Valige, kas lubada vibratsiooni vähendamine. Saadaolevad valikud sõltuvad objektiivist.

Võimalus

Kirjeldus

C

[ Tavaline ]

Valige staatiliste objektide pildistamisel täiustatud vibratsiooni vähendamiseks.

D

[ Sport ]

Valige sportlaste ja muude kiiresti ja ettearvamatult liikuvate objektide pildistamisel.

[ Väljas ]

Vibratsiooni vähendamine on keelatud.

Ettevaatust: vibratsiooni vähendamise kasutamine
  • Mõne objektiivi puhul ei pruugi vibratsiooni vähendamine saadaval olla.

  • Soovitame enne pildistamist oodata, kuni kuval olev pilt stabiliseerub.

  • Kui vibratsiooni vähendamist toetavate objektiivide jaoks on valitud [ Normal ], võib pilt pildiotsijas enne katiku vabastamist väriseda, kuid see on vibratsiooni vähendamise loomulik tagajärg ega viita talitlushäirele. Kui leiate, et liikumine häirib, saate kasutada režiimi [ Sport ] või [ Off ].

  • Kaadrite panoraamimiseks on soovitatav kasutada [ Normal ] või [ Sport ]. Režiimides [ Tavaline ] ja [ Sport ] rakendub vibratsiooni vähendamine ainult liikumisele, mis ei ole panni osa. Kui kaamerat panoraamitakse näiteks horisontaalselt, rakendatakse vibratsiooni vähendamist ainult vertikaalse värisemise korral.

  • [ Tavaline ] ja [ Sport ] on soovitatavad ka siis, kui kaamera on paigaldatud statiivile või monojalale. Arvestage siiski, et [ Väljas ] võib olenevalt pildistamistingimustest mõne statiivi puhul olla parem valik. Seaded võivad objektiiviti erineda; lisateabe saamiseks vaadake objektiivi dokumentatsiooni.

  • Kui vibratsiooni vähendamise lülitiga F-kinnitusega objektiiv on ühendatud valikulise FTZ II/FTZ-kinnitusadapteriga, kuvatakse [ Vibration production ] hallina ja see pole saadaval. Kasutage vibratsiooni vähendamiseks objektiivi lülitit.