Yazılım

Aşağıdaki Nikon yazılımı fotoğraf makinesiyle birlikte kullanılabilir:

Bilgisayar yazılımı

Nikon bilgisayar yazılımı, Nikon Yükleme Merkezi'nden edinilebilir. Sürümü ve sistem gereksinimlerini kontrol edin ve en son sürümü indirdiğinizden emin olun.
https://downloadcenter.nikonimglib.com/

  • NX Tether : Fotoğraf makinesi bir bilgisayara bağlıyken bağlı fotoğrafçılık için kullanın. Pozlama, beyaz dengesi ve diğer kamera ayarları, bilgisayar ekranındaki kontroller kullanılarak uzaktan ayarlanabilir.
  • NX Stüdyosu * : Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilmiş fotoğrafları ve videoları görüntüleyin ve düzenleyin. Nikon'un benzersiz NEF/NRW (RAW) formatlarında çekilmiş fotoğraflarda ince ayar yapmak veya bunları JPEG veya TIFF'e (RAW işleme) dönüştürmek için NX Studio yazılımını kullanın. NX Studio, yalnızca RAW resimlerle değil, aynı zamanda ton eğrilerini düzenleme ve parlaklık ve kontrastı artırma gibi görevler için Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilmiş JPEG ve TIFF fotoğrafları ile de kullanılabilir.
    1. Önceki sürümler kameradan resim indiremeyebileceğinden, mevcut kullanıcılar en son sürümü indirdiğinden emin olmalıdır.
  • Kablosuz Verici Yardımcı Programı : Kamera bir ağa bağlanacaksa, Kablosuz Verici Yardımcı Programı gereklidir. Fotoğraf makinesini bilgisayarla eşleştirin ve Wi-Fi aracılığıyla resimleri indirin.
  • Web Kamerası Yardımcı Programı : Kamerayı bir USB kablosuyla bilgisayara bağlamanıza ve kamerayı web kamerası olarak kullanmanıza olanak sağlayan bir modül. Web konferansı yazılımında harici bir kamera seçtiğinizde, “Webcam Utility” görüntülenir. Web kamerası olarak kullanmak için seçin. Uyumlu fotoğraf makineleri, kullanım, çalışma ortamı ve kullanım sırasında alınacak önlemler için Nikon İndirme Merkezi'ndeki Web Kamerası Yardımcı Programı sayfasına bakın.

Akıllı telefon (tablet) uygulamaları

Akıllı telefon (tablet) uygulamaları, Apple App Store® ve Google Play™ ' den edinilebilir. Uygulamalarımızla ilgili en son bilgiler için Nikon web sitesini ziyaret edin.

  • SnapBridge : Fotoğraf makinesindeki fotoğrafları ve videoları kablosuz bağlantı aracılığıyla akıllı cihazınıza indirin.
  • NX MobileAir (uygulama içi satın almalar sunar)*: USB yoluyla akıllı cihazınıza bağlı bir kameradan resimleri içe aktarın ve kablosuz olarak bir FTP sunucusuna yükleyin.
    1. Desteklenen özellikler ve işletim sistemleri ülkeye ve bölgeye göre değişir.