Fotoğraflar için ISO duyarlılığı ayarlarını yapın.

Seçenek Tanım
ISO duyarlılığı ISO 100 ila h , Hi 1 ve Hi 2 ayarlarından birini seçin ve 4 hariç tüm q modları ayrıca bir Otomatik seçeneği sunar.
Otomatik ISO duyarlılığı kontrolü

Açık seçilirse, ISO duyarlılığı için seçilen değerde optimum pozlama elde edilemediğinde fotoğraf makinesi ISO duyarlılığını otomatik olarak ayarlayacaktır. Otomatik ISO duyarlılığı kontrolünün ince ayarını yapmak için aşağıda listelenen seçenekler mevcuttur.

  • Maksimum duyarlılık : ISO duyarlılığının çok yükseğe çıkarılmasını önlemek için bir üst sınır seçin.
  • c ile maksimum duyarlılık : İsteğe bağlı flaş ünitesi kullanılarak çekilen fotoğraflar için üst ISO duyarlılığı sınırını seçin.
  • Minimum deklanşör hızı : P ve A modlarında düşük pozlamayı önlemek için otomatik ISO duyarlılığı kontrolünün devreye gireceği deklanşör hızını seçin. Seçenekler 1/4000 s ile 30 s arasında değişir. Bir Otomatik seçeneği de mevcuttur ( 0 “Minimum Obtüratör Hızı” > “Otomatik” ).

Minimum Deklanşör Hızı ” > “ Otomatik

Otomatik ISO duyarlılığı kontrolü > Minimum deklanşör hızı için Otomatik seçilirse, kamera merceğin odak uzaklığına bağlı olarak minimum deklanşör hızını seçecektir. Örneğin, telefoto lenslerde yaygın olarak meydana gelen bulanıklığı azaltmak için kamera otomatik olarak yüksek minimum deklanşör hızlarını seçecektir.

Otomatik obtüratör hızı seçimi, Otomatik vurgulanarak ve 2 düğmesine basılarak daha hızlı veya daha yavaş minimum değerler için ince ayar yapılabilir; hızlı hareket eden nesnelerin fotoğrafını çekerken yüksek minimum deklanşör hızlarını seçmek bulanıklığı azaltır.

Maksimum duyarlılık için seçilen ISO duyarlılığında optimum pozlama elde edilemezse, deklanşör hızları seçilen minimum değerin altına düşebilir.