Täiendusi on tehtud kohandatud seadistuste f2 [ Kohandatud juhtelemendid (pildistamine) ] ( f2: Kohandatud juhtelemendid (pildistamine) ) või g2 [ Kohandatud juhtelemendid ] ( g2: Kohandatud juhtelemendid ) jaoks saadaolevatele rollidele ja juhtelementidele, millele neid saab määrata.

 • Samuti on suurenenud kohandatavate juhtelementide ja määratavate rollide kombinatsioonide arv. Lisateabe saamiseks vaadake jaotist Kohandatud juhtelementide saadaolevad rollid , mis on saadaval Nikoni allalaadimiskeskuses.

Äsja kohandatavad juhtnupud

 • Järgmisi juhtelemente saab nüüd kohandada.

  • S [ Vertikaalne ISO tundlikkuse nupp ]

  • D [ nupp DISP ]

  • Q [ Särikompensatsiooni nupp ]

  • R [ ISO tundlikkuse nupp ]

 • z [ Videosalvestusnupp ] on lisatud juhtnuppudele, mida saab kohandada kohandatud sätte g2 [ Kohandatud juhtelemendid ] abil.

Uued rollid on saadaval kohandatud sätte f2 „Kohandatud juhtnupud (pildistamine)” kaudu

Üksus

Kirjeldus

K

[ Lülita FX/DX ]

Kui pildialaks on valitud [ FX (36 × 24) ], vajutage nuppu, et lülituda valikule [ DX (24×16) ]. Kui pildiala jaoks on valitud mõni muu suvand peale [ FX (36 × 24) ], valite nuppu [ FX (36 × 24) ].

a

[ Fotovirvenduse vähendamine ]

Vajutage nuppu, et lülitada pildistamise menüüs [ Fotovirvenduse vähendamine ] valitud suvand [ ON ]-lt [ OFF ]-le või vastupidi .

L

[ Teiste kaamerate tühistamine ]

Vajutage juhtnuppu, et kaugjuhtimisega üle võtta põhikaamera roll teiselt kaameralt, mis toimib sünkroonitud vabastamise ajal kaugkaameraid juhtima.

 • See suvand rakendub siis, kui mitu samas rühmas olevat kaamerat on võrgumenüüs [ Connect to other cameras ] kasutades põhikaameraid määratud.

 • Seda ei saa kasutada kaugjuhtimisrollis toimivate kaamerate üleviimiseks peakaamera rolliks.

M

[ Tsükli reaalajas vaate teabe kuva ]

Vajutage nuppu, et kuvada võttekuva. Saadaolevate kuvade tüübi ja sisu saab valida kohandatud sätetega d18 [ Custom monitor shooting display ] ja d19 [ Custom viewfinder shooting display ].

m

[ Vaaterežiim (foto Lv) ]

Vajutage nuppu, et lülitada kohandatud sätte d9 jaoks valitud suvand [ Vaaterežiim (foto Lv) ] valikust [ Kuva sätete efektid ] valikule [ Vaatamise hõlbustamiseks kohandamine ] või vastupidi .

N

[ Filtreeritud taasesitus (valige kriteeriumid) ]

Vajutage nuppu, et liikuda taasesitusmenüüs valikule [ Filtered playback kriteeriumid ].

T

[ Sama mis exp. komp. nupp ]

Juhtnupp mängib hetkel E nupu jaoks valitud rolli.

U

[ Sama mis ISO tundlikkuse nupp ]

Juhtnupp mängib hetkel S ( Q ) nupu jaoks valitud rolli.

m

[ Valge tasakaal ]

Juhtnupp mängib sama rolli kui nupp U

v

[ Vabastusrežiim ]

Juhtnupp mängib sama rolli kui nupp c .

Uued rollid, mis on saadaval kohandatud sätte g2 „Custom Controls“ kaudu

Üksus

Kirjeldus

K

[ Lülita FX/DX ]

Vajutage nuppu, et lülituda [ FX ] ja [ DX ] pildialade vahel.

p

[ Vaata abi ]

Vajutage nuppu, et lülitada kohandatud säte g11 [ View assist ] olekust [ ON ] asendisse [ OFF ] või vastupidi .

E

[ Kõrgsagedusliku virvenduse vähendamine ]

Säriaja peenhäälestuse lubamiseks vajutage nuppu. Vajutage uuesti, et taastada normaalne säriaja reguleerimine, kasutades algset sammu.

M

[ Tsükli reaalajas vaate teabe kuva ]

Vajutage nuppu, et kuvada võttekuva. Saadaolevate kuvade tüübi ja sisu saab valida kohandatud sätetega g16 [ Custom monitor shooting display ] ja g17 [ Custom viewfinder shooting display ].

N

[ Filtreeritud taasesitus (valige kriteeriumid) ]

Vajutage nuppu, et liikuda taasesitusmenüüs valikule [ Filtered playback kriteeriumid ].

I

[ Hi-Res Zoom + ]

 • Suure eraldusvõimega suumi abil suumige sisse ( uus videosalvestusfunktsioon: suure eraldusvõimega suum ); suumisuhe suureneb, kui nuppu vajutada. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Hi-Res Zoom − ] on valitud [ Fn2 button ] jaoks.

 • Suure eraldusvõimega suumi abil sisse suumimiseks pöörake objektiivi Fn-rõngast päripäeva. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (vastupäeva) ] jaoks on valitud [ Hi-Res Zoom − ].

J

[ Hi-Res Zoom − ]

 • Suure eraldusvõimega suumi abil välja suumimine ( uus videosalvestusfunktsioon: Hi-Res Zoom ); suumisuhe väheneb, kui nuppu vajutatakse. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Hi-Res Zoom + ] on valitud [ Fn1 button ] jaoks.

 • Suure eraldusvõimega suumi abil välja suumimiseks pöörake objektiivi Fn-rõngast vastupäeva. See suvand aktiveeritakse automaatselt, kui [ Objektiivi Fn ring (päripäeva) ] on valitud [ Hi-Res Zoom + ].

H

[ Hi-Res Zoom ]

Suure eraldusvõimega suumi ( uus videosalvestusfunktsioon: Hi-Res Zoom ) abil sisse või välja suumimiseks pöörake objektiivi juhtrõngast.

m

[ Valge tasakaal ]

Juhtnupp mängib sama rolli kui nupp U