Açık seçildiğinde, fotoğraf makinesi şeritlenmeyi, yetersiz veya aşırı pozlama alanlarını veya (sürekli deklanşör modlarında çekilen fotoğraflarda) flüoresan veya cıva buharlı lambalar gibi ışık kaynaklarının titremesinin neden olduğu eşit olmayan renklenmeyi azaltmak için fotoğrafları zamanlayacaktır. (titreşim azaltma etkinken kare hızının düşebileceğini ve seri çekim sırasında kare hızının yavaşlayabileceğini veya düzensizleşebileceğini unutmayın).

Fotoğraf Çekimi Menüsünde “Titreşim Azaltma Çekimi”

Kırpışma azaltma, 100 ve 120 Hz'de (sırasıyla 50 ve 60 Hz AC güç kaynaklarıyla ilişkili) titremeyi algılayabilir. Koyu arka planlar, parlak ışık kaynakları veya dekoratif aydınlatma göstergeleri ve diğer standart dışı aydınlatma ile titreme algılanmayabilir veya istenen sonuçlar elde edilemeyebilir. Işık kaynağına bağlı olarak deklanşör serbest bırakılmadan önce biraz gecikme olabilir. Çekim sırasında güç kaynağının frekansı değişirse istenilen sonuçlar elde edilemeyebilir.

Deklanşör modu için Sürekli Y (genişletilmiş) seçildiğinde veya sessiz fotoğrafçılık, HDR veya pozlama gecikme modu etkinleştirildiğinde, titreme algılama etkili olmaz.