Podatki o lokaciji
Vgrajena enota za podatke o lokaciji beleži trenutno zemljepisno širino, dolžino in nadmorsko višino kamere skupaj s trenutnim časom (koordinirani univerzalni čas ali UTC). Podatke o lokaciji, vdelane v slike, si lahko ogledate na strani s podatki o lokaciji v prikazu informacij o predvajani fotografiji ( Podatki o lokaciji ).
Možnosti lokacijskih podatkov
Če želite omogočiti ali onemogočiti funkcijo lokacijskih podatkov ali prilagoditi nastavitve lokacijskih podatkov, označite [ 2 .
] v nastavitvenem meniju in pritisnite
Možnost |
Opis |
---|---|
[ ] |
Izberite [ ], da omogočite funkcijo podatkov o lokaciji. |
[ ] |
Če je izbrano [ ], ko je [ ] nastavljeno na [ ], bo časovnik pripravljenosti potekel, če v obdobju, izbranem z nastavitvijo po meri c2 [ , ne bo izvedena nobena operacija]. Izberite to možnost, da zmanjšate porabo baterije. |
[ ] |
Izberite [ ], da nastavite uro fotoaparata na čas, ki ga sporoča funkcija podatkov o lokaciji. |
[ ] |
Posnemite dnevnik poti.
|
[ ] |
Seznam dnevnikov poti po datumu.
|
[ ] |
Oglejte si zemljepisno širino, dolžino, nadmorsko višino in univerzalni koordinirani čas (UTC), ki jih trenutno sporoča vgrajena enota podatkov o lokaciji. Podatke UTC zagotavlja vgrajena enota za podatke o lokaciji neodvisno od ure kamere. |
Indikator satelitskega signala
Moč signala je prikazana z ikono o na zgornji nadzorni plošči.
-
o (statično) : kamera beleži trenutno zemljepisno širino, dolžino in nadmorsko višino.
-
o (utripa) : kamera ne more določiti svoje lokacije iz satelitskega signala; podatki o lokaciji niso zabeleženi. Počakajte, da ikona o preneha utripati.
-
o ni prikazano : ikona o se izbriše z zaslona, če dve sekundi ne prejmete nobenega signala. Podatki o lokaciji ne bodo zabeleženi s slikami, posnetimi, ko ikona ni prikazana. Upoštevajte pa, da se lahko predhodno pridobljeni podatki o lokaciji posnamejo s slikami, posnetimi po tem, ko se ikona izbriše z zaslona.
-
Kamera lahko v določenih primerih potrebuje dodaten čas za pridobivanje podatkov o lokaciji, na primer takoj po vstavitvi baterije, ko je funkcija podatkov o lokaciji prvič omogočena ali po daljšem obdobju neuporabe.
-
Položaji navigacijskih satelitov se nenehno spreminjajo. To lahko upočasni ali prepreči pridobivanje lokacijskih podatkov na nekaterih lokacijah ali ob določenih urah dneva.
-
Satelitski signali so lahko blokirani ali se odražajo na spodaj navedenih lokacijah, zaradi česar so pridobljeni podatki manj točni ali pa v celoti preprečijo njihovo pridobivanje.
-
V zgradbah ali pod zemljo
-
Med visokimi stavbami
-
Pod mostovi
-
V tunelih
-
V bližini daljnovodov ali podobnih objektov
-
V gostem gozdu
-
V kovinskih aktovkah ali drugih posodah
-
-
Prisotnost mobilnih telefonov ali drugih naprav, ki oddajajo na frekvencah, ki so blizu frekvencam navigacijskih satelitov, lahko moti pridobivanje lokacijskih podatkov.
-
Lokacija, ki jo sporoči kamera, se lahko od svoje dejanske lokacije razlikuje do nekaj sto metrov.
-
Podatki o lokaciji, posneti s filmi, so tisti, ki so bili sporočeni na začetku snemanja.
-
Podatki o lokaciji, vdelani v slike, se lahko razlikujejo od lokacije, na kateri so bili dejansko posneti.
-
Izklop kamere ne onemogoči funkcije podatkov o lokaciji. Funkcijo lokacijskih podatkov lahko onemogočite tako, da v nastavitvenem meniju izberete [
] za [ ] > [ .
-
Dnevniki poti ne bodo zabeleženi, če ura fotoaparata ni nastavljena ali če ni vstavljena pomnilniška kartica.
-
Da preprečite prekinitev dnevnikov, se prepričajte, da je baterija fotoaparata popolnoma napolnjena.
-
Sledenje se konča, če:
-
baterija fotoaparata se izprazni,
-
baterija odstranjena, oz
-
[
] je izbrano za [ ] > [ ].
-
-
Podatki o lokaciji ne bodo zabeleženi, dokler kamera ne more pridobiti satelitskega signala.
-
Preostali čas se prikaže na zaslonu [
], medtem ko je beleženje v teku. -
Dnevniki se ne prekinejo, ko je kamera izklopljena ali poteče časovnik pripravljenosti. Med beleženjem ne pozabite spremljati nivoja baterije.
-
Dnevniki so shranjeni v mapi »NIKON« > »GNSS« na pomnilniški kartici in imajo imena v obliki »Nyymmddx.log«. Tukaj sta »yy« zadnji dve števki tekočega leta, »mm« mesec, »dd« dan, »x« enoznačni identifikator od 0 (nič) do Z, ki ga v naraščajočem vrstnem redu dodeli kamera, in razširitev ».log« (tako se bo prvi dnevnik, posnet 15. oktobra 2019, imenoval »N1910150.log«).
-
Dnevniki so v formatu NMEA. Vendar ni nobenega zagotovila, da se bodo pravilno prikazali v vsej programski opremi ali na vseh napravah.
-
Z aplikacijo SnapBridge lahko podatke o lokaciji prenesete v fotoaparat iz pametnega telefona ali tablice (pametne naprave) prek brezžične povezave, tudi če podatkov o lokaciji ni mogoče pridobiti z vgrajeno enoto za podatke o lokaciji v fotoaparatu.
-
Podatki o lokaciji, preneseni s pametne naprave, bodo posneti s slikami, tudi če je [
] izbrano za [ ] > [ ]. Snemanje lokacijskih podatkov lahko končate tako, da onemogočite funkcijo lokacijskih podatkov v aplikaciji SnapBridge.