30 adede kadar lens türü için ince ayar odağı. Yalnızca gerektiği gibi kullanın. Sık kullandığınız bir odak mesafesinde ince ayar yapmanızı öneririz; Örneğin, kısa bir odak mesafesinde odak ayarı yaparsanız, daha uzun mesafelerde daha az etkili olduğunu görebilirsiniz.

  • AF ince ayarı (Açık/Kapalı) : AF ayarını açmak için Açık'ı , kapatmak için Kapalı'yı seçin.
  • Kaydedilen değer : Mevcut lens için AF'yi ayarlayın. Odak noktasını kameradan uzaklaştırmak için 1 veya odak noktasını kameraya doğru hareket ettirmek için 3 basın; +20 ile –20 arasındaki değerler arasından seçim yapın. Fotoğraf makinesi 30 adede kadar lens türü için değer depolayabilir. Her lens türü için yalnızca bir değer saklanabilir.

    Mevcut değer

    Kaydedilen değer

  • Varsayılan : Mevcut lens için önceden kaydedilmiş bir değer olmadığında kullanılan AF ayar değerini seçin.
  • Kayıtlı değerleri listele : Önceden kaydedilmiş AF ayar değerlerini listeleyin. Listeden bir lensi silmek için istediğiniz lensi vurgulayın ve O düğmesine basın. Bir lens tanımlayıcısını değiştirmek için (örneğin, Kaydedilen değerin yalnızca her türden bir lens), istediğiniz lensi vurgulayın ve 2 düğmesine basın. Bir menü görüntülenecektir; bir tanımlayıcı seçmek için 1 veya 3 basın ve değişiklikleri kaydedip çıkmak için J basın.