Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

„Google“ vertėjas

ŠIOJE PASLAUGOJE GALI BŪTI „GOOGLE“ SISTEMOS IŠVERSTO TEKSTO. „GOOGLE“ PAREIŠKIA NETEIKIANTI JOKIŲ SU IŠVERSTU TEKSTU SUSIJUSIŲ AIŠKIAI IŠREIKŠTŲ AR NUMANOMŲ GARANTIJŲ, ĮSKAITANT TIKSLUMO IR PATIKIMUMO GARANTIJAS BEI KITAS NUMANOMAS GARANTIJAS DĖL TINKAMUMO KOMERCINĖMS REIKMĖMS, TINKAMUMO KONKREČIAM TIKSLUI IR TEISĖS AKTŲ NEPAŽEIDŽIAMUMO.

Kad jums būtų patogiau, „Nikon Corporation“ (toliau vadinama „Nikon“) informaciniai žinynai išversti naudojant Google vertėjo teikiamą programinę įrangą. Išversto teksto tikslumą stengiamasi užtikrinti visomis pagrįstomis išgalėmis, tačiau joks automatinis vertimas nebus tobulas ir negalės pakeisti žmogaus atliekamo vertimo. Vertimo paslauga skirta Nikon informacinių žinynų naudotojams. Ji teikiama pagal principą „kaip yra“. Jokių aiškiai išreikštų ar numanomų garantijų dėl vertimo iš anglų kalbos į bet kurią kitą kalbą tikslumo, patikimumo ar teisingumo neteikiama. Dėl ribotų vertimo programinės įrangos galimybių kai kurie turinio elementai (pavyzdžiui, iliustracijos, vaizdo įrašai, Flash turinys ir kt.) gali būti išversti netiksliai.

Oficialus informacinių žinynų tekstas yra anglų kalba parašytoje versijoje. Išverstame tekste atsiradę prieštaravimai ar skirtumai nėra teisiškai įpareigojantys ir neturi jokios juridinės galios atitikties užtikrinimo arba priverstinio vykdymo reikmėms. Jei kyla klausimų dėl išverstuose informaciniuose žinynuose pateikiamos informacijos tikslumo, žiūrėkite žinynų versiją, parašytą anglų kalba. Ši versija yra oficialioji.

Fotoaparato ir akumuliatoriaus priežiūra: įspėjimai

Įspėjimai: fotoaparato naudojimas

Nenuleiskite
Nenumeskite fotoaparato ar objektyvo ir nepatirkite jų smūgių. Gaminys gali sugesti, jei jį patiria stiprūs smūgiai arba vibracija.
Laikyti sausą
Laikykite fotoaparatą sausą. Vidinio mechanizmo rūdijimas, kurį sukelia vanduo fotoaparato viduje, gali būti ne tik brangus remontas, bet iš tikrųjų gali sukelti nepataisomą žalą.
Venkite staigių temperatūros pokyčių
Perkėlus fotoaparatą iš šiltos į šaltą arba atvirkščiai, fotoaparato viduje ir išorėje gali susidaryti žalingas kondensatas. Prieš perkeldami fotoaparatą per temperatūros ribą, įdėkite jį į sandarų maišelį arba plastikinį dėklą. Fotoaparatą galima išimti iš krepšio ar dėklo, kai tik spėja prisitaikyti prie naujos temperatūros.
Laikykite atokiai nuo stiprių magnetinių laukų
Statiniai krūviai arba magnetiniai laukai, kuriuos sukuria įranga, pvz., radijo siųstuvai, gali trikdyti monitorių, sugadinti atminties kortelėje saugomus duomenis arba paveikti gaminio vidines grandines.
Kredito korteles ir kitus tokius magnetinius saugojimo įrenginius laikykite toliau nuo fotoaparato ir objektyvo
Įrenginyje saugomi duomenys gali būti sugadinti.
Nepalikite objektyvo nukreipto į saulę
Nepalikite objektyvo nukreipto į saulę ar kitą ryškią šviesos šaltinį. Intensyvi šviesa gali pažeisti vaizdo jutiklį arba išblukti arba „įdegti“. Fotoaparatu darytose nuotraukose gali būti balto susiliejimo efekto.
Lazeriai ir kiti ryškios šviesos šaltiniai
Nenukreipkite lazerių ar kitų itin ryškių šviesos šaltinių į objektyvą, nes galite sugadinti fotoaparato vaizdo jutiklį.
Valymas
Valydami fotoaparato korpusą, pūstuvu švelniai pašalinkite dulkes ir pūkelius, tada švelniai nuvalykite minkšta, sausa šluoste. Naudoję fotoaparatą paplūdimyje ar pajūryje, nuvalykite smėlį ar druską šluoste, lengvai sudrėkinta gėlame vandenyje, tada gerai nusausinkite fotoaparatą. Retais atvejais dėl statinės elektros gali užsidegti arba užtemti LCD ekranai; tai nerodo gedimo. Ekranas netrukus grįš į normalų.
Objektyvo ir vaizdo ieškiklio valymas
Šie stiklo elementai lengvai pažeidžiami: dulkes ir pūkelius nuvalykite pūstuvu. Jei naudojate aerozolinį pūstuvą, skardinę laikykite vertikaliai, kad neištekėtų skystis, galintis pažeisti stiklo elementus. Norėdami pašalinti pirštų atspaudus ir kitas dėmes nuo objektyvo, ant minkštos šluostės užtepkite nedidelį kiekį objektyvo valiklio ir atsargiai nuvalykite objektyvą.
Nelieskite vaizdo jutiklio

