Fotoğraflar için ISO duyarlılığı ayarlarını yapın.

Seçenek

Açıklama

[ ISO duyarlılığı ]

 • Aşağıdaki ayarlardan seçim yapın.
  Z 7II : ISO 64 ila 25600 ayarlarından birini seçin; fotoğraf makinesi ayrıca yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7 ve 1 EV (ISO 32 eşdeğeri) ile ISO 64'ün altındaki ve yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1 ve 2 EV (ISO 102400 eşdeğeri) ile ISO 25600'ün üzerindeki ayarları destekler.
  Z 6II : ISO 100 ila 51200 ayarlarından birini seçin; fotoğraf makinesi ayrıca yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7 ve 1 EV (ISO 50 eşdeğeri) ile ISO 100'ün altındaki ve yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1 ve 2 EV (ISO 204800 eşdeğeri) ile ISO 51200 üzerindeki ayarları destekler.

 • b bir ISO AUTO seçeneği sunar.

[ Otomatik ISO duyarlılığı kontrolü ]

Otomatik ISO duyarlılığı kontrolünü etkinleştirmek için [ Açık ] öğesini vurgulayın ve J düğmesine basın. [ Kapalı ] seçilirse, [ ISO duyarlılığı ] kullanıcı tarafından seçilen değerde sabit kalacaktır. [ Açık ] seçildiğinde aşağıdaki seçenekler kullanılabilir.

 • [ Maksimum duyarlılık ]: ISO duyarlılığının çok yükseğe çıkarılmasını önlemek için bir üst sınır seçin.

 • [ c ile maksimum duyarlılık ]: İsteğe bağlı bir flaş ünitesi kullanılarak çekilen fotoğraflar için üst ISO duyarlılığı sınırını seçin.

 • [ Minimum deklanşör hızı ]: P ve A modlarında düşük pozlamayı önlemek için otomatik ISO duyarlılığı kontrolünün devreye gireceği deklanşör hızını seçin. [ Otomatik ] seçilirse, kamera lens odak uzaklığına göre minimum deklanşör hızını seçecektir. Örneğin, uzun bir lens takıldığında kamera sarsıntısının neden olduğu bulanıklığı önlemek için kamera otomatik olarak daha yüksek minimum obtüratör hızları seçecektir.

  • Otomatik deklanşör hızı seçim seçeneklerini görüntülemek için [ Otomatik ] öğesini vurgulayın ve 2 düğmesine basın. Otomatik deklanşör hızı seçimi, daha hızlı veya daha yavaş minimumlar seçilerek ince ayar yapılabilir. Hızlı hareket eden nesnelerin fotoğrafını çekerken bulanıklığı azaltmak için daha hızlı ayarlar kullanılabilir.

  • [ Maksimum duyarlılık ] için seçilen ISO duyarlılığında optimum pozlama elde edilemezse, obtüratör hızları seçilen minimum değerin altına düşebilir.