmak üzere iki kez kaydedilir.

R

[ RAW birincil - JPEG ikincil ]

  • NEF (RAW) + JPEG ayarlarında çekilen fotoğrafların NEF (RAW) kopyaları yalnızca birincil yuvadaki karta kaydedilir, JPEG kopyaları yalnızca ikincil yuvadaki karta kaydedilir.

  • Diğer görüntü kalitesi ayarlarında çekilen resimler, bir kez birincil yuvadaki karta ve tekrar ikincil yuvadaki karta olmak üzere aynı ayarda iki kez kaydedilir.

[ RAW birincil - JPEG ikincil ]

Fotoğraf çekimi menüsünde [ Çoklu pozlama ] > [ Tek tek görüntüleri kaydet (NEF) ] için [ Açık ] seçilirse veya [ HDR (yüksek dinamik aralık) ] > [ Tek tek görüntüleri kaydet (NEF) için [ Açık ] seçilirse ] fotoğraf çekimi menüsünde, her bir çoklu pozlamayı veya HDR görüntüsünü oluşturan tek tek NEF (RAW) fotoğrafların işlenmemiş kopyaları, görüntü kalitesi için seçilen seçeneğe bakılmaksızın JPEG kompozitiyle birlikte her iki bellek kartına kaydedilir.

[ Yedekleme ] ve [ RAW birincil - JPEG ikincil ]

Kartlardan biri dolduğunda deklanşör devre dışı bırakılır.

Çift Formatlı Fotoğrafları Görüntüleme
  • Çift formatlı fotoğrafların oynatılacağı yuvayı seçmek için oynatma menüsündeki [ Çift formatlı kayıt PB yuvası ] öğesini kullanın.

  • Çift formatlı fotoğrafları görüntülerken, i menüsündeki [ Diğer karttaki kopyalamaya atla ] öğesini kullanarak diğer kopyayı görüntüleyebilirsiniz.

Kopyaları Silme

[ Yedek ] veya [ RAW birincil - JPEG ikincil ] kullanılarak kaydedilen resimleri silerken, her iki kopyayı da silme veya yalnızca geçerli yuvadaki karttaki kopyayı silme seçeneğine sahipsiniz.

  • İzleme sırasında bu seçeneklerden biri kullanılarak oluşturulan bir resim seçildiğinde O düğmesine basıldığında bir onay mesajı görüntülenir.

  • Yalnızca geçerli yuvadaki karttaki kopyayı silmek için [ Seçili görüntü ] öğesini vurgulayın ve tekrar O düğmesine basın. Kalan karttaki kopya silinmez.

  • Her iki kopyayı da silmek için, [ Aynı görüntüler w ve x üzerinde ] öğesini vurgulayın ve O düğmesine basın.