Flaş senkronizasyon hızını seçin.

Seçenek

Tanım

[ 1/250 sn (Otomatik FP) ]

Otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon, uyumlu flaş üniteleriyle etkinleştirilir ve diğer flaş üniteleri için maksimum senkronizasyon hızı 1/250 s olarak ayarlanır.

  • Fotoğraf makinesi P veya A modunda 1/250 s'lik bir deklanşör hızı gösterdiğinde, gerçek deklanşör hızı 1/250 s'den yüksekse otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon etkinleştirilecektir. Flaş, otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu destekliyorsa, kamera 1 / 8000 s kadar hızlı enstantane hızlarını seçebilir.

  • S ve M modlarında, kullanıcı otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu destekleyen flaş ünitelerini kullanırken 1 / 8000 s kadar hızlı enstantane hızlarını seçebilir.

[ 1/250 sn ]

1 / 250 ila 1 / 60 s arasında olabilen, seçilen değere ayarlanmış flaş senkronizasyon hızı.

[ 1/200 sn ]

[ 1/160 sn ]

[ 1/125 sn ]

[ 1/100 sn ]

[ 1/80 sn ]

[ 1/60 sn ]

Deklanşör Hızını Flaş Senkronizasyon Hız Sınırında Sabitleme

S ve M modlarında, deklanşör hızı, mümkün olan en düşük deklanşör hızından (30 s veya % ) sonraki deklanşör hızı seçilerek Özel Ayar e1 [ Flaş senk hızı ] için seçilen değerde sabitlenebilir. Vizörde ve üst kontrol panelinde flaş senk hızıyla birlikte bir X (flaş senk göstergesi) görüntülenecektir.

Otomatik FP Yüksek Hızlı Senkronizasyon
  • Otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon, flaşın kamera tarafından desteklenen en yüksek deklanşör hızında kullanılmasına olanak tanır. [ 1/250 s (Otomatik FP) ] seçildiğinde, fotoğraf makinesi flaş senk hızından daha yüksek deklanşör hızlarında otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu etkinleştirir. Bu, konu parlak güneş ışığında arkadan aydınlatıldığında bile azaltılmış alan derinliği için maksimum diyaframı seçmeyi mümkün kılar.

  • [ 1/250 s (Otomatik FP) ] seçildiğinde flaş bilgi ekranı “FP” gösterir.

A Özel Ayarlar: Kamera Ayarlarının İnce Ayarlanması

a: Otomatik odaklama

b: Ölçüm/Pozlama

c: Zamanlayıcılar/AE Kilidi

d: Çekim/Görüntüleme

e: Basamaklama/Flaş

f: Kontroller

g: Film