Jokiomis aplinkybėmis nespauskite vaizdo jutiklio, nebadykite jo valymo įrankiais ir nedarykite į jį galingos oro srovės iš pūstuvo. Šie veiksmai gali subraižyti ar kitaip sugadinti jutiklį.

Vaizdo jutiklio valymas
Informacijos apie vaizdo jutiklio valymą žr. „Vaizdo jutiklio valymas“ ( 0 Vaizdo jutiklio valymas ) ir „Rankinis valymas“ ( 0 Rankinis valymas ).
Nelieskite jutiklio skydo

Jei [ Sensor shield closes ] yra pasirinktas [ Sensor shield behavior at power off ] sąrankos meniu, jutiklio ekranas priešais vaizdo jutiklį užsidarys, kai fotoaparatas išsijungs. Niekada nedurkite ir nespauskite jutiklio skydo. Šios atsargumo priemonės nesilaikymas gali subraižyti arba kitaip sugadinti skydą.

Objektyvo kontaktai
Laikykite objektyvo kontaktus švarius. Venkite jų liesti pirštais.
Laikyti gerai vėdinamoje patalpoje
Kad išvengtumėte pelėsio ar pelėsio, fotoaparatą laikykite sausoje, gerai vėdinamoje vietoje. Nelaikykite fotoaparato su pirminio benzino arba kamparo kandžių kamuoliukais, šalia įrangos, kuri sukuria stiprius elektromagnetinius laukus, arba ten, kur jį veiks itin aukšta temperatūra, pavyzdžiui, šalia šildytuvo arba uždaroje transporto priemonėje karštą dieną. Jei nesilaikysite šių atsargumo priemonių, gaminys gali sugesti.
Ilgalaikis saugojimas
Kad išvengtumėte žalos, kurią sukelia, pavyzdžiui, nutekėjęs akumuliatoriaus skystis, išimkite bateriją, jei gaminio nenaudosite ilgesnį laiką. Laikykite fotoaparatą plastikiniame maišelyje, kuriame yra sausiklio. Tačiau nelaikykite odinio fotoaparato dėklo plastikiniame maišelyje, nes dėl to medžiaga gali sugesti. Laikykite akumuliatorių vėsioje, sausoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad sausiklis palaipsniui praranda gebėjimą sugerti drėgmę, todėl jį reikia reguliariai keisti. Kad nesusidarytų pelėsis, išimkite fotoaparatą iš saugyklos bent kartą per mėnesį, įdėkite bateriją ir keletą kartų atleiskite užraktą.
Prieš išimdami arba atjungdami maitinimo šaltinį, išjunkite gaminį
Atjungus arba atjungus maitinimo šaltinį, kai fotoaparatas įjungtas, galite sugadinti gaminį. Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į tai, kad neištrauktumėte arba neatjungtumėte maitinimo šaltinio, kol įrašomos ar trinamos nuotraukos.
Monitorius/vaizdo ieškiklis
 • Monitorius ir vaizdo ieškiklis sukonstruoti itin tiksliai; ne mažiau kaip 99,99 % pikselių yra veiksmingi, o ne daugiau kaip 0,01 % trūksta arba yra sugedę. Taigi, nors šiuose ekranuose gali būti pikselių, kurie visada šviečia (baltai, raudonai, mėlynai arba žaliai) arba visada išjungiami (juodai), tai nėra gedimas. Nuotraukoms, įrašytoms naudojant įrenginį, tai neturi įtakos. Prašome jūsų supratimo.
 • Vaizdai monitoriuje gali būti sunkiai matomi esant ryškiai šviesai.
 • Nespauskite monitoriaus. Jis gali sugesti arba būti sugadintas. Dulkes ar pūkelius galima pašalinti pūstuvu. Dėmes galima pašalinti švelniai nuvalius monitorių minkšta šluoste arba zomša. Jei monitorius sulūžtų, reikia pasirūpinti, kad nesužeistumėte stiklo šukių. Būkite atsargūs, kad skystieji kristalai iš monitoriaus neliestų odos ir nepatektų į akis ar burną.
 • Jei kadruodami kadrus vaizdo ieškiklyje pasireikštų bet kuris iš šių simptomų, nustokite naudoti, kol jūsų būklė pagerės:

