Flaş senkronizasyon hızını seçin.

Seçenek

Tanım

[ 1/200 sn (Otomatik FP) ]

Otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon , uyumlu flaş üniteleriyle etkinleştirilir ve diğer flaş üniteleri için maksimum senkronizasyon hızı 1/200 s olarak ayarlanır.

  • Fotoğraf makinesi P veya A modunda 1/200 sn'lik bir deklanşör hızı gösterdiğinde, gerçek deklanşör hızı 1/200 sn'den hızlıysa otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon etkinleştirilecektir. Flaş otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu destekliyorsa, kamera 1/8000 s kadar hızlı deklanşör hızlarını seçebilir.

  • S ve M modlarında kullanıcı, otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu destekleyen flaş ünitelerini kullanırken 1/8000 s kadar hızlı deklanşör hızlarını seçebilir.

[ 1/200 sn ]

Flaş senkronizasyon hızı , 1/200 ila 1/60 s arasında olabilen seçilen değere ayarlanır.

[ 1/160 sn ]

[ 1/125 sn ]

[ 1/100 saniye ]

[ 1/80 sn ]

[ 1/60 sn ]

Enstantane Hızını Flaş Senkronizasyon Hız Limitinde Sabitleme

S ve M modlarında, enstantane hızı, mümkün olan en yavaş enstantane hızından (30 s veya % ) sonra bir sonraki enstantane hızı seçilerek Özel Ayar e1 [ Flaş senkronizasyon hızı ] için seçilen değerde sabitlenebilir. Vizörde ve kontrol panelinde flaş senkronizasyon hızıyla birlikte bir X (flaş senkronizasyon göstergesi) görüntülenecektir.

Otomatik FP Yüksek Hızlı Senkronizasyon
  • Otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon, flaşın kamera tarafından desteklenen en yüksek deklanşör hızında kullanılmasına olanak tanır. [ 1/200 s (Otomatik FP) ] seçildiğinde, fotoğraf makinesi otomatik olarak flaş senkronizasyon hızından daha yüksek deklanşör hızlarında otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu etkinleştirir. Bu, konu parlak güneş ışığında arkadan aydınlatıldığında bile azaltılmış alan derinliği için maksimum diyafram açıklığının seçilmesini mümkün kılar.

  • Otomatik [ 1/200 s (Oto FP) ] seçildiğinde flaş bilgi ekranı “FP” gösterir.

A Özel Ayarlar: Kamera Ayarlarının İnce Ayarının Yapılması

a: Otomatik Odaklama01

b: Ölçüm/Pozlama

c: Zamanlayıcılar/AE Kilidi

d: Çekim/Ekran

e: Basamaklama/Flaş

f: Kontroller

g: Film