NEF (RAW) fotoğrafları için bir sıkıştırma türü ve bit derinliği seçin.

NEF (RAW) Sıkıştırma

Seçenek

Tanım

N

[ Kayıpsız sıkıştırılmış ]

NEF resimleri, tersine çevrilebilir bir algoritma kullanılarak sıkıştırılır. Ortaya çıkan dosyalar, [ Sıkıştırılmamış ] kullanılarak kaydedilen resimlerin boyutunun yaklaşık %60 ila %80'i kadardır. Görüntü kalitesi, [ Sıkıştırılmamış ] kullanılarak kaydedilen fotoğraflarla aynıdır.

O

[ Sıkıştırılmış ]

NEF görüntüleri, geri dönüşü olmayan bir algoritma kullanılarak sıkıştırılır. Ortaya çıkan dosyalar, [ Sıkıştırılmamış ] kullanılarak kaydedilen resimlerin boyutunun yaklaşık %45 ila %65'i kadardır. Görüntü kalitesi, [ Sıkıştırılmamış ] kullanılarak kaydedilen resimlerle hemen hemen aynıdır.

[ Sıkıştırılmamış ]

NEF resimleri sıkıştırılmaz; ortaya çıkan dosyalar, [ Kayıpsız sıkıştırılmış ] veya [ Sıkıştırılmış ] kullanılarak kaydedilen resimlerden daha büyüktür.

NEF (RAW) Bit Derinliği

Seçenek

Tanım

q

[ 12 bit ]

NEF (RAW) görüntüleri 12 bitlik bir bit derinliğinde kaydedilir.

r

[ 14 bit ]

NEF (RAW) görüntüleri 14 bitlik bir bit derinliğinde kaydedilir. 14 bitlik bir bit derinliğinde kaydedilen dosyalar, [ 12-bit ] kullanılarak kaydedilen resimlerden daha fazla renk verisi içerir. 14 bitlik bir bit derinliğinde kaydedilen dosyalar da [ 12-bit ] kullanılarak kaydedilen resimlerden daha büyüktür.