  • pykinimas, akių skausmas, akių nuovargis,
  • galvos svaigimas, galvos skausmas, kaklo ar pečių sustingimas,
  • silpnumas ar plaštakos ir akių koordinacijos praradimas, arba
  • judesio ligos.
 • Fotografuojant serijomis, ekranas gali greitai įsijungti ir išsijungti. Jei žiūrėsite į mirgantį ekraną, galite jaustis blogai. Nutraukite vartojimą, kol jūsų būklė pagerės.
Ryškios šviesos ir foninio apšvietimo objektai
Triukšmas linijų pavidalu retais atvejais gali atsirasti nuotraukose, kuriose yra ryški šviesa arba apšviesti objektai.
Fotografavimo ir atkūrimo ekranai
Kai tonų režimui pasirinktas [ HLG ], fotografavimo ir atkūrimo ekranuose fotoaparato monitoriuje ir vaizdo ieškiklyje gali būti „triukšmo“ atsitiktinai išdėstytų ryškių pikselių, rūko ar linijų pavidalu arba gali nepavykti tiksliai atkurti ryškių vietų ir sočiųjų spalvų. Be to, fotoaparato monitoriuje arba vaizdo ieškiklyje gali būti matomi staigūs tonų nutrūkimai, kai nuotraukos rodomos viso kadro, nors pačios nuotraukos nėra paveiktos. Norėdami tiksliai atkurti tonus, naudokite monitorius, kompiuterius, operacines sistemas, programas ir kitą įrangą, suderinamą su HLG.

Įspėjimai: baterijų naudojimas

Atsargumo priemonės naudojant
 • Jei netinkamai elgiamasi, baterijos gali plyšti arba ištekėti, todėl gaminys gali surūdyti. Dirbdami su akumuliatoriais, laikykitės šių atsargumo priemonių:

