Sahneye veya yaratıcı amacınıza göre yeni fotoğraflar için görüntü işleme (“Resim Kontrolü”) seçeneklerini seçin. Daha fazla bilgi için, “Picture Control Ayarla” (Picture Control Ayarla) altındaki “ i Menüsü”ne bakın.

Menülerden Picture Control'leri Değiştirme

Mevcut ön ayarlı veya özel Picture Control'ler, sahneye veya kullanıcının yaratıcı amacına uyacak şekilde değiştirilebilir.

 1. Bir Picture Control seçin.

  Picture Control listesinde istediğiniz Picture Control'ü vurgulayın ve 2 düğmesine basın.

 2. Seçili Picture Control'ü düzenleyin.
  • İstenen ayarı ( Picture Control Ayarları ) vurgulamak için 1 veya 3 düğmesine basın. 1'lik artışlarla bir değer seçmek için 4 veya 2 basın veya 0,25'lik artışlarla bir değer seçmek için alt-ayar kadranını çevirin.

  • Kullanılabilir seçenekler, seçilen Picture Control'e göre değişir.

  • Dengeli [ Keskinleştirme ], [ Orta aralık keskinleştirme ] ve [ Netlik ] düzeylerini hızlı bir şekilde ayarlamak için [ Hızlı keskin ] öğesini vurgulayın ve 4 veya 2 düğmesine basın.

  • Herhangi bir değişikliği iptal etmek ve varsayılan ayarlardan yeniden başlamak için O düğmesine basın.

 3. Değişiklikleri Kaydet ve Çık.

  Değişiklikleri kaydetmek için J düğmesine basın.

i Menüsü
 • i menüsünde Picture Controls'ü seçmek için [ Picture Control Ayarla ] öğesini vurgulayın ve J düğmesine basın.

 • Bir Picture Control seçmek için 4 ve 2 basın ve Picture Control ayarlarını görüntülemek için 3 basın. Herhangi bir değişikliğin etkisi ekranda önizlenebilir.

Picture Control'ü Yönet

Mevcut Picture Control'lerde yapılan değişiklikler, fotoğraf veya film çekimi menüsündeki [ Picture Control'ü Yönet ] öğesi kullanılarak kaydedilebilir, daha sonra bir hafıza kartına kopyalanabilen ve uyumlu yazılımda kullanılabilen veya aynı model kameralar arasında paylaşılabilen özel Picture Control'ler oluşturulabilir. .