Z aparatem można używać następującego oprogramowania firmy Nikon:

Oprogramowania komputerowego

Oprogramowanie komputerowe firmy Nikon jest dostępne w Centrum pobierania firmy Nikon. Sprawdź wersję i wymagania systemowe oraz pobierz najnowszą wersję.

https://downloadcenter.nikonimglib.com/

 • Camera Control Pro 2 (dostępny w sprzedaży): Zdalne sterowanie aparatem z komputera i zapisywanie zdjęć bezpośrednio na dysku twardym komputera.

 • NX Tether : Używaj do fotografowania na uwięzi, gdy aparat jest podłączony do komputera. Ekspozycja, balans bieli i inne ustawienia aparatu można regulować zdalnie za pomocą elementów sterujących na ekranie komputera.

 • Studio NX * : przeglądaj i edytuj zdjęcia i filmy nagrane aparatami cyfrowymi firmy Nikon. NX Studio może być używany do dostrajania plików w unikalnym formacie NEF/NRW (RAW) firmy Nikon i konwertowania ich do formatu JPEG lub TIFF (przetwarzanie NEF/RAW). Obsługuje nie tylko zdjęcia NEF/NRW (RAW), ale także zdjęcia JPEG i TIFF wykonane aparatami cyfrowymi Nikon do takich zadań, jak edycja krzywych tonalnych oraz poprawa jasności i kontrastu.

  • Dotychczasowi użytkownicy powinni koniecznie pobrać najnowszą wersję, ponieważ wcześniejsze wersje mogą nie być w stanie pobrać zdjęć z aparatu lub otworzyć zdjęć w formacie NEF (RAW).

 • Wireless Transmitter Utility : Program Wireless Transmitter Utility jest wymagany, jeśli kamera ma być podłączona do sieci. Sparuj aparat z komputerem i pobierz zdjęcia przez Wi‑Fi.

 • Webcam Utility : Narzędzie Webcam Utility umożliwia używanie aparatu jako kamery internetowej, gdy jest ona podłączona do komputera przez USB. Kamera pojawi się jako „Narzędzie kamery internetowej” w aplikacjach do obsługi konferencji internetowych. Wybranie „Narzędzia kamery internetowej” przekształca aparat w kamerę internetową. Aby uzyskać informacje na temat zgodnych aparatów, wymagań systemowych i korzystania z narzędzia Webcam Utility, a także środków ostrożności, które należy przestrzegać podczas użytkowania, zobacz stronę Webcam Utility w Centrum pobierania firmy Nikon.

Aplikacje na smartfony (tablety)

Aplikacje na smartfony (tablety) są dostępne w Apple App Store® i Google Play™. Aby uzyskać najnowsze informacje o naszych aplikacjach, odwiedź witrynę internetową firmy Nikon.

 • SnapBridge : Pobieraj zdjęcia i filmy z aparatu na urządzenie inteligentne za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego.

 • NX MobileAir (oferuje zakupy w aplikacji): importuj zdjęcia z aparatu podłączonego do urządzenia inteligentnego przez USB i przesyłaj je bezprzewodowo na serwer FTP.

  • Obsługiwane funkcje i systemy operacyjne różnią się w zależności od kraju i regionu.