  • Prieš keisdami bateriją, gaminį išjunkite.
  • Baterijos gali būti karštos po ilgo naudojimo.
  • Laikykite akumuliatoriaus gnybtus švarius.
  • Naudokite tik šioje įrangoje patvirtintas baterijas.
  • Neužtrumpinkite ir neišardykite baterijų, nelaikykite jų nuo liepsnos ar per didelio karščio.
  • Uždėkite gnybtų dangtelį, kai akumuliatorius neįdėtas į fotoaparatą ar įkroviklį.
 • Jei akumuliatorius yra karštas, pavyzdžiui, iškart po naudojimo, prieš įkraudami palaukite, kol jis atvės. Bandymas įkrauti akumuliatorių, kai jo vidinė temperatūra yra aukštesnė, pablogins akumuliatoriaus veikimą, todėl akumuliatorius gali neįkrauti arba įkrauti tik iš dalies.
 • Jei akumuliatoriaus kurį laiką nenaudosite, išimkite jį iš fotoaparato ir laikykite vėsioje, sausoje vietoje, kurios aplinkos temperatūra yra nuo 15 °C iki 25 °C (59 °F iki 77 °F). Venkite karštų arba labai šaltų vietų.
 • Ilgai laikomos baterijos turi būti įkraunamos iki maždaug 50 % bent kartą per metus. Neįkraukite akumuliatoriaus iki 100%, prieš grąžindami jį į saugyklą. Visiškai išsikrovęs akumuliatorius bus įkraunamas iki maždaug 50 % per maždaug pusę laiko, kurio reikia norint įkrauti iki 100 %.
 • Išimkite akumuliatorių iš fotoaparato arba įkroviklio, kai jo nenaudojate. Fotoaparatas ir įkroviklis įkrauna minutėlę net ir išjungę, todėl akumuliatorius gali išsikrauti tiek, kad nebeveiks.
 • Nenaudokite akumuliatoriaus, kai aplinkos temperatūra žemesnė nei –10 °C (14 °F) arba aukštesnė nei 40 °C (104 °F). Jei nesilaikysite šios atsargumo priemonės, galite sugadinti akumuliatorių arba pabloginti jo veikimą. Įkraukite akumuliatorių patalpoje, esant 5 °C–35 °C (41 °F–95 °F) aplinkos temperatūrai. Akumuliatorius neįkraunamas, jei jo temperatūra yra žemesnė nei 0 °C (32 °F) arba aukštesnė nei 60 °C (140 °F).
 • Talpa gali sumažėti ir įkrovimo laikas pailgėti, kai akumuliatoriaus temperatūra yra nuo 0 °C (32 °F) iki 15 °C (59 °F) ir nuo 45 °C (113 °F) iki 60 °C (140 °F).
 • Esant žemai aplinkos temperatūrai, baterijų talpa paprastai sumažėja. Netgi šviežių baterijų, įkrautų esant žemesnei nei 5 °C (41 °F) temperatūrai, sąrankos meniu [ Baterijos informacija ] amžiaus rodinys gali laikinai padidėti nuo „0“ iki „1“, tačiau ekranas vėl pradės veikti, kai tik akumuliatorius išsikraus. buvo įkrautas maždaug 20 °C (68 °F) ar aukštesnėje temperatūroje.
 • Akumuliatoriaus talpa krenta esant žemai temperatūrai. Talpos pokytis priklausomai nuo temperatūros atsispindi fotoaparato akumuliatoriaus lygio ekrane. Dėl to akumuliatoriaus ekrane gali būti rodomas sumažėjęs talpa, kai temperatūra nukrenta, net jei akumuliatorius yra visiškai įkrautas.
 • Baterijos po naudojimo gali būti karštos. Išimdami baterijas iš fotoaparato, būkite atsargūs.
Prieš naudodami įkraukite baterijas
Prieš naudodami įkraukite akumuliatorių. Pristatoma baterija nėra visiškai įkrauta siuntimo metu.
Paruoštos atsarginės baterijos
Prieš fotografuodami, paruoškite atsarginę bateriją ir laikykite ją visiškai įkrautą. Atsižvelgiant į jūsų vietą, gali būti sunku įsigyti atsargines baterijas per trumpą laiką.
Paruoškite visiškai įkrautas atsargines baterijas šaltomis dienomis
Iš dalies įkrautos baterijos gali neveikti šaltomis dienomis. Šaltu oru prieš naudodami įkraukite vieną akumuliatorių, o kitą laikykite šiltoje vietoje, kad prireikus būtų galima pakeisti. Atšilę, šalti akumuliatoriai gali atgauti dalį savo įkrovos.
Baterijos lygis
 • Pakartotinai įjungus arba išjungus fotoaparatą, kai baterija visiškai išsikrovusi, sutrumpės baterijos veikimo laikas. Visiškai išsikrovusias baterijas prieš naudojimą reikia įkrauti.
 • Ryškus visiškai įkrauto akumuliatoriaus įkrovimo laiko sumažėjimas, kai naudojamas kambario temperatūroje, reiškia, kad jį reikia pakeisti. Įsigykite naują įkraunamą bateriją.
Nemėginkite įkrauti visiškai įkrautų baterijų
Jei akumuliatorius toliau kraunamas po to, kai jis visiškai įkrautas, gali pablogėti akumuliatoriaus veikimas.
Naudotų baterijų perdirbimas
Pakartotinai įkraunamas baterijas perdirbkite laikydamiesi vietinių taisyklių, o gnybtus pirmiausia izoliuokite juostele.

Įspėjimai: naudokite įkroviklį

 • Įkrovimo metu nejudinkite įkroviklio ir nelieskite akumuliatoriaus; Jei nesilaikysite šios atsargumo priemonės, labai retais atvejais įkroviklis gali parodyti, kad įkrovimas baigtas, kai akumuliatorius įkrautas tik iš dalies. Išimkite ir vėl įdėkite bateriją, kad vėl pradėtumėte krauti.
 • Neužtrumpinkite įkroviklio gnybtų. Jei nesilaikysite šios atsargumo priemonės, įkroviklis gali perkaisti ir sugadinti.
 • Atjunkite įkroviklį, kai jo nenaudojate.
 • MH-25a naudokite tik su suderinamomis baterijomis.
 • Nenaudokite įkroviklių, kurių vidus yra atviras arba kai naudojami neįprasti garsai.
 • Ant šio gaminio esantys simboliai reiškia:

  m AC, p DC, q II klasės įranga (gaminio konstrukcija dviguba izoliacija)